Posty

Wyświetlanie postów z lipca 16, 2017

WYNIKI KONKURSU z książką Joanny Kruszewskiej "Dom samotnych" :)

Obraz
Kochani!
Wczoraj zakończył się konkurs z książką Joanny Kruszewskiej "Dom samotnych". Jako zadanie konkursowe mieliście stworzyć odpowiedź - własną definicję samotności. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział! Odpowiedzi było mnóstwo, w dodatku bardzo interesujących. Niemniej, decyzja zapadła. 

Zwyciężają odpowiedzi:
AniB31 i Iwony BanachGratuluję serdecznie! Czekam na adresy Pań w wiadomości prywatnej na facebooku, bądź drogą e-mailową: stokrotka954@wp.pl
Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Replika i to ono wysyła nagrody.

Poniżej galeria zwycięskich odpowiedzi, a w zakładce - konkursy, znajdziecie te, które cały czas trwają i macie okazję zdobyć równie fajne nagrody :)

„Kółko się zakochuje” Zyta Kowalska

Obraz
Wydawnictwo Novae Res
Ilość stron: 277

Szczerze powiem, że książka czekała na swoją kolej do recenzji już dosyć długo. Zwlekałam, to fakt, ale tylko z tego powodu, że strasznie się przy tej książce męczyłam. Nie wiem, jakoś kompletnie do mnie nie przemawia. Może dlatego, że jestem już w innym przedziale wiekowym i takie teksty typu: "Kółko broni, Kółko radzi, Kółko nigdy cię nie zdradzi" są dobre dla nastolatek, nie dla mnie? Nie wiem. Po prostu mnie ta książka nie ujęła za serce. Co do samej budowy i treści doczepić się nie mogę. Sam zamysł jest dobry, dialogi lekkie, ale tematyka mnie nie pociąga.

To przede wszystkim opowieść o przyjaźni sześciu kobiet. Takiej prawdziwej i bardzo silnej. Dziewczyny określają się mianem Sióstr, które założyły swoje Kółko dla Inteligentnych Inaczej. Taka bardzo typowa dla tego rodzaju literatury atmosfera panuje między samymi bohaterkami, ale i da się ją wyczuć między wierszami. Bo całą fabułę i treść poznajemy dzięki Zycie, która skrzętnie r…

[Recenzja patronacka. Rekomendacja] „Wakacje u Starożytnych” Joanna Baran. Czasami nie trzeba w ogóle daleko wyjeżdżać, by przeżyć przygodę życia :)

Obraz
Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
Ilość stron: 86
Książka niebawem w sprzedaży

Joanna Baran przygotowała dla młodszych czytelników nie lada atrakcję. Okazuje się, że nie potrzeba wcale wychodzić z domu, żeby przeżyć wręcz przygodę życia, w dodatku zaczerpnąć odrobinę wiedzy i zobaczyć na własne oczy unikatowe skarby kultury starożytnej. A skoro lato w tym roku nas nie rozpieszcza, myślę, że ta książeczka również wynagrodzi dzieciakom nudny, deszczowy czas, w oczekiwaniu na odrobinę słońca.

Chyba każdy z nas przechodził w szkole rok rocznie ten sam temat – opisać, jak spędzał wakacje. Nie inaczej było i z tą grupką przyjaciół:
"Drzwi uchyliły się i weszła Kleopatra, czyli nasza polonistka, wyglądająca jak bliźniacza siostra Elizabeth Taylor. Uśmiechnęła się cieplutko i poprosiła, aby każdy z nas napisał sprawozdanie z wakacji i przyniósł je we wrześniu do szkoły. Zorganizowano konkurs międzyszkolny na wakacyjny reportaż."
Czasem wystarczy odrobina magii i szczypta fantazji, by …

WYNIKI KONKURSU PATRONACKIEGO z "Moim pomysłem na życie" Elżbiety Kosobuckiej :)

Obraz
Kochani!
Przedwczoraj zakończył się konkurs, w którym mieliście okazję wygrać najnowszą powieść Elżbiety Kosobuckiej "Mój pomysł na życie". Bardzo wszystkim, wspólnie z Autorką, dziękujemy za udział i za piękne odpowiedzi. Co prawda, nie było ich dużo, ale za to jakie! 
Jako zadanie konkursowe mieliście opisać swój pomysł na życie. I tutaj zwyciężyli:
Serdecznie gratulujemy! W wiadomości prywatnej na FB, bądź na e-mail: stokrotka954@wp.pl czekam na Wasze adresy do wysyłki, których sponsorem jest Wydawnictwo Videograf i to ono wysyła nagrody.
Poniżej, galeria pokonkursowa ze zwycięskimi odpowiedziami :)

KONKURS PATRONACKI! Dokończ myśl i wygraj wyjątkowe nagrody od Aleksandry Berkowskiej :)

Obraz
Kochani!
Jako patron medialny "Rany" Aleksandry Berkowskiej mam przyjemność zaprosić Was do udziału w konkursie, w którym macie okazję wygrać naprawdę wyjątkowe nagrody, nie tylko w postaci książek. Spójrzcie, zadanie konkursowe nie jest trudne, dlatego tym bardziej zachęcam :)

Zasady konkursu:
W konkursie udział może wziąć każdy.

