KONKURS! Zadaj pytanie autorce i wygraj "Śniadanie na skale" Iwony Walczak :)Kochani!

Jako jeden z patronów medialnych mam przyjemność ogłosić konkurs, w którym macie możliwość wygrać wspaniałą książkę Iwony Walczak "Śniadanie na skale" :)

Zadanie konkursowe nie jest trudne. Wystarczy zadać autorce maksymalnie trzy pytania. Znając Waszą kreatywność wiem, że nie sprawi Wam ono żadnego problemu.


Zasady konkursu:

Udział w konkursie może wziąć każdy.

W komentarzu pod postem zostawić pytania do autorki. Każdy uczestnik może zadać maksymalnie trzy pytania.

Konkurs trwa: 03.06 - 24. 06 do godz. 23:59.

Podzielić się z informacją o konkursie ze znajomymi.

Sponsorami nagród są: Wydawnictwo Replika oraz Autorka, Iwona Walczak :)

Po tym terminie kopiuję pytania do jednego pliku i przesyłam autorce. Nastawcie się na to, że może to chwilę potrwać.

Zwyciężą dwie osoby, których pytania autorkę zaintrygują, wywołają jakieś emocje, zdziwienie, przywołają wspomnienia, itp. Nie wiadomo, co autorkę zainspiruje do tego, by wytypować takich a nie innych zwycięzców.

Mam ogromną prośbę. Jeśli bierzecie udział w konkursie, pamiętajcie o tym, by potem sprawdzić wyniki!Powodzenia!

Komentarze

 1. Witam Panią Iwonkę :)
  Moje 3 pytanka :)
  1. Czy jako dziecko lubiła Pani czytać czy "przyszło" to później?
  2. Czy zawsze chciała Pani zostać pisarką czy chciała wykonywać inny zawód?
  3. Jakie jest Pani hobby?
  Pozdrawiam serdecznie ❤

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeczytałam w informacjach o autorce, że jest miłośniczką podróżowania, stąd moje pytania: Czy lubi Pani wracać do miejsc, w których już była, czy woli poznawać nowe? Czy podróże są inspiracją do pisania?

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Czym jako pisarka najbardziej chciałaby Pani uwieść czytelnika: oryginalną fabułą, ciekawymi postaciami bohaterów, czy własnym, niepowtarzalnym stylem?
  2. Co jest ważniejsze w twórczości pisarskiej: wena czy pracowitość?
  3. Czy sama również czytuje Pani powieści obyczajowe? A może dla rozrywki preferuje Pani inne gatunki n.p. kryminały lub thrillery?
  Małgorzata

  OdpowiedzUsuń
 4. Miło mi, że mogę zadać Pani Iwonie Walczak pytania.
  1. Skąd bierze Pani pomysły na książki, czy może z podpatrywania rzeczywistości?
  2. Interesuje mnie pani warsztat pracy. Pisarza w trakcie pracy wyobrażam sobie siedzącego za biurkiem, na którym znajduje się sterta papierów i maszyna do pisania oraz kilka kubków po kawie. W nogach jakiś kocur...To tak pewnie z jakichś starszych wiekiem lektur mam takie skojarzenia... Jak wygląda Pani otoczenie podczas tworzenia, co Pani lubi mieć, co przeszkadza itp.?
  3. Szczęście to pojęcie względne, dla jednych to zdrowie bliskich, dla drugich dobry samochód i pokaźna suma na koncie, dla trzecich dobra praca.. A czym dla Pani jest to szczęście?

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Jakie jest Pani największe marzenie literackie?
  2. Gdyby mogła się Pani wcielić w jakąś postać z literatury, którą by Pani wybrała i dlaczego?
  3. Co jest dla Pani największą inspiracją w pisaniu?

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Załóżmy, że mogłaby Pani przenieść się do świata przedstawionego w dowolnej powieści. Jaką by Pani wybrała książkę i dlaczego? A może żadną?
  2. Jaka była mała Iwona? Jakie nawyki zostały Pani do dziś?
  3. Załóżmy, że proces napisania i wydania książki to potrawa. Jakie powinna mieć według Pani składniki?

  Pozdrawiam, Izunia R.

