Posty

Wyświetlanie postów z marca 12, 2017

„Stojąc pod tęczą” Doroty Schrammek :) Czyli o tym, jak mocna jest przyjaźń :)

Obraz
Wydawnictwo Świat Książki
Ilość stron: 200
Rok wydania: 2015
Książkę znajdziecie:
http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/katalog-produktow/szczegoly-produktu/product-4500639/

Recenzja książki „Stojąc pod tęczą” ukazała się dwa lata temu na moim jeszcze starym blogu. Chciałam Wam o niej przypomnieć, bo powieść porusza wiele ważnych tematów. Najważniejszy jednak z nich, to - przyjaźń. I to znaczenie siły przyjaźni w najgłębszym odczuciu. Tą książką rozpoczęłam swoją czytelniczą przygodę z twórczością Doroty Schrammek. Wiedziałam, że będzie to przygoda udana i nie zawiodłam się. Na prozie Doroty nie można się zawieść. 
Miała być leniwa niedziela, były dwa leniwe popołudnia. Zupełnie niewinnie i niepozornie, przy kubku pachnącej kawy wzięłam w ręce książkę o bardzo ciekawym i tajemniczym tytule „Stojąc pod tęczą”, do tego ta piękna okładka. Ach... Dlaczego niewinnie? Bo czytałam w tym czasie krwawy kryminał, który z lekka mnie przytłoczył. A że pod ręką miałam Dorotę Schrammek, otworzyłam, przeczy…

„Stroiciel grzebieni” Krzysztof Niedźwiedzki :) A Ty, czy umiesz nastroić swój grzebień?

Obraz
Wydawnictwo rozpisani.pl
Ilość stron: 78
Rok wydania: 2017
Książkę znajdziecie:
https://ksiegarnia.pwn.pl/Stroiciel-grzebieni,700802147,p.html
Książka przypadła mi niezwykle do gustu. Trochę balansująca na granicy absurdu, tragikomedii, czarnego humoru. Dotykająca sfery śmierci. Innych wątków religijnych, poza jednym, nie znajdziecie, a razem z bohaterem, który umarł powrócicie na ziemię. W jakim celu?

Książka nie jest jakichś niebotycznych rozmiarów, wydana w formie opowiadania, którego następnie autor wykorzystał do stworzenia sztuki teatralnej, wystawionej w krakowskim Teatrze KTO. Premiera spektaklu odbyła się 26 lutego. Na końcu książki znajdziecie czarno – białe zdjęcia z prób. 
Bohaterem tego kilkudziesięcio stronicowego opowiadania jest Tadeusz, którego ciało po śmierci skremowano, ale na skutek feralnej pomyłki, jego prochy zamiast spocząć w rodzinnym grobowcu na Rakowicach, zostały pochowane w Murzasichle, w grobie pewnego, dobrze znanego górala. I może nie sam fakt omyłki miejs…

[Zapowiedź wydawnicza] Patrycja Gryciuk powraca z nową książką :)

Obraz
Premiera: 11.04.2017
Pisałam do niego listy. Dużo listów. Na początku mi odpisywał, potem coraz rzadziej. Aż do momentu, kiedy przesłał mi czystą białą kartkę ze swoim imieniem w prawym dolnym rogu. Pustka na tym papierze przerażała swoją bladością. Do dzisiaj widok białej kartki wywołuje we mnie strach i nie chodzi o brak pomysłu na nowe książki….
(fragment powieści)


Przez trzy godziny ciszy można wyjaśnić sobie tyle, co przez tygodnie rozmów, a wysyłając pusty list, wyrazić więcej niż za pomocą tysięcy słów.
Kiedy Patrycja dowiaduje się, że jest śmiertelnie chora, postanawia rzucić wszystko i wrócić do Gourdon – małej miejscowości na południu Francji, gdzie w dzieciństwie jeździła na wakacje. Jednocześnie próbuje sprowadzić tam Marnixa, miłość jej życia, z którym nie miała kontaktu od dziewięciu lat. Jednak czy powrót do przeszłości, w przeddzień żegnania się ze światem, to aby na pewno dobry pomysł?
Hipnotyzująca opowieść, w której tajemnice z młodości nie pozwalają o sobie zapomnieć…

[Nowości wydawnicze] Marcowe nowości wydawnicze Edipresse Książki :)