W komentarzu pod postem odpowiadacie na pytanie konkursowe. 
Dokończcie myśl: "Plastrem na moje bolące serce jest..."
Zadanie konkursowe niejako jest związane z treścią książki, dlatego tym bardziej jesteśmy ciekawe z Autorką Waszych odpowiedzi :)

Konkurs rozpoczyna się dzisiaj, czyli 20.07 b.r. i trwa do 20.08 do godz. 23:59 :)

Nagrodami w konkursie są: jeden egzemplarz papierowy "Rany" Aleksandry Berkowskiej, dwa e-booki, a dla wyjątkowo wyjątkowej odpowiedzi Autorka przewidziała wyjątkową nagrodę: komplet w postaci zakładki szydełkowej i kolczyków frywolitkowych. Wszystkie te rzeczy Autorka wykonała własnoręcznie według własneg…

„Wombat Maksymilian i misja na dachu świata” Marcin Kozioł. Dla małych i dużych ceniących podróże i odkrywanie ciekawych zakątków świata :)

Obraz
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Ilość stron: 287, oprawa twarda

W tym roku wakacyjna aura pozostawia wiele do życzenia, szczególnie uciążliwa bywa niestety dla naszych pociech. Ani tu dobrze zaplanować wyjazd, ani korzystać z uroków lata u siebie. Nie wiadomo tak naprawdę, jak zabawnie, ciekawie i mądrze spożytkować ten czas. Ale, Wydawnictwo Edipresse Książki przygotowało dla swoich małych czytelników nie lada interesującą pozycję. No, powiedzmy, że nie tylko dla małych, bo mój starszy syn też polubił Maksymiliana i sięgnął po książkę z nieukrywaną ciekawością. Książka już na samym początku przebija się przez wszystkie inne wizualizacją, twardą oprawą oraz intrygującym bohaterem na okładce. Któż to taki, ten Wombat? Dla nas nieznany dotychczas, bo pierwszej części nie mieliśmy w rękach. 

Maks to przede wszystkim podróżnik z pasji i zainteresowań, ciekawy świata. Jeśli tak jak my, nie czytaliście pierwszej części, nic nie szkodzi. Można zacząć i od tej. Wombat, jak na prawdziwego podróż…

[Zapowiedź patronatu medialnego] "Nić Ariadny" Lidia Tasarz pod patronatem medialnym Recenzji Agi :)

Obraz
Kochani!
Miło mi poinformować, iż mój blog objął patronatem medialnym powieść Lidii Tasarz "Nić Ariadny", która nakładem Wydawnictwa Psychoskok ukaże się 11 sierpnia :)
Jak to jest, kiedy pewnego dnia budzisz się na szpitalnym łóżku i nie wiesz, kim jesteś? Nie pamiętasz nic, nawet swojego imienia? Wszystko dookoła ciebie jest obce i nieznane, nawet Twoja własna twarz. Nie wiesz, kim jesteś, ani gdzie mieszkasz, a wokół Ciebie zaczynają się dziać dziwne, tajemnicze i niebezpieczne rzeczy. Jak sobie poradzić z niepamięcią i brakiem własnej tożsamości? Na dodatek jesteś sam i sam musisz, krok po kroku, odkrywać, kim jesteś, bo nikt Cię nie szuka i nie wiesz, komu możesz zaufać ...
Taki właśnie los spotyka młodą bohaterkę „Nici Ariadny”, która musi zmierzyć się ze swoją przeszłością, musi sama znaleźć odpowiedź na dręczące ją pytania i sama odnaleźć własną tożsamość. Tylko … czy to, co o sobie odkryje, będzie na pewno dobre?
„Nić Ariadny” to niesamowicie wciągająca i trzymająca …

Wydawnictwo Initium zapowiada kolejną serię fantasy − Kroniki Ocalałych autorstwa Mary E. Pearson :)

Obraz
Pierwsza powieść z cyklu − Fałszywy pocałunek − ukaże się w Polsce już 2 sierpnia
Niewątpliwie warto było czekać. Tutaj nie ma miejsca na nudę, a historia od początku kryje szereg niedopowiedzeń. Ciekawość czytelnika wzrasta, wyobraźnia pracuje, gdy wkracza w świat zupełnie inny niż te, które znamy już z powieści tego gatunku. Autorka odbiega od schematów, w jej przestrzeni poruszamy się wśród Cyganów, indiańskich zwyczajów – i nie tylko. 

