[Audiobook] „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” Justyna Bednarek :)

StoryBox

Czyta: Anna Wodzyńska

Czas trwania: 1 godz. 10 min.
Świetna lektura na nudne, deszczowe chwile i nie tylko rzecz jasna. Poprawi humor, rozbawi, rozjaśni szary świat. Justyna Bednarek pokolorowała dziecięce wyobrażenia o skarpetkach, które podobnie jak my, mogą być politykiem, wybawcą z kłopotów, robić karierę. Uroku dodaje znakomita interpretacja Anny Wodzyńskiej, która czaruje głosem, oddając słuchaczowi przestrzeń na własne zobrazowanie tych cudownych opowieści, z których każda jest wyjątkowa, mądra i wyczulająca na inny temat. Anna Wodzyńska oddała całą esencję tej książki, barwiąc głos odpowiednio z podziałem na role, dialogi czy dynamiczne opisy. Tę dynamikę wyczuć można nawet z Jej głosu. Rewelacyjnie!


O tym, że skarpetki trafiają w różne dziwne miejsca dowiadujemy się już na początku. To właśnie wtedy wysypuje się kosz z brudną bielizną i skarpetki, niekoniecznie te od pary, dostają się do czarnej dziury pod pralką. A wtedy... Wtedy to przygoda murowana. Dziesięć skarpetek, dziesięć wspaniałych, momentami szalonych przygód. Humor i dobra zabawa gwarantowane. Ale, są i wzruszenia. Szczególnie przy opowieści o czerwonej aksamitnej skarpetce, która pomogła wygrać pani Generałowej konkurs na najpiękniejszy ogród różany i tym samym spełnić marzenie staruszki. Albo przy tej o królu z jedną nogą. Ale, niektóre z tych szalonych skarpetek należących do Małej Be. robiły wielkie kariery – jedna została politykiem, inna detektywem, jeszcze inna zwiedzała świat statkiem, czy gwiazdą filmową. 

Intrygujące opowieści, z których każda ma do przekazania co innego, cenniejszego. Morał każdej z nich podkreśla wartości, jakimi kierują się w swych rolach małe skarpetki. A, jak wiadomo, do szczęścia nie potrzeba bogactw, ani wiele cennych przedmiotów. Szczęście dają proste rzeczy, drobne gesty, współczucie, wywołanie uśmiechu na twarzy, zaopiekowanie się słabszym, samotnym, biednym. To uniwersalne wartości, które powinniśmy dzieciom przekazywać od najmłodszych lat.


Justyna Bednarek zachwyca lekkością pióra, zwięzłością, pomysłowością opisywanych historyjek, którym nie szczędzi emocji, dobrego humoru, mądrych morałów, a nawet refleksji, czy pewnej nuty sentymentalizmu. Wszystko jest zrozumiałe i wyraziste. Zaś Anna Wodzyńska nadaje całości odpowiedniego tonu swoją barwną, żywą, świetną interpretacją.


Audiobook polecam wszystkim – i małym, i dużym!
Za audiobooka dziękuję:

Komentarze