„Księga cytatów. Najpopularniejsze motywy literackie” Agata Hącia, Ewa Wolańska, Adam Wolański. Maturzysto, to coś dla Ciebie!


Wydawnictwo PWN

Ilość stron: 400

Nowość wydawnicza

Książkę znajdziecie:

Autorzy niniejszej publikacji stworzyli jej zawartość z myślą o maturzystach. Ja jednak myślę, że z tej książki skorzysta każdy, kto chce znaleźć niezbędne informacje o twórcach epokowych i ich wielkich dziełach. I nie jest to przegląd po epokach lecz spis alfabetyczny literatów wraz z cytatami z ich największych, znanych w dorobku dzieł.


Księga obejmuje teksty powstałe w okresie od VIII wieku przed naszą erą do początków XXI stulecia skategoryzowane w dziale - proza, poezja, dramat, dzieła publicystyczne, pamiętniki, listy. Cytaty zaś zostały zaczerpnięte z dzieł, które miały jakiekolwiek znaczenie w literaturze, nie tylko polskiej ale też światowej, z najważniejszych anonimowych utworów średniowiecznych, z „Biblii” oraz fragmenty z utworów antycznej literatury antycznej, które dzisiaj traktowane są jak sentencje.

W Księdze znajdziecie alfabetyczny spis nazwisk autorów, ich biografię, najważniejsze dzieła, a pod tymi notatkami wypis cytatów z najbardziej znaczących w literaturze dzieł. Po części podstawowej znajdują się: źródła cytatów oraz kalendaria i indeksy. Całość napisana prosto, zwięźle, lakonicznie, zrozumiale, konkretnie. Księga zawiera prawie 1500 najważniejszych cytatów z kalendarium historii literatury. 

Maturzysto, jest jeszcze czas, aby uzupełnić swoją wiedzę o niezbędne informacje, sprawdzić się, doinformować. Ta publikacja jest bardzo dopracowana, łatwo i szybko znajdziecie to, czego szukacie. Merytorycznie i objętościowo wycyzelowana odpowiednio do potrzeb każdego czytelnika, nawet tego, który na co dzień nie ma nic wspólnego z literaturą. Widać pracę i zaangażowanie autorów. 


Polecam!


Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

[Przedpremierowo] „Wierszyki dla dzieci” Jakub Narloch

„Przed wyrokiem” Wiesław Hop. Los i przeznaczenie rzucają nami w miejsca, w których jesteśmy najbardziej potrzebni...

[Audiobook. Patronat medialny] „W maratonie życia” Anna Harłukowicz-Niemczynow. Życie to rodzaj maratonu, w którym tylko od nas zależy, jak rozłożymy sobie jego oddechy, gdzie poszukamy właściwych proporcji, by odnaleźć samego siebie i poczucia własnej godności...