Książka Charytatywna "Gwiezdne marzenia" na portalu społecznościowym Wspieram.to :)

Kochani!

Akcja dotycząca tworzenia Książki Charytatywnej dla dzieci trwa już od dłuższego czasu. Jak już Was wcześniej informowałam, mam przyjemność patronować jej medialnie, z czego bardzo się cieszę. Dzisiaj, zwracam się do Was z informacją, jak wygląda zbieranie na nią funduszy i jak możecie wesprzeć ją finansowo. Będzie miło nie tylko twórcom, współtwórcom, ale również nam - Partnerom Akcji, ale przede wszystkim tym wszystkim dzieciom, do których owa książka trafi.

Celem akcji Książka charytatywna dla dzieci współtworzonej przez ponad 100 osób jest wydanie wyjątkowej, pięknie zilustrowanej książki dla dzieci przebywających w szpitalach, hospicjach, domach dziecka i innych placówkach opiekuńczych. Książka zostanie przekazana do wymienionych placówek, a dochód ze sprzedaży książki wesprze akcje charytatywne organizowane na portalu siepomaga.pl.


Wydawnictwo Sofijka zaprasza do współudziału w wydaniu tej wyjątkowej pozycji! Premiera książki planowana jest na 25 czerwca, a więc jest to idealny czas na zakup książki na wakacje!


Opis projektu

W książce znajdzie się 20 bajek i 10 wierszy pełnych budujących historii, dobrych zakończeń, sposobów pokonywania trudności. Książka ma dać dzieciom siłę i wywołać uśmiech, a przesłaniem jest wiara w swoje marzenia i chęć dążenia do ich realizacji.
Autorami są osoby piszące zawodowo i hobbystycznie. Dwie bajki zostały napisane przez dzieci! Większość bajek i wierszy powstała specjalnie na potrzeby tej książki, tylko pięć z nich było już wcześniej opublikowane.

O całej Akcji oraz możliwościach wsparcia przeczytacie tutaj:
Warto wspomnieć, że:

W projekt zaangażowanych jest ponad 100 osób:
31 autorów (w tym dwóch 9-letnich chłopców),
23 ilustratorów (w tym pięcioro dzieci),
8 osób pomogło przy redakcji i korekcie tekstów,
20 osób pomogło przy czytaniu i ocenianiu nadesłanych propozycji,
ponad 30 Partnerów pomaga w promocji tego przedsięwzięcia. 
Nadal można dołączyć do akcji jako Partner. Dodatkowe informacje na ten temat znajdują się na stronie www.sofijka.pl.

Żadna z tych osób nie pobiera wynagrodzenia.


Zachęcam do wsparcia wspaniałego projektu, który ma posłużyć dzieciom!Komentarze

Popularne posty z tego bloga

[Przedpremierowo] „Wierszyki dla dzieci” Jakub Narloch

„Przed wyrokiem” Wiesław Hop. Los i przeznaczenie rzucają nami w miejsca, w których jesteśmy najbardziej potrzebni...

[Audiobook. Patronat medialny] „W maratonie życia” Anna Harłukowicz-Niemczynow. Życie to rodzaj maratonu, w którym tylko od nas zależy, jak rozłożymy sobie jego oddechy, gdzie poszukamy właściwych proporcji, by odnaleźć samego siebie i poczucia własnej godności...