[Przedpremierowo] „Paweł i Indianie” Agata Hryniewicz. Niesamowita przygoda w trakcie wakacji :)


Wydawnictwo Novae Res

Ilość stron: 88Kiedy rozpoczynają się wakacje, dzieciom przychodzą różne pomysły do głowy. Jeszcze gorzej, kiedy w ten wolny czas wkrada się nuda. Antidotum można mieć w zasięgu ręki. Wystarczy sięgnąć po książkę, która przeniesie nas do magicznego świata i od razu wszystko wokół zdaje się być inne, bardziej kolorowe i pozytywne.


Paweł kolejne wakacje z rzędu spędza w domu, w dodatku nie może dogadać się z kolegami, którzy bawiąc się na podwórku w Indian wyśmiewają kolegę, że na niczym się nie zna. Wtedy dziadek Pawła postanawia pokazać wnukowi, kim byli prawdziwi Indianie. Głęboko schowana szkatułka z cennymi przedmiotami, jakie w tej rodzinie przekazuje się z pokolenia na pokolenie kryje w sobie bezcenne, ale i magiczne skarby. Jeden dźwięk z tajemniczej piszczałki sprawi, że Paweł przeniesie się do innego świata – do plemienia Dakota. Tam pozna Małego Kruka, jego siostrę Szumiącą Rzekę oraz pozostałych członków plemienia. Chłopiec nawet się nie spodziewa, że czeka na niego wiele przygód, od polowania na bizony, po niezwykle ważną wyprawę, która pomoże mu przełamać swoje lęki i wątpliwości. Paniczny strach przed wodą zostanie zażegnany, bo misja przekazania ważnej wiadomości sąsiedniemu plemieniu stanie się powodem do dumy. Paweł ze swymi nowymi przyjaciółmi spisze się na medal. 
Ta ciekawie skomponowana książeczka mówi o ważnych i mądrych rzeczach. Niesie dobre, pozytywne przesłanie. Na przykładzie Pawła dzieci widzą, że przełamywanie wewnętrznych niepokojów i strachu jest możliwe, że nie ma barier, one są tylko w naszej świadomości, a wystarczy się odpowiednio do nich nastawić. To też wspaniała historia o pięknej przyjaźni oraz o tym, jak połączyć przyjemne z pożytecznym, bo można ją potraktować jak skarbnicę ciekawostek o Indianach – ich tradycjach, kulturze, codzienności opartych na uniwersalnych wartościach, opartych na szczerości, empatii i wzajemnej estymie.
Dodatkowym atutem książeczki są przepięknie barwne ilustracje autorstwa Kamili Stanikiewicz oraz mini słowniczek pojęć indiańskich, co ułatwi czytającym zrozumienie niektórych określeń i jeszcze bardziej zaznajomić się z ponadczasowymi wartościami, jakimi kiedyś kierowali się Indianie, a których dzisiaj wielu brakuje. 

Potraktujcie tę książeczkę, jako znakomitą odskocznię od codzienności, na spędzenie miłego, sympatycznego czasu w towarzystwie małych bohaterów tej niezwykle ciekawej pozycji, wyróżniającej się pomysłowością.
Polecam!
Za egzemplarz i możliwość zapoznania się z przedpremierową treścią książki, dziękuję:Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

[Przedpremierowo] „Wierszyki dla dzieci” Jakub Narloch

„Przed wyrokiem” Wiesław Hop. Los i przeznaczenie rzucają nami w miejsca, w których jesteśmy najbardziej potrzebni...

[Audiobook. Patronat medialny] „W maratonie życia” Anna Harłukowicz-Niemczynow. Życie to rodzaj maratonu, w którym tylko od nas zależy, jak rozłożymy sobie jego oddechy, gdzie poszukamy właściwych proporcji, by odnaleźć samego siebie i poczucia własnej godności...