Sierpniowe zapowiedzi Wydawnictwa Psychoskok :)

Lato sprzyja urlopom, odpoczynkom, wypadom. Co zabieracie zawsze ze sobą na ten wyjątkowy czas? Oto propozycje od Wydawnictwa Psychoskok. Ja już kilka pozycji mam wybranych :)


Premiera: 28.08.2017 

Powieść młodzieżowa z elementami fantasy 

Ilość stron: 165 


Nawia. Mityczna kraina umarłych według słowiańskich legend. Dusze tam przebywające nazywane były nawkami. I właśnie jedną z takich nawek jest Damroka – kobieta zmarła w wyniku rozszarpania przez wilki w I w n. e. Jej dusza błąka się w poszukiwaniu ciała, dzięki któremu znowu przybierze materialną postać i będzie mogła się odrodzić. Wybór pada na czteroletnią Paulinę – córkę Oriany. Kiedy podczas wycieczki dziewczynka odłącza się od matki i znika, rozpoczynają się poszukiwania i walka z czasem – nie można pozwolić, by Damroka zdążyła opanować ciało dziecka. W końcu udaje się ją znaleźć, lecz, jak się okazuje, to nie koniec przygód…

„Klątwa Nawii” to już druga część przygód Oriany i jej rodziny, którą wcześniej mogliśmy poznać w powieści „Południca ze Świątyni Słońca”. Tym razem słowiańska mitologia przeplata się z miejscowymi legendami, które odkrywają tajemnicze historie okolic Lubelszczyzny i Roztocza. To trzymająca w napięciu, pełna zwrotów akcji, ale też okraszona humorem powieść o pokonywaniu swoich lęków, sile uczucia, więzach rodzinnych i miłości. A wszystko to w otoczeniu przepięknych krajobrazów i tajemniczych pogańskich podań. 


Premiera: 18.08.2017 

Powieść obyczajowa 

Ilość stron: 268 


Sześćdziesięcioletni Alfons, mieszkaniec małego miasteczka położonego na Mazurach, z braku lepszego zajęcia udaje się do restauracji na wykład o życiu seksualnym seniorów nie wiedząc, że to wydarzenie zupełnie odmieni jego życie... 

Poznana tam kobieta – Iwona, zatrudnia go w swojej firmie na wysokim stanowisku wprowadzając go tym samym w świat luksusu i wielkich pieniędzy. Nowa praca pozwala mu na rozpoczęcie zupełnie odmiennego niż do tej pory życia. Z nikomu nieznanego bezrobotnego, staje się cenioną i ważną osobistością w swoim miasteczku. Od tej pory życie nabiera rozpędu i nadchodzą wielkie zmiany... 

Powieść „Siedemnaście i pół miliona” pokazuje, jaki los może być przewrotny. Z jednej strony daje, a z drugiej odbiera. Czytelnik ma okazję poznać niezwykłą historię bohatera – błyskotliwa kariera, prawdziwy przewrót w życiu, a to wszystko przeplatane licznymi wątkami miłosnymi. To opowieść o bezsilności wobec własnego losu i przeznaczenia, o wzajemnym oddziaływaniu pomyślności i pecha. Premiera: 21.08.2017 

Rozważania teologiczne 

Ilość stron: 406 


Treść książki obraca się wokół pytania o sens ludzkiego istnienia w doczesności. Autor poszukuje odpowiedzi na to pytanie w kontekście: religii, kultur, systemów politycznych… Owocem tych poszukiwań jest ustalenie, że człowiek został powołany przez Boga, aby tworzył… na podobieństwo Boże. Tworzenie stanowi sens ludzkiej egzystencji w doczesności. 

Autor twórczo powołuje się na uznane autorytety starożytnych teologów, przytaczając zarazem ich główne tezy i w sposób syntetyczny oraz przystępny prezentując ich dorobek. Ciekawie i zasadnie – zestawia ze sobą i zgrabnie łączy odniesienia do filozofii - przede wszystkim starożytnej i do najnowszych osiągnięć nauk ścisłych. Powołuje się na najnowsze badania z dziedziny biologii, chemii i fizyki, umiejętnie wplatając je w tok swego wywodu i traktując jako zręczne narzędzia dowodzenia własnych hipotez. Niezaprzeczalną wartością książki jest umiejętność autora wchodzenia w dialog z największymi umysłami filozofii i teologii. Krzysztof Hochman nie boi się dyskutować z utrwalonymi w tradycji stwierdzeniami, skrupulatnie kwestionować każde niedostatecznie uargumentowane według niego ustalenie i punktować każdą dostrzeżoną lukę w rozumowaniu swoich wielkich poprzedników. Autor nieustannie konfrontuje zastane formuły z otaczającą nas rzeczywistością i pyta, co one dla nas oznaczają. Teologia w przyszłości każe nam ustosunkować się w jakiś sposób do zaprezentowanych w niej tez i stanowi wyzwanie intelektualne dla każdego czytelnika.