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Czy postaci z Pani książek mają swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości? Może, w którejś umieściła Pani swoją przyjaciółkę, napisała o nieznośnej sąsiadce lub to może Pani jest główną bohaterką? :)
  2. Gdyby miała Pani możliwość użycia zaklęcia szczerości, dzięki któremu wszyscy przez 24h odpowiadają zupełnie szczerze, nie mają możliwości kłamania, lecz następnego dnia o tym nie pamiętają, o co i kogo Pani by zapytała? :)
  3. Jak zaczynała Pani pisać? Może zaczęło się od jakiegoś bloga, pamiętnika, opowiadania pokazywane najbliższej rodzinie? Ta pasja zaczęła się już od nastoletnich czasów, dzieciństwa czy może rozwijała się dopiero od niedawna? :)
  Bardzo pozdrawiam i życzę wszystkim miłego dnia! :*

  OdpowiedzUsuń
 8. * Kto jest Pani pierwszym czytelnikiem i najbardziej pomocnym krytykiem podczas pisania?
  * Czy wierzy Pani w bezinteresowną przyjaźń z inną autorką/innym autorem? Marzy się Pani jakiś pisarski duet?
  * Ile książek liczy Pani domowa biblioteczka i którą z nich zabrałyby Pani ze sobą, gdyby mogła wybrać tylko jeden tytuł?

  OdpowiedzUsuń
 9. Szanowna Pani Iwono,

  1. Proszę wybaczyć, jeśli pytanie wyda się tendencyjne, ale bardzo mnie ta kwestia nurtuje. Czy prywatnie odczuwa Pani różnicę w łatwości odbioru książek pisanych przez mężczyzn i kobiety?
  2. Czy je pani w trakcie pisania książek? Jeśli tak, jaka potrawa szczególnie sprzyja pisarskiemu natchnieniu?
  3. W naszej kulturze siódemka bywa określana szczęśliwą liczbą- co przynosi Pani szczęście? Jest taka rzecz, może pamiątka z dzieciństwa lub prezent darzony szczególnym sentymentem?

  Łączę wyrazy szacunku
  Joanna

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Pani Iwono, czytając recenzje "Śniadania na skale", wyraźnie przebija się w tej powieści spokój, miłość i zrozumienie, o których zapominamy w codziennym zabieganiu, a Pani o tym przypomina. Czy zawsze musi wydarzyć się coś złego, abyśmy potrafili docenić te wartości?
  2. W "Śniadaniu na skale" mamy siedmiu bohaterów. Czy trudno było stworzyć tyle charakterów i który z nich był największym wyzwaniem?
  3. I ostatnie pytanie - w jakich okolicznościach lubi Pani najbardziej jadać śniadania lub w jakich najchętniej by Pani to robiła?
  Pozdrawiam 😊

  OdpowiedzUsuń
 11. Witam,
  Ja chciałabym zapytać co czuje Pani w dniu premiery książki? 2. Jak u Pani wygląda cały proces tworzenia? 3. Większość ludzi ma kalendarze w których zapisują najważniejsze wydarzenia,złote myśli itp. W zwiazku z tym moje kolejne pytanie brzmi jak wygląda Pani planner-czy zapisuje Pani w nim cytaty,czy jest mocno naszpikowany wydarzeniami,notatkami czy też wręcz przeciwnie bo np ma Pani inny sposób na organizację?

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Pani Iwono,odniosę się tu do poezji Czesława Miłosza - w jego wierszach odnajdujemy przede wszystkim prawdę, piękno i dobro. Czy pisząc powieści także kieruje się Pani przekonaniem, że,mimo pogmatwanych losów bohaterów,piękno, prawda i dobro zawsze zwycięża?
  2.Jeżeli wygrałaby Pani konkurs, gdzie nagrodą jest wyjazd do najbardziej wymarzonego miejsca na ziemi, to gdzie by to było?
  3. Pani ulubiona książka to...
  Pozdrawiam serdecznie
  Dominika K.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

[Przedpremierowo] „Wierszyki dla dzieci” Jakub Narloch

„Przed wyrokiem” Wiesław Hop. Los i przeznaczenie rzucają nami w miejsca, w których jesteśmy najbardziej potrzebni...

[Audiobook. Patronat medialny] „W maratonie życia” Anna Harłukowicz-Niemczynow. Życie to rodzaj maratonu, w którym tylko od nas zależy, jak rozłożymy sobie jego oddechy, gdzie poszukamy właściwych proporcji, by odnaleźć samego siebie i poczucia własnej godności...