Posty

Wyświetlanie postów z marca 19, 2017

„Już nie uciekam” Anna Sakowicz. Wzruszająca, zabawna, swojska...

Obraz
Wydawnictwo Szara Godzina
Ilość stron: 301
Nowość wydawniczaMoje spotkanie z twórczością Anny Sakowicz rozpoczęłam od książki „Niedomówienia” i wiedziałam, że to nie będzie tylko pojedyncze, przypadkowe spotkanie. Skorzystałam z okazji i przeczytałam co prawda trzecią, ostatnią część sagi kociewskiej „Już nie uciekam”, ale zupełnie nie żałuję. Drugie spotkanie z pisarką, nietypowe, bo to ostatnia część, obawiałam się, że nie będę wiedziała, o co chodzi, tymczasem autorka zadbała o takie osoby jak ja i wszystko co wydarzyło się w poprzednich częściach znakomicie przedstawiła w fabule, która dalej podążała swoim zaplanowanym tokiem.

Bohaterką sagi kociewskiej jest ponad czterdziestoletnia Joanna, której córka Lusia uczy się w liceum, stacjonuje w internacie. Tymczasem Joanna zostawia za sobą skomplikowaną przeszłość i postanawia osiąść na Kociewiu. Zamieszkuje u starszej, nobliwej, ale krzepkiej i z poczuciem humoru cioci Zosi, która Joannę traktuje wręcz jak swoją córkę. Jak każda kobie…

Nowości i zapowiedzi Wydawnictwa Psychoskok na kwiecień :)

Obraz
Niebawem na rynku wydawniczym ukażą się wyjątkowe książki. Już teraz warto poznać je bliżej.


Wydawnictwo Psychoskok przygotowało dla czytelników, kilka wyjątkowych propozycji. Pośród kwietniowych zapowiedzi znajdziemy kilka ciekawych książek.


Przetrwać noc


Premiera książki 10/04/2016 
Kategoria: Powieści 
http://www.psychoskok.pl/produkt/przetrwac-noc

"Przetrwać noc” to w pewnym sensie kontynuacja wcześniejszej powieści tego samego autora pt. „Kleszcz”. Nie ma tu co prawda bohaterów poprzedniej powieści, ale akcja tej dwuczęściowej (Czarna perła i Pęczek konwalii) powieści toczy się w Polsce pod rządami Pobożnych i Sprawiedliwych. „Przetrwać noc” opowiada o losach Grażyny i Bożeny – dwu byłych zakonnic. Obie muszą przetrwać nie tylko noc czasu despotii Pobożnych i Sprawiedliwych, ale i własne, koszmarne noce. Noc Grażyny to gwałt jaki ja spotyka i jego psychiczne następstwa, to odrzucenie kobiety przez rodzinę. Noc Bożeny to psychopata doprowadzający ją do poronienia i choroba nowot…

Najbliższe premiery Wydawnictwa Replika :)

Obraz
28.03 nakładem Wydawnictwa Replika ukażą się trzy pozycje:


Ostatnie dni Pompei Edward Bulwer-Lytton

Najbardziej znacząca powieść w dorobku Edwarda Bulwera-Lyttona, wielokrotnie filmowana i do dziś stanowiąca źródło inspiracji dla wielu artystów.  Rzym. Pierwszy wiek. Jednym z głównych bohaterów książki jest Grek Glaukus, który, podobnie jak inni krajanie, został podporządkowany Rzymowi, jednak wciąż pamięta o dawnej potędze swojego narodu. Jego konkurentem w walce o rękę pięknej Jony jest wielki egipski mag Arbaces, który nie cofnie się przed niczym, aby na dobre pozbyć się rywala.  Na kartach powieści możemy obserwować zderzenie wielobarwnego świata starożytnych z rodzącą się dopiero religią chrześcijańską, przedstawianą pozytywnie, jednak nie całkiem bezkrytycznie. Głównym przedstawicielem chrześcijaństwa jest Olint, który wraz z młodym kapłanem bogini Izydy knuje intrygę, mającą na celu zdemaskowanie fałszywej wyroczni.  Ostatnie dni Pompei to obraz jakości życia i poglądów bohaterów…

[Materiały prasowe] Powiedzmy sobie szczerze – wszyscy ponosimy porażki. Erik Kessels "Ale wtopa!"

Obraz
http://www.insignis.pl/ksiazki/ale-wtopa/

Powiedzmy sobie szczerze – wszyscy ponosimy porażki. Być może nie są to monstrualne klęski, ale bez wątpienia każdemu z nas zdarza się coś schrzanić.
Przyjęło się uważać, że porażka nigdy nie jest dobra, niezależnie od tego, czy chodzi o drobną wpadkę, czy o kompletną katastrofę. Jeśli coś nie wyszło, ktoś ma kłopoty.
A gdyby tak spojrzeć na błędy prowadzące do porażki jak na zwiastuny sukcesu?
Ta książka jest o odwadze ich popełniania. O tym, jak inspirować się porażkami, zamiast się nimi frustrować. I że poszukując oryginalności, warto ponieść cenę upokorzenia.
Tak radykalna zmiana punktu widzenia może zaowocować czymś nieoczekiwanym. Jej konsekwencje zadziwią ciebie i wszystkich wokół – autentycznej oryginalności nie da się bowiem przewidzieć! I niezależnie od efektów, pod koniec dnia będziesz mógł powiedzieć: udało się…
…ALE WTOPA!