Obraz
"Bez cukru #kasiuniagotuje", Katarzyna Burzyńska-Sychowicz - entuzjastka zdrowego stylu życia, dziennikarka i prezenterka popularnych programów telewizyjnych, na co dzień realizuje swoją kulinarną pasję gotując dla całej rodziny. W swojej książce proponuje 67 przepisów na wypieki bez mąki oraz słodycze bez cukru i wyrzutów sumienia. 
Czy można rozpieszczać domowników słodkimi i dietetycznymi deserami? Czy to, co naturalne, zdrowe i pożywne może być równocześnie smaczne? Katarzyna Burzyńska-Sychowicz przekonuje, że tak! W tym celu w książce „Bez cukru #kasiuniagotuje” prezentuje aż 67 przepisów na słodkie ale też lekkie i zdrowe smakołyki, takie jak czekoladowa owsianka ze smażonym bananem, naleśniki z batata z czekoladowym wnętrzem czy wegańskie ciasto czekoladowe ze słonym karmelem. 
Pierwszy rozdział książki zatytułowany „O rety, omlety!” dedykowany jest temu prostemu daniu, które może być spożywane zarówno na ciepło, jak i na zimno. Część „Piękne miski” poświęcona jest śn…

„Piszą mnie wiersze” Danuta Pasieka :)

Obraz
Wydawnictwo Psychoskok Ilość stron: 94 Rok wydania: 2016 Tomik znajdziecie: http://www.psychoskok.pl/produkt/pisza-mnie-wiersze/

Wiersze tworzy się w przypływie emocji, w ferworze nastojów, bo właśnie wtedy najlepiej oddaje się ich barwę a nawet linię melodyczną. Nie od dzisiaj wszak wiadomo, że poezja ma swój kolor, kształt, zapach, dźwięk. Jest tym, co nam w sercu i na duszy poecie w danym momencie gra. Ale, poezja to gatunek niszowy, po który rzadko sięgają młodzi, a starsi jeśli już, to z tęsknoty za tym wszak, co kiedyś było. Recept na wiersze dobre nie ma. Nie ma też zasad co do ich tworzenia. Poezja jest po prostu wyrazem naszej wrażliwości.
Tomik „Piszą mnie wiersze” Danuty Pasieki jest bardzo osobisty w swej wymowie. Poetka śmiało określa w nim swoje życiowe poglądy, spostrzeżenia, wyrażenia. Wspaniale odwzorowuje otaczającą ją rzeczywistość, ale konfrontując ją ze swoimi znaczeniami: „piszą mnie wiersze// może niedoskonale/ ale nie są przecież szymborskie/ ani lipskie// jak mnie…

Audiobook :) „Wszyscy znamy Dawida” Marta Tomaszewska. Kiedy w życie zaczyna wdzierać się magia i tajemnica nic nie jest takie samo :)

Obraz
Wydawca: Storybox Rok wydania: 2009 Czas trwania: 10H 34M


”Życie większości ludzi jest grzechem przeciw życiu. Upartym, głupim, samowolnym parciem pod prąd – zamiast pozwolić się nieść, zamiast zaufać życiu i jego logice. Po prostu zaufać życiu.”Nigdy nie podejrzewałbym się o to, że sięgnę po taką książkę. Nawet trudno jednoznacznie określić jej kategorię, bo jest w niej dużo aspektów psychologicznych, specyficznej magii – fantastyki, a mimo to, dzięki głównym bohaterkom, czuje się pewną więź z całością, jaką serwuje nam autorka. Moje pierwsze spotkanie z panią Elżbietą Kijowską jako lektorką. Dotychczas miałam okazję poznać ją tylko na szklanym ekranie, w różnych rolach aktorskich. Nie żałuję, bo była to uczta dla mej czytelniczej duszy. Rzadko aktorzy umieją odnaleźć się w roli lektora. Niektórym wychodzi to lepiej, innym gorzej. Wiem co mówię, bo mam za sobą kilka nieudanych odczytów książek, przez aktorów dobrze znanych. Myślę, że ten fenomen zależy w dużej kwestii od szkoły teatral…

KONKURS PATRONACKI! Odpowiedz na pytanie konkursowe i wygraj "Zaufaj mi, Karolino" Aliny Białowąs :)

Obraz
Kochani!


Wczoraj pojawiła się u mnie na blogu recenzja premierowa najnowszej książki Aliny Białowąs "Zaufaj mi, Karolino", której to patronuję medialnie. Z tej też okazji dzisiaj, wychodzę do Was z konkursem, w którym macie okazję wygrać dwa egzemplarze tejże powieści.


