Zapowiedzi moich najbliższych patronatów medialnych i polecajek na okładkach :)Kochani!

Już niebawem będę miała przyjemność gościć na okładkach nie tylko jako patron medialny, ale również jako polecająca dany tytuł. I już się z tego powodu cieszę, bo to będą pozycje wyjątkowe, oczywiście naszych rodzimych autorów. Tak się złożyło, że akurat rekomenduję polskim autorom i cieszę się jeszcze bardziej z tego powodu, bo jak wiecie, wspieram polskich twórców całym sercem. Uważam, że mają ogromny potencjał i są w stanie wciąż nas czymś zaskoczyć :)
„Nigdy nie poddam się! Tom I. Udomowiona” Heleny Waszniewskiej

Na pozór prosta opowieść o prawdziwym życiu lecz w miarę odsłaniania kolejnego rozdziału mamy tutaj misternie utkaną szkatułkową historię z głębokim studium psychologicznym obrazu kobiety – córki, matki, żony, która całe życie szuka swego szczęścia i ciepła u boku kochającego, rozumiejącego ją mężczyzny. Wewnętrzna autodestrukcja Alicji rozpoczęła się już w dzieciństwie, kiedy jej apodyktyczna matka stawia przed dziewczyną cele i bariery nie do przebicia, w dodatku deprecjonując jej oczekiwania wobec życia i marzenia o ciepłym domu, w którym nie musiałaby słuchać wiecznych oczekiwań, gdzie podejmowałaby sama decyzje. 


Recenzję tej pozycji mieliście okazję poznać już u mnie przedpremierowo, pod LINKIEM. Tak prezentuje się okładka w całości. Pozycji patronuję nie tylko medialnie. Na skrzydełku znajdziecie również moją rekomendację :)

"Pamiętam" Agnieszki Janiszewskiej

Rekomenduję powieść kilkoma zdaniami na skrzydełku :)


A powieść polecam całym sercem, bo jest niezwykle klimatyczna i wyjątkowa.

Autorka nakreśliła piękną, epicką powieść, która swą konwencją czasową zabiera nas w odległe czasy przedwojenne, osadzając bohaterów w trudnych koligacjach rodzinnych i tajemnicach, które dopiero po kilku dekadach wyjdą na jaw. Plastyczne opisy, piękna polszczyzna, lekkie pióro oraz wiarygodne portrety bohaterów, to cechy tej niezwykle klimatycznej książki, która uwodzi czytelnika od pierwszych wersów.
"To tylko woda" Konrada Sikory

To z kolei wyjątkowy tomik poezji, którego również z przyjemnością objęłam patronatem medialnym :) Okładka jest jeszcze robocza, ale chciałam, żebyście mieli okazją ją zobaczyć :)


Konrad Sikora, mimo swego młodego wieku pokazał już, że potrafi pisać nad wyraz dojrzale, fascynując się istotą człowieczeństwa, relacją człowieka z Bogiem, jego sferą duchową, symbiozą człowieka z Naturą, wszelkim emocjom mu towarzyszącym oraz wzajemnym korelacjom ludzi, nie szczędząc przy tym obrazów jasnych i ciemnych oraz wszelkich jego odcieni. Życie jest dla Poety nieustanną inspiracją, dostarcza mu mnóstwo tematów do składania wymownych i sugestywnych wersów, wystarczy wyciągnąć ręce i zatopić się w poezji, która swą prostotą i przejrzystością zaintryguje każdego czytelnika, przekona nawet tych, którzy po poezję nie sięgają w ogóle.

"Lekcje przyjaźni" Gabrieli Kotas :)

O tym patronacie już Was wcześniej informowałam, ale uważam, że warto go przypomnieć, bo książeczka jest wyjątkowa :) Premiera już w przyszłym tygodniu :)


Książeczka opowiada o Pawełku i jego wiernym przyjacielu, zaś ilustracje do niej wykonały dzieci z różnych szkół w Polsce, inspirowane fragmentami czytanych przez Autorkę opowieści na spotkaniach autorskich.

"Mroczne Postscriptum" Karoliny Wiaczewskiej
Premiera książki już w przyszłym tygodniu. O tym patronacie również wcześniej informowałam, ale warto przypomnieć. Książkę objęłam patronatem ambasadorskim (Wstępnie miał być to patronat medialny).


Człowiek uwikłany w tajemne sidła. Diabeł mogący mieć twarz każdego człowieka. "Mroczne Postscriptum" to kilka historii, w których ludzkie losy zawsze podsumowuje demiurg. Miłość, pragnienie władzy i bogactwa, mściwość i okrucieństwo, słabości natury ludzkiej, podlegające sprawiedliwej ocenie tego, który uchodzi za Zło tkwiące w człowieku, to kwintesencja opowiadań, których zakończenie zaskakuje i skłania do refleksji.

Komentarze

Prześlij komentarz