"Ale Wtopa!” Erika Kesselsa to zaskakująca i wywrotowa książka o tym, że błędy to zwiastuny sukcesu.
Ale…

„Chłopiec w pasiastej piżamie” John Boyne. Przyjaźń i wojna...

Obraz
Wydawnictwo Replika Ilość stron: 204 Nowość wydawnicza Książkę znajdziecie: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=629


Książka, która wprawiła mnie w zadumę, oddaliła wszelkie troski dnia codziennego w cień, przemierzyła ze mną setki metrów ścieżek myśli i refleksji. Wywołała łzy w oczach i zadała całą masę pytań. Musiałam się z tym całym pakietem przespać, by podjąć jakąkolwiek próbę napisania chociażby kilku zdań o czymś, co być może zdarzyło się naprawdę. 


Jak chwile potrafią być ulotne, przyjaźń silna i nierozerwalna, a świat wokoło brutalny i nie do końca zrozumiały - oczami dzieci, dwóch różnych, a mimo wszystko bliskich sobie chłopców. O zbiegach okoliczności, irracjonalizmie, zakrętach losu, sprzeniewierzeniu ludzi, kłamstwach, milczeniu dla dobra sprawy. Książka ta, to opowieść o tym, co piękne – życiu – cudzie, który można jednym podmuchem wiatru zgasić. I chociaż chciałabym inaczej, weselej, nie o tej powieści. 

Po raz kolejny Wydawnictwo Replika uraczyło mnie wspaniałą, …

[Zapowiedź wydawnicza] "Nic oprócz śmierci" Magdaleny Knedler :)

Obraz
Premiera 11.04.2017

ŚMIERĆ TO DOPIERO POCZĄTEK
Cmentarz Centralny w Wiedniu – jedna z największych nekropolii w Europie. Tu przecinają się ścieżki artystów, intelektualistów oraz komisarz Anny Lindholm.
Tajemnicza kobieta prosi Annę o pomoc. W pracowni rzeźbiarskiej jej wnuka odnaleziono ciało modelki. Ofiara na tle szkarłatnej plamy krwi przypomina przepiękną rzeźbę… Wydaje się, że to artysta uśmiercił swoją muzę. Czy w gąszczu wskazówek uda się wyłuskać te, które powiodą do sprawcy? Poszukiwania stają się coraz trudniejsze, a śmierć czai się wszędzie…
Ostatnie śledztwo komisarz Anny Lindholm rozegra się w mieście, którego mieszkańcy zwykli mawiać „jeżeli miłość jest Francuzką, to śmierć musi być wiedeńczykiem”.

Najbliższy patronat medialny Recenzji Agi :)

Obraz
Już 23 marca będzie miała premierę najnowsza pozycja dla dzieci, autorstwa Jolanty Marcolli :)  Książce z wielką przyjemnością patronuję medialnie :)


Drogi Czytelniku,
wziąłeś właśnie do ręki książkę, która dostarczy Ci sporo emocji.
Zaskakująca - tak wizualnie, jak treściowo - adresowana jest do młodszych i starszych dzieci, lubiących łamigłówki słowne i niespodzianki.
Jej bohaterowie prowadzą pozornie prostą rozmowę, jednakże naszpikowaną tak wieloma zabawnymi pułapkami dwuznaczności i gry słownej, że staje się dla Czytelnika nie lada wyzwaniem.
Niespodzianką jest również fakt, że można tę książkę czytać na dwa sposoby: dialogi z komentarzem, ale również z pominięciem tego drugiego.
Wyjątkową atrakcją książki jest konkurs plastyczny z niecodzienną nagrodą !
Ale jest w tej książce jeszcze coś...
Oprócz wyzwań związanych z gimnastyką umysłu, autorka ma dziecku do przekazania bezcenną wiedzę: jak ważna jest dla nas przyjaźń, jak rozpoznać prawdziwego przyjaciela, jak zdobyć przyjaciela…

„Chata” William P. Young. Czy jesteś gotów na to, by spojrzeć Bogu prosto w oczy?

