[Nowość wydawnicza] „Wierzę w szczęście” Beaty Pawlikowskiej. Prezentacja :)

NOWOŚĆ!

Kurs pozytywnego myślenia – odsłona druga

Zyskaj moc i zmień nastawienie do życia 

z Beatą PawlikowskąChcesz myśleć pozytywnie? W drugiej części 12-tomowego „Kursu pozytywnego myślenia” możesz wspólnie z Beatą Pawlikowską przyjrzeć się swoim myślom i sprawdzić, czy są one pozytywne oraz dowiesz się co zrobić, by takie były. Tom zatytułowany „Wierzę w szczęście” jest doskonały zarówno dla już zaangażowanych uczestników kursu, jak i rozpoczynających lekturę serii. Książka ukazała się 1 marca nakładem Edipresse Książki. 

„Wierzę w szczęście” to drugi tom „Kursu pozytywnego myślenia” Beaty Pawlikowskiej. Pierwszy tom „Moja wewnętrzna moc” dostępny jest w księgarniach od lutego i zapewne znany już stałym czytelnikom Pawlikowskiej. Kolejne części są w przygotowaniu, dzięki czemu wszyscy chętni do zaangażowania się w kurs autorstwa słynnej podróżniczki i pisarki co miesiąc będą otrzymywali kolejne części. Wkrótce ukażą się tomy: „Świat mi mówi: Kocham cię!”, „Moje Wewnętrzne Ja”, „Wszystko będzie najlepiej”, „Sięgam po odwagę”, „Wszystko mogę zacząć od nowa”, „Działam efektywnie”, „Żyję tu i teraz”, „Jestem dyrektorem mojego życia”, „Idę moją własną drogą”, „Jestem pozytywnym wojownikiem”. 

„Wierzę w szczęście” to książka, w której Beata Pawlikowska odnosi się m.in. do zagadnień związanych z naszymi myślami, podświadomością, przyzwyczajeniami i przekonaniami, a także wiarą w pomyślność lub jej brakiem. Według autorki istotnymi elementami przybliżającym nas do szczęścia są samodyscyplina w dokonywaniu dobrych zmian, właściwe nastawienie i pozytywne myślenie.

"Wierzę w szczęście tak samo mocno, jak kiedyś uważałam, że wszystko jest do bani. Teraz wierzę w szczęście nie dlatego, że dostałam czarodziejską różdżkę, ale dlatego, że nauczyłam się patrzeć pozytywnie na moje życie. 

Odkryłam jedną zaskakującą rzecz. Myślenie negatywne, krytykowanie, narzekanie i doszukiwanie się wad zajmuje dokładnie tyle samo czasu co myślenie pozytywne, dostrzeganie dobrych stron i działanie konstruktywne. Różnica między nimi polega na tym, że to pierwsze przygnębia, osłabia, niszczy nadzieję i podkopuje zdrowie. To drugie przynosi radość́ i nadzieję, dodaje siły i przynosi cudowne poczucie wewnętrznej mocy i równowagi."


W książce „Kurs pozytywnego myślenia. Wierzę w szczęście” nie brakuje miejsca na zapisywanie osobistych notatek czy rysowanie, do czego namawia Beata Pawlikowska. Do książki warto zaglądać codziennie, przez 365 dni w roku, tak by dzień po dniu wprowadzać kolejne zasady proponowane przez autorkę. Uczestnicy, którzy ćwiczyli już przy lekturze pierwszej części, teraz będą mogli zrobić kolejny krok. Dla tych, którzy po raz pierwszy zapoznają się z kursem i jego formułą, będzie to szansa do wprowadzenia w swoim życiu gruntownych zmian. Lektura może pomóc w analizie własnych myśli oraz stanowić okazję do zastanowienia się nad tymi obszarami życia, które mogą wymagać bardziej pozytywnego podejścia. Każdy ćwiczący będzie mógł zdecydować, czy chce podążać drogą wyznaczoną przez autorkę, czy też wykorzysta proponowane przez nią ćwiczenia do stworzenia własnej metody na poprawę komfortu życia. 
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

[Przedpremierowo] „Wierszyki dla dzieci” Jakub Narloch

„Przed wyrokiem” Wiesław Hop. Los i przeznaczenie rzucają nami w miejsca, w których jesteśmy najbardziej potrzebni...

[Audiobook. Patronat medialny] „W maratonie życia” Anna Harłukowicz-Niemczynow. Życie to rodzaj maratonu, w którym tylko od nas zależy, jak rozłożymy sobie jego oddechy, gdzie poszukamy właściwych proporcji, by odnaleźć samego siebie i poczucia własnej godności...