Posty

Wyświetlanie postów z lipca 23, 2017

„Dom w Ulsan. Czyli nasze rozlewisko” Małgorzata Kalicińska, Vlad Miller. Korea Południowa oczami ekspata

Obraz
Wydawnictwo National Geographic
Ilość stron: 448

Szczerze trzeba przyznać, że gdyby tych dwoje się nie poznało i nie pokochało, tej książki zapewne by nie było. Tak. To co prawda miłość trochę późna, ale... No właśnie, czy miłość liczy lata? Nie. To książka napisana szczerze i od serca, z dwóch perspektyw: kobiecej i męskiej. Nie jest przewodnikiem, a takie cenię najbardziej, bo wiele jest klimatycznych i nieodkrytych przez przewodniki turystyczne szlaków i miejsc, które mogą najpełniej oddać serce jego mieszkańców. Bardzo mi się podoba ten dwugłos narracyjny, można się przekonać, na jakie elementy zwracają mężczyźni, a na jakie kobiety. A ja delektowałam się nią kawałek po kawałeczku i to była bardzo ciepła, sympatyczna podróż do kraju, z mieszkańcami którego, jak się okazuje, wiele nas łączy. 

Rozdziały książki podzielone są na te, które pisała Pani Małgorzata i na te, które pisał Jej mąż. Jak nietrudno się domyśleć, męski punkt widzenia różni się sposobem dedukcji, opisu, czy nawet …

WYNIKI KONKURSU z książką "Życie za życie" Katarzyny Janus :)

Obraz
Kochani!
W pierwszej kolejności dziękujemy z Autorką za udział. Odpowiedzi nie było co prawda dużo, ale i tak było w czym wybierać, bo co jedna to lepsza. W tym zadaniu konkursowym mieliście zinterpretować tytuł "Życie za życie".
A oto zwyciężczynie konkursu :)Gratuluję serdecznie! 
Czekam na wiadomości od Pań, bądź to na facebooku, bądź drogą e-mail: stokrotka954@wp.pl, z adresami do wysyłki nagród. Z tym że, Panie, które wygrały e-booka proszę o adres e-mail - najlepiej nie gmail. Z doświadczenia wiemy, że ciężko przechodzą pliki pdf na gmail-u, więc jeśli posiadacie jakieś zastępcze, to poproszę. Wszystkie adresy przekazuję Wydawcy, który to jest sponsorem i rozsyła nagrody.


[Konkurs patronacki] Odpowiedz na pytanie i wygraj "Kim, do diabła jest Anita" Wandy Szymanowskiej :)

Obraz
Kochani!
Jako jeden z patronów medialnych mam przyjemność ogłosić konkurs, w którym macie okazję wygrać książki Pani Wandy Szymanowskiej "Kim, do diabła jest Anita". Zadanie nie jest trudne.


Zasady konkursu:

W konkursie udział może wziąć każdy.

W komentarzu pod postem odpowiadacie na pytanie konkursowe: Kim, do diabła jest Anita? 
To poniekąd interpretacja tytułu, ale też stworzenie swojej bohaterki, czyli nakreślacie jej wizerunek przez siebie stworzony, nie zapominając o cechach charakteru. Jestem bardzo ciekawa Waszych odpowiedzi, kim według Was jest Anita?
Interpretacja tematu dowolna.

Konkurs rozpoczyna się dzisiaj, czyli 27.07 b.r. i kończy 25.08 o godz. 23:59 :)

Podpiszcie się jakoś, by nie było krępującej sytuacji przy wyłanianiu zwycięzców. Nie musicie ujawniać swojego adresu e-mail.
Nagrodami w konkursie są: jeden egzemplarz papierowy książki z autografem Autorki i Edwarda Hulewicza oraz dwa e-booki :)
Po terminie wygaśnięcia konkursu, w ciągu trzech dni postaram się…

„Angielka” Katherine Webb. Czy potrzeba dalekiej podróży na pustynny szlak, by odkryć tajemnice rodzinne?

Obraz
Wydawnictwo Insignis
Ilość stron: 480
Nowość wydawnicza


Przecudownie klimatyczną powieść napisała autorka znana już z powieści, utrzymanych w podobnym tonie wyjątkowej aury i scenerii, w jakich opisuje przygody swoich bohaterów, Katherine Webb, której twórczość miałam okazję poznać poprzez „Echa pamięci”. Nie inaczej jest i tym razem. To wyjątkowa pod wieloma względami książka, która w pierwszej kolejności będzie znakomitą odskocznią od codziennej szarugi za oknem, pogoda nas w tym roku wyjątkowo nie rozpieszcza, jako antidotum wspierając nas ciepłem omańskiej pustyni. Po drugie, autorka zwinnie wplotła tajemnicę rodziną razem z wątkiem miłosnym głównej bohaterki. Po trzecie, tłem powieści jest wojna o Al-Dżabal al-Achdar, która toczyła się w latach 1958-1959. A, jak się okazuje to elementy w tej książce niezwykle ważne. 