Premiera: 24.08.2017 
Fantastyka 
Ilość stron: 170 


Artur Wells jest autorem dwóch książek fantasy: „Sen Henny” i „Sen Henny – Imperium magów”. W niniejszym zestawieniu znalazła się opowieść pt. „Teresa” będąca wstępem do potencjalnej kontynuacji sagi. Ten zbiór opowiadań jest jednak bardziej złożony. Są w nim dość lekkie opowiadania jak "Smok" przyjazne dla młodszych fanów gatunku jak i dużo bardziej zawiłe, jak "Moje miasto", w którym główny bohater mierzy się tak ze swoją przeszłością, jak i z zaakceptowaniem swej odmienności. Granica jest mikropowieścią o poszukiwaniu prawdy i zderzeniu z małością tych, którzy wydają się wielcy w naszych oczach. 

Autor nie ogranicza się jedynie do delikatnych baśni, lecz także serwuje nam literaturę pełną napięcia i grozy, w której główny bohater stara się uciec przed wyznaczonym mu z góry przeznaczeniem. Motyw ustalonego z góry losu przewija się przez kilka opowiadań opowieści ,,Granicy’’. Człowiek uwięziony między własną osobowością i pragnieniami, a przeznaczeniem, które wyznaczy jego przyszłe ścieżki staje się postacią tragiczną w opowiadaniach zbioru ,,Granica’’. 

Opowiadania często przypominają baśnie, w których zawarte są stare i proste prawdy o życiu i świecie.

Premiera: 09.08.2017
Ilość stron: 238
Poezja


„Życie poezją myśli i słowa” to tomik poetycki Anny Emilii Matrackiej. Pośród rozmieszczonych w X rozdziałach utworów, każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie. Poetka starała się uchwycić ulotne momenty oraz znaną nam codzienność, by uwiecznić ją dzięki właściwie dobranym słowom.

Autorka zachęca czytelników, by stopniowo zapoznając się z poszczególnymi wierszami, spróbowali odnaleźć przestrzeń tylko dla siebie. Obszar rozważań, który pozwoli na moment oderwać się od przytłaczającej codzienności.

Jak zapewnia autorka:
"Tomik to zbiór różnorodnych utworów, które przeniosą Was czytelników w świat fantazji, marzeń, które wzbogacą waszą duszę o nowe doznania wprost ze świata szczęścia i smutku, melancholii i egzystencjalnych przemyśleń.
Wzbogacą wiedzę o otaczającym nas świecie fauny i flory, całej natury, a w końcu poznacie moje wnętrze – moje życie pisane wierszem."


Premiera: 09.08.2017
Ilość stron: 128
Ezoteryka

„Miłość ponad wszystko” to jedyna w swoim rodzaju pozycja, która przybliża Świat Duchowy. Autorka, która wielokrotnie poddała się hipnozie zrozumiała i odczuła tytułową Miłość Prawdziwą. Wszystkie, niewiarygodne przeżycia zostały opisane w niniejszej pozycji.

Książka opisuje doświadczenia Małgorzaty Król, która zaświadcza, że wokół nas istnieją istoty duchowe. Przebywają w innych wymiarach, ale w dowolnym momencie mogą ujawnić swą obecność. Opowieść rozpoczyna się od wspomnienia „odwiedzin” takowej istoty. Wstrząsające zdarzenie sprawiło, że Małgorzata Król zaczęła poszukiwać osób, które doświadczyły podobnych przeżyć oraz ludzi, którzy są w stanie wyjaśniać podobne zajścia.

Ostatecznie autorka zdecydowała się skorzystać z hipnozy. Sesje zaowocowały poznaniem Świata Duchowego i żyjących w nim istot oraz mocy Miłości Prawdziwej.

Jak wspomniała autorka:

"Jest to rodzaj przewodnika dla wszystkich ludzi – dlatego zawarłam to w tytule. Książka ta pokazuje przeżycia i odczucia jakie miałam w hipnozach i transach. Opisuję w niej Istoty i wydarzenia, które spotkałam podczas podróży duchowych."


