„Mati, Rafi i chomik z kosmosu” Rafał Kotek. Czy muszą pojawić się na naszej planecie kosmiczne zwierzątka, by uświadomić nam zgubne działania człowieka w sferze ekologii?Wydawnictwo RIDERO

Ilość stron: 33

Nowość wydawnicza, e-book

Książkę znajdziecie:

Ciepła i pouczająca książeczka dla dzieci, o dzieciach i naszej planecie. Od kogo warto zacząć edukację? Jasne, że od dzieci, potem to idzie już łańcuszkiem. Dzieci są szczere, zwracają na wszystko uwagę, to i rodzicom potrafią ją zwrócić. Bajka liczy zaledwie kilkadziesiąt stron, a uczula czytelników, zarówno tych małych jak i dużych, na temat ekologii. Człowiek sam niszczy swoją planetę, słusznie zauważył Chomi, chomik, którego Mati i Rafi uratowali przed zgrają bandy Rudego Marka.


Jak się potem okaże, Chomi nie będzie zwykłym chomikiem. To zwierzątko przybyło na naszą planetę w ściśle określonym celu, by uchronić ludzi przez skutkami ich działań. Chomi uczy chłopców o zasadach bycia eko, czyli wszelkich podstaw, jakie składają się na edukację ekologiczną. Zwracają uwagę, że warto segregować śmieci, świadomie korzystać z dostępnych, ułatwiających nam życie mediów, jak zaoszczędzić w ten sposób energię, czas, pieniądze i zdrowie, na które składa się wiele czynników, między innymi dbanie o otoczenie, środowisko wokół nas.

Bajka napisana jest lekko, czytelnie. Dziecko może czytać je samo, nie ma w niej niezrozumiałych słów. Jej przesłanie uczula je od najmłodszych lat na aspekty życia w zgodzie z naturą, dbania o nią, a tym samym o swoje zdrowie i porządek. Autor ciekawie zbudował fabułę i postać chomika z kosmosu, by bardziej podkreślić i nadać wyrazistości opowiadanej przez siebie historii. Chomi szybko wzbudza zainteresowanie ośmiolatków, dzięki czemu łatwiej przekazać mu wiedzę o ekologii. 

Czy faktycznie musi dojść do tego, by kosmiczne zwierzątka pojawiły się na naszej planecie, by uzmysłowić nam o zgubnych skutkach działalności człowieka? Uświadamiajmy dzieci od najmłodszych lat, by wyczulić je na to ważne.


Polecam!


Za możliwość zapoznania się z treścią książeczki, dziękuję Autorowi

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

[Przedpremierowo] „Wierszyki dla dzieci” Jakub Narloch

„Przed wyrokiem” Wiesław Hop. Los i przeznaczenie rzucają nami w miejsca, w których jesteśmy najbardziej potrzebni...

[Audiobook. Patronat medialny] „W maratonie życia” Anna Harłukowicz-Niemczynow. Życie to rodzaj maratonu, w którym tylko od nas zależy, jak rozłożymy sobie jego oddechy, gdzie poszukamy właściwych proporcji, by odnaleźć samego siebie i poczucia własnej godności...