„Przygody Wiki” Tadeusz Grubecki. Przygoda czeka na nas wszędzie :)


Wydawnictwo Psychoskok

Ilość stron: 56

Nowość wydawnicza
„Niech szum lasu nam wystarcza,
To naszego zdrowia tarcza;
Też na dalsze pokolenia,
Las nie lubi ust mielenia.”


Tadeusz Grubecki jako dziadek i Wiki jako wnuczka, to dwaj narratorzy, podmioty liryczne w wierszowanych historyjkach, które zachęcają do wędrówek na łono natury i podkreślają jej walory, nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim zdrowotne. Fajne, dźwięczne, rymowane opowieści dla nieco młodszych, ale i trochę starszych, bo nigdy nie jest za późno na odkrywanie ciekawostek o otaczającym nas świecie. Bardzo ciekawym zabiegiem jest to, że Autor oddaje głos Wiktorii, nie ograniczając się tylko do własnych spostrzeżeń.


Książeczka w prosty i bardzo przystępny sposób, nawet do samodzielnego czytania przez dziecko, zachęca do aktywnego spędzania czasu, z przyrodą za pan brat, bo przecież ona kryje w sobie wciąż wiele tajemnic i nowinek. A poza ty, nic tak nie poprawia samopoczucia i humoru, jak dobra zabawa na świeżym powietrzu. Autor, wraz ze swoją wnuczką zabierają nas na wycieczkę do ogrodu: „W naszym ogrodzie,/ Czas radośnie płynie,/ W przyrody urodzie,/ Z cudu kwiatów słynie./ Tu odpoczywamy,/ Pośród łąk i lasów./ Świetny relaks mamy,/ Od dawnych już czasów.”, na działkę, do lasu, a nawet do szkoły. Bo przecież wszędzie można bardzo fajnie i przyjemnie spędzić czas, czy to razem z rodziną, czy z przyjaciółmi: przy ognisku, na spacerze, budując szałasy, podpatrując życie natury.

„Przygody Wiki” Tadeusza Grubeckiego uprzyjemni czas każdemu, nie tylko dzieciom, ale i rodzicom, zachęci do aktywności. W bardzo rymowany, dźwięczny sposób pokaże pozytywy korzystania z dobrodziejstw przyrody, o których w tych wierszowanych historiach dużo, ale też mowa o miejscach wyjątkowych, w których Autor bywał wraz z bliskimi.

A na zakończenie słów kilka z wiersza:

„Natura jest taka cudna,
Rzeczywista, nie ułudna.
Gdy potrafisz to i dojrzeć,
Tak na Boży ten świat spojrzeć -
Toś mój bracie jest szczęśliwy,
Zawsze szczery i prawdziwy.
Duszy to jest kształtowanie,
Czułe życia układanie.”


Polecam!


Za książeczkę dziękuję Wydawnictwu:Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

[Przedpremierowo] „Wierszyki dla dzieci” Jakub Narloch

„Przed wyrokiem” Wiesław Hop. Los i przeznaczenie rzucają nami w miejsca, w których jesteśmy najbardziej potrzebni...

[Audiobook. Patronat medialny] „W maratonie życia” Anna Harłukowicz-Niemczynow. Życie to rodzaj maratonu, w którym tylko od nas zależy, jak rozłożymy sobie jego oddechy, gdzie poszukamy właściwych proporcji, by odnaleźć samego siebie i poczucia własnej godności...