Główna bohaterka − księżniczka Lia − jest pierwszą córką domu Morrighanów, królestwa przesiąkniętego tradycją, poczuciem obowiązku i opowieściami o minionym świecie. W dniu swojego ślubu ucieka, uchylając się od swej roli – pragnie wyjść za mąż z miłości, a nie w celu zapewnienia sojuszu politycznego. Ścigana przez licznych łowców, znajduje schronienie w odległej wsi, gdzie rozpoczyna nowe życie. Gdy do wioski przybywa dwóch przystojnych nieznajomych, w Lii rodzi się nadzieja. Nie wie, że jeden z nich jest odtrąconym księciem, a drugi to zabójca.…

„Człowiek i pies. O głaskaniu, stresie i oksytocynie” Christoph Jung, Daniela Portl

Obraz
Wydawnictwo PWN
Ilość stron: 248„Pies i człowiek mają wspólny wkład w największe osiągnięcia naszej cywilizacji. Prawdziwa przyjaźń z psem uczyniła nasze życie i nasze społeczeństwo bardziej ludzkim. To ogromne szczęście i dla człowieka, i dla psa żyć w najlepszej przyjaźni.”
Książka ta jest nie tylko dla miłośników i wielbicieli czworonogów, ale też dla tych, którzy lubią punkty spojrzenia na dany temat iście powiedziałabym teoretyczny, bo nie brak w niej nie tylko rysów historycznych, ale też opowieści o początkach badań naukowych, które przyglądały się więzi psychologicznej między człowiekiem a psem. A, jak wiadomo, więź ta była i jest niezwykła. Jako wielki miłośnik psów przeczytałam tę książkę z wielką przyjemnością.
Naukowcy od wieków głoszą swoje racje, że więź między człowiekiem a psem jest głęboka i ma zdecydowanie wielki wpływ na nasze samopoczucie czy zdrowie. Obniżają ciśnienie krwi, pomagają w dostrzeganiu pozytywów, są świetnym kompanem podczas spacerów, umieją słuchać, a…

KONKURS! Zinterpretuj tytuł i wygraj e-booka "Jazdy na rydwanie" Juliana Hardego :)

Obraz
Kochani!
Autor, Julian Hardy wyszedł do Was z propozycją przeznaczenia jednego egzemplarza swojej debiutanckiej powieści "Jazda na rydwanie", która nota bene ukazała się w limitowanej wersji, na konkurs. Recenzję książki mogliście poznać u mnie na blogu tutaj:  http://nietypowerecenzje.blogspot.com/2017/06/jazda-na-rydwanie-julian-hardy-wartka.html

Zadanie konkursowe nie jest trudne, ale przyznam, że tytuł jest dosyć wymowny i osobliwy, dlatego chciałabym znać Waszą interpretację. 

Zasady konkursu:
W konkursie udział może wziąć każdy.

W komentarzu pod postem odpowiadacie na pytanie konkursowe. Dokonajcie swojej interpretacji tytułu "Jazda na rydwanie". Interpretacja tematu dowolna.

Konkurs rozpoczyna się dzisiaj, czyli 18.07 br. i kończy 15.08 o godz. 23:59 :)

WAŻNE!
Konkurs przedłużony do 18-tego sierpnia do godz. 23:59!


Podpiszcie się jakoś, by nie było krępującej sytuacji przy wyłanianiu zwycięzcy. Nie musicie ujawniać swojego adresu e-mail.
Nagrodą w konkursie jest jeden …

[Recenzja patronacka] „Mój pomysł na życie” Elżbieta Kosobucka. Nigdy nie jest za późno na spełnianie marzeń...

Obraz
Wydawnictwo Videograf
Ilość stron: 349


Jeśli myślicie, że książka ta jest poradnikiem, to jesteście w dużym błędzie, chociaż sam dosyć wymowny tytuł może to sugerować i takie stwarzać pozory. I niech to Was nie zmyli, bo to przemyślana, skrupulatnie opisana historia kobiety u szczytu kariery zawodowej, młodej, pięknej, ambitnej, silnej charakterem, dla której los przygotował kilka niespodzianek. To także książka świetnie opisująca relacje międzyludzkie, siłę przyjaźni i przełamywanie się na nowe.