Premiera: 02.08.2017
Biografie i autobiografie
Ilość stron: 174


„Zapowiedziane szczęście” to poruszająca autobiografia Jana Melerskiego, człowieka, który urodził się w przysłowiowym „czepku”. Niezwykłe przypadki, które zdarzały się przez całe życie Jana, zawsze kończyły się szczęśliwie.

Jan Melerski przyszedł na świat we wspomnianym „czepku”, 1 stycznia 1940 roku. Jak wiemy był to wyjątkowo trudny czas dla wszystkich Polaków. II wojna światowa odbiła bolesne piętno na życiu pana Jana, który dorastał w cieniu bombardowań, niepokojąc się o życie pojmanego i wywiezionego do obozu jenieckiego ojca.

Matka pana Jana dokładała wszelkich starań, by on i jego starszy brat, bez uszczerbku na zdrowiu mogli przetrwać ten trudny czas. Szczęśliwie, ojciec ostatecznie powrócił na łono rodziny, a chłopiec wyrósł na bystrego młodzieńca.

Wymagający rodzice przekazali Janowi bezcenne rady i zasady, które niejednokrotnie pomagają mu w życiu. Najpewniej właśnie dzięki nim oraz szczęściu zapewnianemu przez „czepek”, Jan zdołał ułożyć sobie spokojne, z pozory zwyczajne życie.

Dlaczego tylko z pozoru? Przekonamy się o tym w trakcie lektury, która dowodzi, że szczęśliwy „czepek” wielokrotnie dowiódł swej mocy.Premiera: 21.08.2017
Ilość stron: 158
Poezja

„Krzyk nocy” to tomik poetycki autorstwa Barbary i Magdaleny Wrzesińskiej.

Znacząca cześć wierszy, które znajdziemy w tomie, została napisana przez emerytowaną pasjonatkę poezji i malarstwa, która ma na swym koncie już kilka publikacji – Barbarę Wrzesińską

Córka autorki, Magda zawsze wspierała działania matki, dzięki czemu do rąk Czytelników trafił „Krzyk nocy”, w którym znajdziemy klika jej wierszy i rysunków.

Poszczególne utwory odnoszą się do znanej nam, egzystencjalnej tematyki, która zachęca do głębszych rozważań. Poniżej jeden z wierszy zebranych w pozycji.

Droga we mgle
Pamiętam ten kościół
drogę, pola i gęsty las
wszystko tonęło w słońcu
tam zatrzymał się czas.


Pamiętam chłopaka
z uśmiechem, jak miód
dziś jestem nie taka
mam serce, jak lód.


Spoglądam na niebo
i szukam go tam
lecz zamiast oczu, jego
pustkę w sercu mam.


Co teraz robi, gdzie jest
kiedyś mówił jestem twój
dziś bardzo mi źle
zaginął we mgle świat mój.

Chojnice, 15.XII.2016rPremiera: 18.08.2017
Ilość stron: 86
Poezja

„Czy my się znamy” to skłaniający do refleksji tomik poetycki autorstwa Danuty Pasieki. Poetka dogłębnie analizuje otaczającą nas rzeczywistość, dzięki czemu możemy być pewni , że poruszana tematyka wyda nam się niezwykle bliska.

Wymowę tomu moglibyśmy określić słowami: ”treść życia zamknięta w poezji”. W kolejnych utworach odnajdziemy bliską nam wszystkim problematykę egzystencjalną, a w niej nasze codzienne smutki, obawy, słabości, problemy oraz ulotne chwile.

Danuta Pasieka z zadumą odnosi się do ludzkich przeżyć i emocji. Porusza kwestię nieuchronności, przewrotnego losu, który zwykł mącić szczęście czasem niepokoju. Podmiot liryczny podkreśla także, jak samotnym można poczuć się w tłumie i zagubionym pośród wszechobecnej technologii, w której traci się namacalny kontakt ze światem.

Premiera: 18.08.2017
Ilość stron: 208
Kategorie: Historyczne, Powieści


„Ścieżka Gniewomira” to wciągająca powieść historyczna. Fabuła przenosi nas do roku 1050. W niewielkiej miejscowości nieopodal Gniezna, stary wojownik, Oli Egilsson, znany jako Gniewomir, przystępuje do niecodziennej spowiedzi.

Wyznania Gniewomira spisze spowiednik, ksiądz Anzelm. Czytelnicy sięgający po książkę będą mieli okazję zapoznać się z nimi.

