"Żyj jak rolnik. 100 sposobów jak żyć w zgodzie z naturą" Niklas Kämpargård. Jesteśmy cząstką natury, która daje nam mnóstwo możliwości :)

Wydawnictwo Edipresse Książki

Ilość stron: 224, oprawa twarda

Nowość wydawnicza

Książkę znajdziecie:W podtytule pozycji wyraźnie napisano – 100 sposobów jak żyć w zgodzie z naturą. Ja od siebie dodałabym jeszcze – żyć obok i z naturą. To bardzo ciekawa pozycja nie tylko dla tych, którzy marzą o domu na wsi, ale też dla tych, którzy prowadzą działki, ogrody, bądź marzą o którejkolwiek części hodowli, ale nie wiedzą jak się do tego właściwie zabrać. Wiosna sprzyja pewnym decyzjom, planom, działaniom, dlatego ta książka będzie idealna do realizacji ich podstaw.


Człowiek jest częścią natury. Nasza podświadomość ciągnie do życia, jakie prowadzili nasi przodkowie. Dzisiaj bycie eko oznacza bycie na czasie, i życie w zgodzie z naszym zegarem biologicznym. Tak jak kiedyś masowa ekspansja ludzi ze wsi prowadziła do wygód miasta, tak dzisiaj często wybieramy drogę powrotną. Życie w zgodzie z naturą oznacza przede wszystkim życie zdrowe, oparte na dawnych recepturach, zwracających uwagę na sposób pozyskiwania i wytwarzania niektórych produktów, czy założeń hodowlanych.
Autor zadbał o wszystko. O czytelną, przejrzystą treść oraz efektowne zdjęcia. Merytorycznie i edytorsko książka jest dopracowana w najdrobniejszym szczególe. A znajdziecie w niej nie tylko opis sposobów założenia i pielęgnacji ekologicznych ogrodów, zielników, suszenia ziół, ale też wszelkiego rodzaju przepisy na domowe sposoby kiszenia kapusty, wyrobu swojskiej kiełbasy, naturalnych soków z owoców, domowego chleba, czy miodu z własnej pasieki. Tutaj znajdziecie opisy metod szczepienia i przycinania drzewek, jak przygotować je do zimy, jak zabezpieczyć przed szkodnikami, gryzoniami. Tutaj rady i porady znajdą również ci, którzy planują własną hodowlę zwierząt mięsnych, czy mlecznych, t.j.: kury, kozy, owce, świnie. Szczegółowe opisy przygotowania planów oraz proces budowy budynków gospodarczych, czy wszelkich elementów chroniących zabudowania przed wiatrem.
Mój wypiek :)


A kim jest sam autor? Niklas Kämpargard, dziennikarz i fotograf. Niklas wychowywał się w gospodarstwie rolnym i opanował jazdę na traktorze, jeszcze zanim nauczył się jeździć na rowerze.

Powrót do natury to ostatnio jeden z najczęściej podejmowanych tematów rodzinnych, medialnych, któremu w ostatnich latach przyglądamy się z wielu stron. Nic dziwnego. Coraz więcej ludzi choruje na wszelkiego typu alergie, nietolerancje, może warto zatem pomyśleć o prowadzeniu samowystarczalnego gospodarstwa domowego, wolnego od konserwantów, nawozów, chemicznym pędzeniu roślin. Jak dowodzi autor książki taki rodzaj gospodarstwa można uzyskać nawet w mieście. 
"Żyj jak rolnik. 100 sposobów jak żyć w zgodzie z naturą" Niklas Kämpargård to fachowe, konkretne rady, porady, cenne wskazówki w myśl powiedzenia „dawna wiedza na nowo”. Autor przyjrzał się podjętemu tematowi z wielu stron nabytego przez siebie doświadczenia. I nie potrzeba, jak się okazuje do tego naprawdę jakiegoś specjalnego typu filozofii, by docenić to, co daje nam natura. A warto wykorzystać jej bogate zasoby. Jesteśmy jej częścią, może warto pomyśleć o samowystarczalności?

Polecam, bardzo!


Za egzemplarz dziękuję:Komentarze

Popularne posty z tego bloga

[Przedpremierowo] „Wierszyki dla dzieci” Jakub Narloch

„Przed wyrokiem” Wiesław Hop. Los i przeznaczenie rzucają nami w miejsca, w których jesteśmy najbardziej potrzebni...

[Audiobook. Patronat medialny] „W maratonie życia” Anna Harłukowicz-Niemczynow. Życie to rodzaj maratonu, w którym tylko od nas zależy, jak rozłożymy sobie jego oddechy, gdzie poszukamy właściwych proporcji, by odnaleźć samego siebie i poczucia własnej godności...