Tytułową Angielką jest młodziutka Joan Seabrook, która zafascynowana niezwykłymi opowieściami z wielkich podróży i odkryć omańskich zakątków Maude Vickery, przybywa wr…

Sierpniowe zapowiedzi Czwartej Strony :)

Obraz
Premiera: 30.08.2017

Zaskakująca i nieoczywista rozrywka, prawdziwa Superprodukcja!
Kryminalna komedia na najwyższym poziomie!
Producentka serialu kryminalnego, zwana przez współpracowników Palomą, popełnia samobójstwo. Dwójka scenarzystów nie wierzy w oficjalną wersję zdarzeń. Zbyt wiele osób z ekipy filmowej miało motyw, żeby ją zabić. Scenarzyści rozpoczynają prywatne śledztwo, w którym pomaga im znany aktor celebryta. Krok po kroku odsłaniają sieć powiązań w show-businessie, skrzętnie skrywane skandale i namiętności. Rzeczywistość miesza się bohaterom z serialową fikcją, a wszystko pół żartem, pół serio. Policja nie traktuje ich poważnie, do czasu aż w ekipie serialu dochodzi do kolejnego morderstwa.
Czy trójka detektywów amatorów okaże się skuteczniejsza od policji?Premiera: 30.08.2017


Zaskakująca i pełna intryg historia, która rozbawi Was do łez!
Czy jedno niewinne spojrzenie w kobiecy dekolt może świadczyć o zdradzie? Tak, jeśli to twój mąż wpatruje się w dekolt innej!
Zuzanna …

[Zapowiedź ambasadorska] "W sieci uczuć" Anety Krasińskiej. Przeczytaj fragment i obejrzyj trailer :)

Obraz
Kochani!
Jakiś czas temu zapowiadałam, że jestem jednym z Ambasadorów najnowszej powieści Anety Krasińskiej "W sieci uczuć". Dzisiaj, macie okazję przeczytać jej fragment oraz obejrzeć trailer, którego Aneta przygotowała razem ze swoim synem :)

FRAGMENT POWIEŚCI:
Gdy rano wstała, na stole miała już naszykowany zestaw kanapkowy wielkości XXL oraz termos z herbatą. Skrzywiła się na jego widok, bo stanowił ciekawy kontrast z tym, co od kilku tygodni widziała za oknem. Trzydziestostopniowe upały według jej matki w ogóle nie przeszkadzały w piciu gorącej herbaty. Dla świętego spokoju cały ekwipunek zapakowała do plecaka i zabrała się za jedzenie śniadania. Właśnie kończyła, gdy usłyszała pukanie do drzwi.
— Otwarte! — krzyknęła, myjąc swój kubek.
— Gotowa? — spytała Piotr.
— Możemy wychodzić. — Założyła plecak i pokazała na stojącą przy drzwiach torbę. — Kamila, aż tyle tego masz? — zaniepokoił się, widząc czarne monstrum naprężone do granic możliwości. — Mówiłem, żebyś wzięła najpotrz…

[Recenzja przedpremierowa i patronacka] „Nić Ariadny” Lidia Tasarz. W poszukiwaniu swojej prawdziwej tożsamości

Obraz
Wydawnictwo Psychoskok
Ilość stron: 276

Premiera książki: 11.08.2017r.

Chociaż to debiut autorki, uważam, że zdecydowanie udany. Ciężko określić jednoznacznie przynależność powieści do konkretnego gatunku, ale jest ona bardzo wyrazista i trzyma zdecydowanie w napięciu. Opowieść o tym, jak łatwo stracić pamięć, ale trudno ją odzyskać. Lidia Tasarz stworzyła wokół swoich bohaterów specyficzny klimat, a im samym przypisała wyraziste cechy charakteru, by czytelnik mógł raczyć się nakreśloną w akcji intrygą do samego końca. Poza tym, dwugłos narracyjny dodaje powieści autentyczności, pozwala czytelnikowi na spojrzenie sytuacji z dwóch perspektyw.

Monikę Palmer poznajemy w momencie, w którym budzi się w szpitalu kompletnie zagubiona. Nie wie tak naprawdę, czy Monika, jak wszyscy się do niej zwracają, to tak naprawdę jej prawdziwe imię. Podczas upadku ze skarpy, straciła pamięć. Swą pomoc i dojście do prawdy oferuje jej Konrad. Mężczyzna pracuje rzekomo w policji, dlatego Monika nabiera pewnoś…

[Konkurs patronacki] Napisz i wygraj :)

Obraz
Kochani!
Jako jeden z patronów medialnych "Pana Cylinderka" Margarett Borroughdame mam przyjemność ogłosić konkurs, w którym do wygrania są dwa egzemplarze książeczki :)


Zasady konkursu:

W konkursie udział może wziąć każdy.
W komentarzu pod postem odpowiadacie na pytanie konkursowe. Napiszcie, co pomaga Wam przezwyciężyć obawy, wady, wszelkie przeciwności losu. Interpretacja dowolna.

