„Dziewczynka-Stonka i krwawe gody” Marta Borkowska. Zaginięcie, śledztwo i plany na przyszłość z rosyjską mafią w tle :)


Wydawnictwo Ekwita

Ilość stron: 128

Nowość wydawnicza


Marta Borkowska to autorka, która potrafi zaspokoić nawet najbardziej wymagającego czytelnika literatury fantastycznej. W Jej książkach znajdziecie nie tylko dziwnych bohaterów, charakteryzujących się dużą charyzmą i odwagą oraz ciekawe wątki, w jakie ich wmieszała. Autorkę mieliście okazję poznać już u mnie na blogu, przy okazji pierwszej części „Dziewczynki-Stonki i inwazji martwiaków”, która stanowiła pewien rodzaj preludium do tego, co dzieje się w drugiej części.


I tutaj nie zabraknie wielu intrygujących sytuacji. Detektyw Skuteczny postanowi się ożenić z Panną Zajad, ale ktoś skutecznie będzie dążyć do tego, by im w tym przeszkodzić. Śledztwo, jakie rozpocznie Skuteczny będzie dosyć tajemnicze, zawiłe, pojawią się w nim liczne wątki poboczne, a dodatkowo Dziewczynka – Stonka rozpocznie drugie śledztwo na własną rękę. Nie będzie jednak dane jej doprowadzić go do końca, bo komuś zależy na tym, by prawda nie ujrzała światła dziennego. Znajdziecie tutaj spektakularnie i misternie utkaną intrygę, zazdrosnego kochanka, Rudą piękność oraz równie niesamowitego doktorka.


Wszystkich zaskoczy zachowanie i odwaga Stonki. Nikt się bowiem nie spodziewa, że Dziewczynka również wykaże się pomysłowością. Będzie niczym kameleon przywdziewać maski kamuflażu, by tylko dojść do jakiegoś przełomowego punktu swojego prywatnego śledztwa. Komu zależy, by Panna Zajad nie wyszła za Skutecznego? Co ma z tym wspólnego rosyjski gangster i doktorek? A może Ruda Piękność?„Dziewczynka-Stonka i krwawe gody” Marty Borkowskiej wciąga od pierwszych wersów. To opowieść tak surrealistyczna i baśniowa, że jako całość tworzy, podobnie jak w pierwszej części, typowy dla tamtych bohaterów i zdarzeń klimat. Bardzo charakterystyczni bohaterowie odznaczający się siłą, temperamentem, odwagą i indywidualnością. Wartka akcja, świetne, dynamiczne opisy i przeplecione wątki niczym z najlepszego kryminału. Jest napięcie, są emocje i intryga, która wzbudza czytelniczą ciekawość. Kto kocha fantastykę, będzie uraczony tą niecodzienną pozycją.


Dla przypomnienia - okładka pierwszej części
oraz opis Dziewczynki-Stonki :)


Polecam!


Bardzo ważna informacja!

Z każdego sprzedanego egzemplarza papierowego, Wydawnictwo przekazuje złotówkę na schroniska dla zwierząt.
Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu:
Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

[Przedpremierowo] „Wierszyki dla dzieci” Jakub Narloch

„Przed wyrokiem” Wiesław Hop. Los i przeznaczenie rzucają nami w miejsca, w których jesteśmy najbardziej potrzebni...

[Audiobook. Patronat medialny] „W maratonie życia” Anna Harłukowicz-Niemczynow. Życie to rodzaj maratonu, w którym tylko od nas zależy, jak rozłożymy sobie jego oddechy, gdzie poszukamy właściwych proporcji, by odnaleźć samego siebie i poczucia własnej godności...