Powieść „Ścieżka Gniewomira” opisuje pierwsze dwadzieścia burzliwych lat życia Oli Egilssona. Bohater urodził się najprawdopodobniej w 980 roku, w niewielkiej chacie, wzniesionej na skalnym klifie nieopodal miejscowości Egilsgard. Jego ojciec był norweskim Wikingiem, a matka fińską niewolnicą i skrytą wyznawczynią religii chrześcijańskiej.

Nim mały Oli stał się mężnym wojownikiem wielokrotnie musiał dowodzić swego męstwa i dokonywać skomplikowanych wyborów. Powieść pozwoli nam poznać burzliwe koleje jego losu, które ostatecznie doprowadziły go do spowiednika Anzelma.


Premiera: 07.08.2017
Poezja
Ilość stron: 56


„Kanarek w klatce na szafie” to obszerny tomik poetycki, który niesie ze sobą motywujące do pełnowartościowego życia przesłanie. Przytłoczeni nadmiarem codziennych obowiązków i problemów częstokroć nie dostrzegamy, że droga do szczęścia znajduje się „tuż obok”…

Kolejne wiersze zgromadzone w tomiku skłonią nas do przemyśleń nad wartością życia i mijających bezpowrotnie chwil. Przystając na moment z łatwością dostrzeżemy cenne niuanse, które pozwolą nam na nowo docenić sens istnienia. Nigdy nie możemy bowiem zapominać, że radość ukryta jest w subtelnych drobiazgach.

By nigdy znaleźć się w niewoli, jaką zbyt dobrze zna „Kanarek w klatce na szafie”, warto sięgnąć po tomik.

Artur Tołłoczko jako osoba prowadząca sesje coachingu holistycznego z doświadczenia wie w jaki sposób należy wspierać ludzi w dążeniu do celu. Wewnętrzna równowaga i spokój ducha zdaje się konieczna, by wieść spokojne, szczęśliwe życie. Dzięki mniejszemu tomikowi z pewnością odnajdziemy potrzebne nam wsparcie.

Premiera: 11.08.2017
Ilość stron: 276
Kategoria: Thriller


Jak to jest, kiedy pewnego dnia budzisz się na szpitalnym łóżku i nie wiesz, kim jesteś? Nie pamiętasz nic, nawet swojego imienia? Wszystko dookoła ciebie jest obce i nieznane, nawet Twoja własna twarz. Nie wiesz, kim jesteś, ani gdzie mieszkasz, a wokół Ciebie zaczynają się dziać dziwne, tajemnicze i niebezpieczne rzeczy. Jak sobie poradzić z niepamięcią i brakiem własnej tożsamości? Na dodatek jesteś sam i sam musisz, krok po kroku, odkrywać, kim jesteś, bo nikt Cię nie szuka i nie wiesz, komu możesz zaufać …

Taki właśnie los spotyka młodą bohaterkę „Nici Ariadny”, która musi zmierzyć się ze swoją przeszłością, musi sama znaleźć odpowiedź na dręczące ją pytania i sama odnaleźć własną tożsamość. Tylko …, czy to, co o sobie odkryje, będzie na pewno dobre?

„Nić Ariadny” to niesamowicie wciągająca i trzymająca w napięciu książka, od której nie sposób się oderwać, dopóki nie dotrzemy do samego końca. Zaskakująca i trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.Pasjonująca historia, lekki styl i barwne postacie – to wszystko sprawia, że książka niemal „czyta się sama”.

Patronat nad książką objęli: Halmanowa, Poligon domowy, Wielbicielka Książek, Recenzje Agi, Bookendorfina, Tomsochacki.com


Komentarze

 1. Dziękujemy a zainteresowanych życzymy przyjemnej lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę wiele ciekawych zapowiedzi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ja już kilka mam wybranych :) Pozdrawiam Gosiu :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

[Przedpremierowo] „Wierszyki dla dzieci” Jakub Narloch

„Przed wyrokiem” Wiesław Hop. Los i przeznaczenie rzucają nami w miejsca, w których jesteśmy najbardziej potrzebni...

[Audiobook. Patronat medialny] „W maratonie życia” Anna Harłukowicz-Niemczynow. Życie to rodzaj maratonu, w którym tylko od nas zależy, jak rozłożymy sobie jego oddechy, gdzie poszukamy właściwych proporcji, by odnaleźć samego siebie i poczucia własnej godności...