Konkurs rozpoczyna się dzisiaj, czyli 25.07 i kończy 24.08 b.r. do godz. 23:59 :)


Podpiszcie się jakoś, by nie było krępującej sytuacji przy wyłanianiu zwycięzców. Nie musicie ujawniać swojego adresu e-mail.

Po terminie wygaśnięcia konkursu, w ciągu trzech dni postaram się wyłonić zwycięzców. Mam nadzieję, że pomoże mi w tym również Autorka.

Nagrodami w konkursie są dwa egzemplarze "Pana Cylinderka" Margarett Borroughdame :)

Udostępnijcie post konkursowy, polubcie profile: Margarett Borroughdame - profil autorski na facebooku i mój, zachęćcie do wspólnej zabawy znajomych :)

Ważne!
Jeśli …

Nowości Wydawnictwa Replika :)

Obraz
Już 25 lipca Wydawnictwo Replika udostępniło do sprzedaży następujące tytuły:


"Postaw na miłość" Karoliny Kubilus

Liczba stron: 388
Podobno nieszczęścia chodzą parami. Ale jak to liczyć, jeśli pary tworzą się i znikają – niczym w kalejdoskopie – we wnętrzu trójkąta? 
Trzy bohaterki, trzy różne kobiety, trzy życiowe dylematy. Marta, Bogna i Dominika znają się od lat. Jako dojrzałe kobiety przyjaźnią się nadal, choć życie każdej z nich ułożyło się zupełnie inaczej. Bogna jest po rozwodzie, małżeństwo Dominiki nie jest może spełnieniem marzeń, ale daje jej stabilizację i poczucie bezpieczeństwa. Najbardziej szczęśliwa wydaje się Marta, jej małżeństwo nie przeżywa kryzysu (choć zazdrosny mąż też umie zdenerwować!), a kariera zawodowa przynosi satysfakcję. Życie jednak potrafi zaskakiwać.  Postaw na miłość to mądra i ciepła książka, choć traktuje o trudnych sprawach: zdradach, chorobach, utracie zaufania, odrzuconej miłości. Nie ma w niej młodych i przebojowych kobiet, które prą p…

Książka Charytatywna „Gwiezdne marzenia”. Bo w obliczu choroby często ulegają zmianie nasze - dorosłych, rodziców priorytety...

Obraz
Wydawnictwo Sofijka
Ilość stron: 164, oprawa twarda
Książka będzie dostępna w sprzedaży od września b.r.„Gdy dzieci mają marzenia,
świat w piękną bajkę się zmienia.”

Tymi słowami rozpoczyna swoją wierszowaną historyjkę Iwona Tys p.t. „Dziecięce marzenia”. A takich i podobnych historii jest w tej niezwykłej książce wiele. To piękny i szlachetny gest ze strony autorów, ilustratorów, korektorów, redaktorów i wydawców, że zechcieli swoje talenty połączyć w jeden projekt i stworzyć książkę, która ma być nie tylko inspiracją, ale przede wszystkim oderwaniem od codziennych trosk często dzielonych między dom a szpital, hospicjum, czy po prostu dom dziecka, w którym jest wiele smutku, przygnębienia. Chore dzieci wymagają większej uwagi i troski, często walczą z fizycznym bólem w samotności. Wiadomo, że w takich - najtrudniejszych momentach przychyliłoby się im nieba, a otuchy dodało choćby drobnym dobrym słowem. Taki jest między innymi cel Akcji, w której mam swój maleńki udział, jako jeden z Part…

Sierpniowe zapowiedzi Wydawnictwa Psychoskok :)

Obraz
Lato sprzyja urlopom, odpoczynkom, wypadom. Co zabieracie zawsze ze sobą na ten wyjątkowy czas? Oto propozycje od Wydawnictwa Psychoskok. Ja już kilka pozycji mam wybranych :)

Premiera: 28.08.2017 
Powieść młodzieżowa z elementami fantasy 
Ilość stron: 165 

Nawia. Mityczna kraina umarłych według słowiańskich legend. Dusze tam przebywające nazywane były nawkami. I właśnie jedną z takich nawek jest Damroka – kobieta zmarła w wyniku rozszarpania przez wilki w I w n. e. Jej dusza błąka się w poszukiwaniu ciała, dzięki któremu znowu przybierze materialną postać i będzie mogła się odrodzić. Wybór pada na czteroletnią Paulinę – córkę Oriany. Kiedy podczas wycieczki dziewczynka odłącza się od matki i znika, rozpoczynają się poszukiwania i walka z czasem – nie można pozwolić, by Damroka zdążyła opanować ciało dziecka. W końcu udaje się ją znaleźć, lecz, jak się okazuje, to nie koniec przygód…
„Klątwa Nawii” to już druga część przygód Oriany i jej rodziny, którą wcześniej mogliśmy poznać w powieści…