To debiut autorki, który uważam za jak najbardziej udany. Pięć interesujących rozdziałów książki, spiętych w jedną całość – w jedną historię. Pięć odsłon etapów życia Melody Sawickiej, która nie mierzy czasu, żyje chwilą, jest niezwykle ambitna, silna, bardzo atrakcyjna, odważnie podchodzi do życia. Powiedziałabym, że jej życie to takie z górnej półki. Liczne rauty, imprezy, zawodowe sukcesy, znakomite kontakty z ludźmi. Życie niemal jak w bajce. Przypadkowa stłuczka samochodem sprawi, że Melo…

[Recenzja przedpremierowa] „Kompleksy pandy i niepełnosprawność żyrafki” Katarzyna Lewandowska-Turzynska. O emocjach, o których warto rozmawiać :)

Obraz
Wydawnictwo Novae Res
Ilość stron: 64

Dwie ważne bohaterki tej krótkiej, ale jakże wartościowej książeczki, to małe uczennice, trochę zakompleksione, trochę lękliwe, ale jak się okaże, swoje niedyspozycje potrafią przełamać w wielkie zalety. Mądra książeczka, która mówi o bardzo ważnych sprawach, bo najważniejsze to rozmawiać z dziećmi i pozwalać im na wyrażanie swoich emocji. To bliski temat autorce książeczki, która zawodowo związana jest kulturą i wykształcona jako pedagog.

Nie bez powodu właśnie powstała ta pozycja. Nietypowe bohaterki pozwalają małemu czytelnikowi wniknąć w świat szkolnych problemów, w świat ich rozterek, obaw, spojrzeć na niepełnosprawność jednej z nich, oswoić się z tym tematem, a nawet sprowokować temat do dłuższej dyskusji. Żyrafa i panda, to dwie główne bohaterki tej osobliwej i jakże ważnej dyskusji. Niepełnosprawna żyrafka pojawia się pewnego dnia w klasie pandy, jako nowa uczennica. Żyrafa zmaga się z obawami, jak zostanie przyjęta przez nowe koleżanki, cz…

[Konkurs patronacki] Napisz swoją interpretację tytułu i wygraj tomik wierszy "Słowa to za dużo" Hanny Krugiełki :)

Obraz
Kochani!
Jako patron medialny najnowszego tomiku poetyckiego "Słowa to za dużo" Hanny Krugiełki, którego recenzję mieliście okazję poznać u mnie na blogu kilka dni wcześniej, mam przyjemność ogłosić konkurs, w którym do wygrania są dwa egzemplarze tomiku z dedykacją autorki :)Zasady konkursu:
W konkursie udział może wziąć każdy.

W komentarzu pod postem odpowiadacie na pytanie konkursowe. Napiszcie swoją interpretację tytułu tomiku "Słowa to za dużo" :)

Konkurs rozpoczyna się dzisiaj, czyli 17.07 b.r. i kończy 10.08 o godz. 23:59

Nagrodą w konkursie są dwa tomiki wierszy Autorki z dedykacją. Autorka jest jednocześnie sponsorem nagrody.

Podpiszcie się jakoś, by nie było krępującej sytuacji przy wyłanianiu zwycięzców. Nie musicie ujawniać swojego adresu e-mail.
Po terminie wygaśnięcia konkursu, w ciągu trzech dni postaram się wyłonić zwycięzców. Mam nadzieję, że pomoże mi w tym również Autorka.
Udostępnijcie post konkursowy, polubcie mój profil zachęćcie do wspólnej za…

„Ważka” Małgorzata Rogala. Sekrety, tajemnice, zadry z przeszłości...

Obraz
Wydawnictwo Czwarta Strona
Ilość stron: 372

Dla tej pary śledczych warto poświęcić czas na czytanie. Warto wgryzać się w kolejne rozdziały intrygujących spraw, jakie Małgorzata Rogala potrafi zestawić z aktualnymi problemami społecznymi, którym przygląda się z precyzyjną wnikliwością, dostarczając czytelnikowi niesamowitych wrażeń i chwil do głębszych refleksji. Po raz kolejny miło i przyjemnie spędziłam popołudniową sobotę i niedzielę. Czy zastanawialiście się kiedyś, czym może okazać taka niepozorna, niewielka broszka, jak na przykład ta tytułowa w kształcie ważki? 

Małgorzata Rogala misternie wplotła w kilku wątkową kontynuację „Dobrej matki” intrygę, co jakiś czas naprowadzając nas na niewątpliwe tropy, by rzekome podsunięte nam pod nos rozwiązania zamienić w nagły zwrot akcji. Górska wraca po okresie rekonwalescencji, jaki była zmuszona przejść, kiedy przy nierozwiązanej dotychczas sprawie śmierci jej przyjaciółki Leny Dobosz, została postrzelona. Agata to twardy zawodnik i na pew…