Obraz
Wydawnictwo Nowa Proza
Ilość stron: 294
Rok wydania: 2017. Nowość
Książkę znajdziecie:
http://www.nowaproza.eu/ksiazka/41

Do tego rodzaju literatury podchodzę z dużym dystansem. Książka okrzyknięta światowym bestsellerem na mnie nie zrobiła kompletnie żadnego wrażenia. I to zarówno merytorycznie, jak i z powodu rzekomego przesłania, za które większość recenzujących tę książkę podziwia i polemizuje. Czytając, kilkukrotnie odkładałam ją, potrzebowałam czytelniczego oddechu, bo opisy strasznie mnie przytłaczały swoimi detalami, a nawet często używaną potocznością, gdzie przy tego typu książkach raczej zwraca się na to uwagę.
Poza tym, strasznie irytował mnie główny bohater, w mojej wyobraźni stale z posępną miną, myślami wybiegającymi znacznie dalej niż rzeczywistość, w której się znajdował. I nawet nie wzbudziło we mnie jakichś szczególnych emocji zakończenie. Więcej, uważam, że autor mógł to napisać znacznie bardziej tajemniczo, bądź z pewnym dla czytelnika niedosytem. Cóż... okazuje się, …

Słuchowiska na motywach powieści Joanny Chmielewskiej :) Z Biblioteki Bluszcza :)

Obraz
Zawsze podkreślałam, jak ważną rolę odgrywają dla mnie słuchowiska, nie tylko te radiowe, których słuchamy jako co weekendowy rytuał przy popołudniowym posiłku całą rodziną. Uwielbiam słuchowiska Teatru Polskiego Radia, a ostatnio odkryłam w swojej biblioteczce nagrane na płytach CD. Trochę przeleżały, ale odkrycie warte było wrażeń. Płytki otrzymała kiedyś w prezencie. Zważywszy na to, że namiętnie słucham audiobooków, postanowiłam posłuchać tych, które ukrywały się na mojej półce :)


Spotkania nie żałuję. Aktorzy telewizyjno – radiowi, znani bardziej lub mniej, do tego oprawa muzyczna i scenariusz opracowany na podstawie znanych powieści Joanny Chmielewskiej. Autorka nie szczędzi odbiorcy nie tylko ciętego języka, często potocznego, tzw. ulicznego, ale też zagadki kryminalnej i scen iście kabaretowych. Rzadka umiejętność u pisarzy, by powagę sytuacji podszyć śmiesznymi gagami, grepsami, ale do końca pozostawić czytelnika w napięciu, oczekiwaniu na finał inny, niż by się spodziewał. …

Światowy Dzień Poezji :)

Obraz
W przypadający dzisiaj pierwszy dzień kalendarzowej wiosny nie mogło zabraknąć u mnie życzeń dla wszystkich piszących słowo poetyckie tak bardzo przeze mnie uwielbione, do którego podchodzę z należytą estymą, atencją. Poezja w moim życiu zagościła dosyć wcześnie, do dzisiaj staram się poświęcać Jej więcej uwagi, czego dowodem jest chociażby zakładka po prawej stronie na bocznym pasku, w której znajdziecie moje wrażenia z czytanych tomików oraz linki do poprzednich, na blogu z poprzedniej platformy. 
Osobiście też piszę wiersze. Nie wystawiam ich na widok publiczny, ale biorę czasami udział w konkursach. Dzisiaj przyszedł czas na to, by złożyć życzenia wszystkim Koleżankom i Kolegom o piórze :)
Drodzy Poeci :) Niech nigdy nie opuszcza Was wena! Życzę Wam, by życie dostarczało Wam nieustannych inspiracji, byście raczyli nas czytelników pięknym, sugestywnym, malowniczym słowem, bo poezja jest przecież obrazem słów rzeczywistości. 
Wszystkim Wam od Recenzji Agi :)

Recenzja przedpremierowa :) „Serniki słodkie i wytrawne” Renata Czelny – Kawa :) Przez żołądek do serca... :)

Obraz
Wydawnictwo Psychoskok
Ilość stron: 128
Premiera: 24.03.2017 
Książkę znajdziecie:
http://www.psychoskok.pl/produkt/serniki-slodkie-wytrawne/Zawsze powtarzam to, co od dziecka wpajała mi babcia: kuchnia musi pachnieć, bo to serce domu i miejsce, w którym spędzamy większość czasu. Babcia już nie żyje, a ja trzymam się tej zasady od zawsze. Chociaż, jako dziecko czy nastolatka, nie przywiązywałam do tego uwagi, słowa te doskonale zapamiętałam, bo w pracach kuchennych pomagałam nie tylko babci, ale też mamie. I to właśnie mama nauczyła mnie piec sernik tradycyjny, taki nasz, borowiacki. Chociaż każda gospodyni ma swój przepis, moja mama od lat piekła i piecze ciągle ten sam. Ja, nauczyłam się jeszcze dwóch innych serników - z serków homogenizowanych, pieczony, przepis podobny do tradycyjnego, też na spodzie, z rodzynkami oraz gotowanego z twarogu, na spodzie z herbatników. A, jako fanka sernikowego szaleństwa marzy mi się, by nauczyć się robić paschę. Nie, jako przepis stosowany tylko przy …