[Zapowiedzi wydawnicze] Wrześniowe premiery Wydawnictwa Insignis :)
James Wallman
"Rzeczozmęczenie"

Premiera 13.09.2017

Gatunek: Literatura faktu, Poradniki
Tłumaczenie: Katarzyna Dudzik
Tytuł oryginału: Stuffocation: Living More With Less
Oprawa miękka
Liczba stron: 368


Mamy więcej rzeczy, niż potrzebujemy i będziemy kiedykolwiek potrzebować: stosy ubrań, których nie nosimy, mnóstwo sprzętu, którego nie używamy, i dziesiątki innych przedmiotów, które nigdy się nam do niczego nie przydadzą.

Tymczasem posiadanie tych wszystkich upragnionych rzeczy, które miały nam dać szczęście, wcale nie czyni nas szczęśliwymi. Przeciwnie! Nadmiar przedmiotów zagraca nasze domy. Przytłacza nas. Męczy i stresuje. Naraża nas na niewygodę i zbędne koszty. Szkodzi naszemu zdrowiu, a w skrajnych wypadkach może nas nawet zabić.

Jeśli kiedykolwiek poczuliście się przygnębieni wszystkim, co posiadacie, to znaczy, że nieobca jest wam jedna z najbardziej uciążliwych przypadłości naszych czasów: rzeczozmęczenie.

W swojej błyskotliwej książce James Wallman – dziennikarz, futurolog, prognostyk trendów i doradca takich marek jak Absolut, BMW, Burberry i Nike – zabiera nas w niesamowitą podróż do źródeł rzeczozmęczenia. Odkrywając jego przyczyny i skutki, pokazuje, jak wyrwać się z pułapki niepohamowanej konsumpcji i stać się wolnym, szczęśliwym i spełnionym.

Rozwiązanie Wallmana nie jest wcale radykalne – pozostaje w zasięgu każdego z nas! Wszystko, czego potrzebujemy, by zacząć walczyć z rzeczozmęczeniem, to ponowne spojrzenie na wyznawane wartości i skupienie się na tym, czego doświadczamy, a nie na tym, co posiadamy. To naprawdę działa – przeczytajcie Rzeczozmęczenie i spróbujcie! Naprawdę warto!


To połączenie Punktu przełomowego z Freakonomią. Tym, co wyróżnia tę książkę, jest leżąca u jej podstaw wielka idea.
 Sunday Times

Wallman wie, jak wydatnie dać odpór powabowi gromadzenia dóbr materialnych.
Guardian

Eksperientalizm – jak nazywa nowe zjawisko Wallman – zdefiniuje naszą przyszłość, podobnie jak materializm ukształtował naszą teraźniejszość.
Observer
Samir
"Zapiski z Rakki"Premiera 13.09.2017

Gatunek: Literatura faktu
Tłumaczenie: Michał Romanek
Tytuł oryginału: The Raqqa Diaries: Escape from Islamic StateIlustracjeScott Coello
Oprawa twarda
Liczba stron: 108


Książka przesyłana szyfrowanymi SMS-ami z okupowanego przez Państwo Islamskie miasta

Od chwili, kiedy Daisz rozpoczęło okupację Rakki, stała się ona jednym z najbardziej izolowanych i zastraszonych miast na świecie.

Zakazano tam sprzedaży odbiorników telewizyjnych, karalne stało się noszenie spodni o nieprawidłowej długości, a korzystanie z telefonów komórkowych uznano za niewybaczalne przestępstwo.

Odcięto dostęp do miasta dziennikarzom, a za kontakt z przedstawicielami zachodnich mediów groziło ścięcie.

Mimo wszystkich tych ograniczeń po kilku miesiącach stresujących i przerywanych rozmów telewizja BBC zdołała skontaktować się z niewielką grupą aktywistów, Asz-Szarkijja 24. Jeden z jej członków, narażając się na wielkie ryzyko, zgodził się opisać swoje osobiste doświadczenia z tego okresu.

Widząc bestialskie mordy, których ofiarami padli jego przyjaciele i krewni, i będąc świadkiem całkowitego rozkładu życia społecznego i lokalnej gospodarki, Samir walczy z Państwem Islamskim w jedyny możliwy dla niego sposób: przekazując światu, co dzieje się z jego ukochanym miastem.

Przeczytajcie opowieść Samira.


Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którym nie jest obojętny dramat w Syrii.
John Humphrys

Niezwykła książka… Przez wzgląd na Autora i wszystkich, którzy zginęli w jego kraju, powinniśmy przeczytać jego Zapiski… – opis okrucieństw Daiszu i tragedii wojny domowej w Syrii.
Hilary Benn

Przejmująca lekcja odwagi i humanizmu w świecie brutalności i ignorancji.
Mishal Husain

Spokojny głos Samira staje się krzykiem, krzykiem sprzeciwu. Jego wyjątkowa wyważona relacja o przerażających rzeczach i przerażających czasach to brzmienie cywilizacji. (…) Inspirująca książka. Wyraźne przesłanie do każdego z nas, byśmy nigdy się nie poddawali.
Michael Palin

Czułam się, jakbym chodziła z Samirem ulicami Rakki, z sercem łomoczącym ze strachu. Skończyłam czytać tę książkę ze łzami w oczach i czekam na wieści o dalszych losach tego modego odważnego mężczyzny
Emma Jane Kirby, autorka Optyka z LampedusyKomentarze

  1. Kontrastujące okładki :)
    Obie książki przyciągają moją uwagę :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz