„Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych” Ewa Martynkien. Nauka przez zabawę i kreatywne działania :)
Wydawnictwo Edipresse Książki

Ilość stron: 124, oprawa twarda

Licencja Mini Mini+

Nowość wydawnicza, którą znajdziecie:
Detektyw Eugeniusz Łodyga wykonuje swój wyjątkowo ciekawy i inspirujący zawód w bardzo nietypowy sposób. To, że jest wielkim miłośnikiem przyrody i ekologii, która idzie z nią w parze, przekłada na bardzo kreatywne podejście do rozwiązywania wszelkiego rodzaju zagadek. A, jak się okazuje ma ich całkiem sporo, bowiem każdy dzień przynosi coś nowego, telefon na biurku detektywa prawie wcale nie odpoczywa, jak ona sam zresztą.


Młodsze dzieci, które dzwonią do detektywa z każdą nietypową sprawą, zadają mnóstwo pytań, mówią o swoich wątpliwościach, a gdy potrzeba pomogą w rozwiązaniu zagadki. Jednak najstarszy Hubert podchodzi do wszystkiego racjonalnie i potrafi z każdej sytuacji wybrnąć racjonalnie. Dziesięć tematycznych rozdziałów, dziesięć tajemniczych spraw Eugeniusza Łodygi. Dziesięć ważnych zagadnień. O tym, dlaczego warto dbać o przyrodę, jak można zaoszczędzić wodę czy energię i dlaczego to takie ważne, jak wytwarza się papier, o potrzebnych użyźniających glebę robakach, co to jest smog? Te i wiele, wiele innych istotnych spraw, które mają bezpośredni wpływ na ekologię, środowisko, w którym żyjemy.Po każdej rozwiązanej kwestii, detektyw Łodyga udziela dzieciom niezwykle ważnej lekcji – ciekawostek z flory i fauny naszej planety. Następnie znajdziecie tzw. „Kącik Amelki”, gdzie razem z bohaterką możecie zrobić coś z niczego. Praktyczne sposoby wykorzystania różnych rzeczy, które mamy pod ręką do powtórnego ich wykorzystania. I są to rzeczy przeróżne – od pudełek na szpargałki po rybki przypominajki, które można przykleić w miejscu gdzie korzysta się z wody, by pamiętać o jej zakręcaniu podczas różnych czynności, zwierzaczki, strażnika energii, a nawet pszczółkę do doniczki. Dla dzieci kreatywnych, lubiących szkicować, rysować jest też „Szkicownik” - miejsce specjalne dla ich inwencji.Nasza Rybka Przypominajka :)Wartość pozycji podwyższa jej wartość merytoryczna oraz prostym językiem napisana treść, którą dziecko może czytać samodzielnie. Zaś poruszane w niej tematy staną się powodem dłuższej dyskusji. A myślę, że jest o czym z dziećmi rozmawiać i uświadamiać je od najmłodszych lat, że ludzkie życie musi współgrać z naturą, której jesteśmy częścią. Od nas zależy, jak zadbamy o swoje otoczenie. To, co dajemy naturze, ona odwdzięcza się tym samym.


Książka powstała na licencji kanału Mini Mini +, gdzie emitowana jest bajka o tym samym tytule, ale nie wszystkie dzieci oglądają telewizję. Dlatego Wydawnictwo Edipresse Książki wyszło naprzeciw tym, którzy jeszcze jej nie znają. 
Mądra, ciekawa, inspirująca.

Warto! Polecam!


Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu:Komentarze

Popularne posty z tego bloga

[Przedpremierowo] „Wierszyki dla dzieci” Jakub Narloch

„Przed wyrokiem” Wiesław Hop. Los i przeznaczenie rzucają nami w miejsca, w których jesteśmy najbardziej potrzebni...

[Audiobook. Patronat medialny] „W maratonie życia” Anna Harłukowicz-Niemczynow. Życie to rodzaj maratonu, w którym tylko od nas zależy, jak rozłożymy sobie jego oddechy, gdzie poszukamy właściwych proporcji, by odnaleźć samego siebie i poczucia własnej godności...