Pytanie konkursowe jest ściśle związane z bohaterką książki. Karolina ma specyficzny wygląd. Rude włosy, piegi, z tego też powodu ma kompleksy. A Wy co sądzicie o kompleksach?Wiadomo, każdy jakieś kompleksy ma i z tego powodu, na swój sposób cierpi. Co myślicie o tym, czy powinno się o nich mówić otwarcie, czy lepiej tłumić je w sobie? To trudny, drażliwy temat, ale opinie mogą być różne i różne punkty widzenia, czy odniesień.Interpretacja tematu dowolna :)

Konkurs rozpoczyna się dzisiaj, a kończy 05 kwietnia b.r. o godz. 23:59

Odpowiedzi zostawiacie w komentarzu pod postem :)

Prośba! Jeśli bierzecie udział w jakimkolwiek konkursie, pamiętajcie o tym, by potem sprawdzać wyniki!

Zatem, powodzenia! :)

Aga

Zaproszenie na spotkanie "Nowa Historia Meksyku" :)

Obraz
Ambasada Meksyku w Polsce, Instytut Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego, Wydawnictwo Naukowe PWN oraz El Colegio de México zapraszają na prezentację pierwszego polskiego wydania książki „NOWA HISTORIA MEKSYKU”.


Spotkanie odbędzie się 28 marca 2017 roku o godzinie 16.00. Podczas prezentacji obecny będzie DR. JAVIER GARCIADIEGO DANTÁN Wybitny meksykański profesor i historyk oraz jeden z autorów książki.
Książkę prezentują:
dr Urszula Ługowska specjalistka w dziedzinie współczesnej historii Ameryki Łacińskiej i Meksyku
i dr hab. Katarzyna Mikulska specjalistka w przedhiszpańskiej i wczesnokolonialnej historii i kulturze Meksyku.

[Recenzja premierowa. Patronat medialny] „Zaufaj mi, Karolino” Alina Białowąs :) Czy da się zapomnieć?

Obraz
Wydawnictwo Replika


Ilość stron: 288

Premiera
Książkę znajdziecie:
http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=628

„Każdy z nas ma swoją wyżłobinkę. I nawet gdyby chciał z tej wyżłobinki uciec, dostanie kopniaka od przeznaczenia i musi do niej wrócić”
Niezwykle wzruszającą i porywającą opowieść przygotowała dla swoich czytelników Alina Białowąs, którą na moim blogu mieliście okazję poznać przy okazji Jej debiutanckiej powieści „Galeria uczuć” oraz pierwszej części sagi „Obudź się, Karolino”. Jedno jest pewne, w tę historię zaczytacie się od pierwszego wersu. Sugestywne i plastyczne opisy, pozwalają na odczuwanie stanów ducha i serca głównej bohaterki na własnej skórze. A los potraktował ją wyjątkowo okrutnie.
W tej części jesteśmy świadkami odbudowywania wewnętrznego spokoju Karoliny, która tuż po rozwodzie z Filipem, długo nie może zapomnieć o tym, co ją spotkało i tak dotkliwie poplątało jej życie. Schronienie znajduje u rodziców, a duchowym oparciem staje się przyjaciółka Miśka. Kłop…

Wywiad z Dorotą Kościukiewicz - Markowską i Mają Markowską :)

Obraz
Wbrew pozorom napisanie bajki nie jest wcale tak prostą sprawą. Potrzeba do tego zręcznego manewrowania między metaforami, jej bohaterami, a przesłaniem i morałem, jaki ze sobą niesie. Trzeba ją przemyśleć, by od początku do końca była dla jej odbiorców czytelna i zrozumiała. A inspiracją może być dosłownie wszystko i każdy.

Całkiem niedawno na łamach mojego bloga pojawiła się recenzja „Bajeczki... nie tylko dla Majeczki” Doroty Kościukiewicz – Markowskiej z ilustracjami Jej córki Mai  :)Dzisiaj, chciałabym, abyście przeczytali o kulisach ich powstawania i nie tylko. 
Bajki Doroty powstawały w tzw. międzyczasie, misternie, a ilustracje do nich stworzyła Jej sześcioletnia córka, Maja. Piękne, kolorowe, barwne rysunki podwyższają jej walory estetyczne i dodają niesztampowości. Ale, oprócz samego procesu tworzenia książki, zadałam autorkom też inne pytania. 
Dorota Kościukiewicz - Markowska, debiut ma już za sobą. Mało osób też wie, że Jej pierwsza powieść sięga tematów bardzo dla niej …