Posty

Wyświetlanie postów z sierpnia 20, 2017

„Wesoła rozwódka” Iwona Czarkowska. Rozwód to wbrew pozorom początek czegoś nowego :)

Obraz
Wydawnictwo Replika
Ilość stron: 352
Nowość wydawnicza

Świetna, lekka, z poczuciem humoru, ogromnym dystansem do świata i ludzi, ale przede wszystkim przechodząca daleko od stereotypów, jakoby rozwód oznaczał umartwianie się nad sobą, czy tuziny pytań o dalszą przyszłość. Wbrew pozorom, Alicja, główna bohaterka „Wesołej rozwódki” znalazła sposób na życie po rozwodzie, nie szczędząc nam przy tym wybuchów śmiechu. Obok Alicji przewijają się jej oryginalne, prawdziwie od serca przyjaciółki, które potrafią rozjaśnić nawet najciemniejszą chmurę gradową. Tacy przyjaciele, to wielki skarb.
Alicja po rozwodzie z mężem wynajmuje u jednej z przyjaciółek kawalerkę. Świadkiem jej rozterek, wątpliwości i wszelkich stanów emocjonalnych jest gipsowy krasnal stojący w pokoju oraz przygarnięty pies, uwielbiający chleb z pasztetem. I przyznam się szczerze, że ilekroć widziałam w zasięgu wzroku pasztet, kojarzył mi się z jednym – psem Alicji, którego chcąc nie chcąc ochrzciła zwyczajnie Pasztetem. Były mą…

Wyniki konkursu z książeczką "Pan Cylinderek" Margarett Borroughdame

Obraz
Kochani!
Przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu, w którym mieliście okazję zdobyć dwa egzemplarze "Pana Cylinderka" Margarett Borroughdame. Odpowiedzi co prawda nie było dużo, ale za to bardzo konkretne, kreatywne. Dziękujemy wszystkim za udział i zainteresowanie.

Nagrody wędrują do:Serdecznie gratuluję!
Czekam na Wasze adresy do wysyłki nagród w wiadomości prywatnej na Facebooku, bądź pod adresem e-mail: stokrotka954@wp.pl przez trzy dni od czasu ogłoszenia wyników.
[Zapowiedź patronatu medialnego] "Mroczne Postscriptum" Karoliny Wiaczewskiej już we wrześniu pod skrzydłami Recenzji Agi :)

Obraz
Kochani!
Miło mi poinformować, iż mój blog objął patronatem medialnym drugą w dorobku Karoliny Wiaczewskiej książkę pod intrygującym tytułem "Mroczne Postscriptum", która to swoją oficjalną premierę będzie miała na początku września.

Czego możecie się spodziewać?

Człowiek uwikłany w tajemne sidła. Diabeł mogący mieć twarz każdego człowieka. "Mroczne Postscriptum" to kilka historii, w których ludzkie losy zawsze podsumowuje demiurg. Miłość, pragnienie władzy i bogactwa, mściwość i okrucieństwo, słabości natury ludzkiej, podlegające sprawiedliwej ocenie tego, który uchodzi za Zło tkwiące w człowieku, to kwintesencja opowiadań, których zakończenie zaskakuje i skłania do refleksji.Sama jestem ciekawa treści, dlatego czekam z niecierpliwością :)

[Recenzja przedpremierowa i patronacka] „Tęskniąc w obie strony” Magdalena Ludwiczak. Życie potrafi powielać pewne schematy...

Obraz
Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
Premiera 15.09.2017r.


„Nic nie jest do końca oczywiste, zawarte w jakimś niezmienionym od wieków przepisie na życie.”
Magdalena Ludwiczak ma już na swoim koncie trzy powieści, ta jest czwarta i autorka szczerze zapewnia, że to zdecydowanie nie koniec. Z każdą kolejną pozycją zaskakuje zręcznością przeplatanych ze sobą wątków, wiarygodnymi portretami bohaterów, których czytelnik traktuje jak członków swoich rodzin oraz niezwykle ważnego tła społeczno – gospodarczego, które również ma istotny wpływ na pewne ich decyzje i ścieżki życiowe, tworząc w ten sposób pewien rodzaj układanki, której elementy potrafią się na siebie momentami nakładać.

Oprócz skrupulatnie nakreślonych postaci, autorka tworzy bardzo intrygującą fabułę, sprawiając, że zaczytujemy się w powieść od pierwszych wersów. Przemyca pewne mądrości życiowe oraz plastyczne obrazy polskich i afrykańskich krajobrazów. Agata, Anna, Joanna. Trzy kobiety, trzy pokolenia, trzy życiorysy. Agata w przes…

[Audiobook] „Pokolenia. Wiek deszczu, wiek słońca” Katarzyna Droga

Obraz
Wydawca Helion SA
Długość: 14 godz. 5 min.
Czyta: Katarzyna Droga


Piękna, epicka opowieść o losach polskiej, zwykłej rodziny, która mogłaby być kanwą na równie interesujący i wzruszający film. Rzadko kiedy też się zdarza, że autor sam czyta swoją książkę. W tym przypadku zabieg ten wyszedł bardzo sympatycznie. Ciepły, miły głos autorki doskonale oddawał wszystkie emocje i wrażenia, jakie zawarła w historii przez siebie opisywanej. Sama powieść urzeka lekkością języka i piętrzącą się z każdym rozdziałem emocjonalnością, którą wyczuwa się wręcz na własnej skórze.

Historia opisywana przez autorkę obejmuje czasy tuż przed i powojenne. W rolach głównych obsadziła członków swoich rodzin, a nawet przyjaciół rodziny, których losy mogłyby przypominać wiele prawdziwych, podobnych historii innych rodzin. Nie sposób nie współczuć Jance i Leszkowi oraz wielu żyjącym w tamtej rzeczywistości, niejednokrotnie zmierzając się z własnymi lękami i obawami. Autorka nie skupiła się jedynie na ścieżkach swoic…

„Cienka granica” Vera Eikon

Obraz
„Kiedyś myślałam, że praca policjanta polega na pomaganiu innym ludziom, że każdy pracuje tam z tego samego powodu. Po pewnym czasie zrozumiałam (i zauważyłam to samo u wielu moich kolegów), że jest to fajna opcja, dzięki której mogę szybko odejść na emeryturę w wieku około czterdziestu lat (w moim przypadku). Poza tym, jest to jednak praca w budżetówce, co wiąże się z regularną wypłatą.”

Dzisiaj trochę nietypowo, ale bardzo ciekawie, przynajmniej dla mnie. Pozycja Very Eikon „Cienka granica” liczy zaledwie dwadzieścia sześć stron, jednak przyznaję szczerze, że tego typu tematy lubię i z wielką przyjemnością przeczytałam ten zbiór mini wywiadów. 

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda służba funkcjonariusza policji, czym różni się od służby o szczeblu specjalnym? Po znakomitym filmie Patryka Vegi „Służby specjalne” nie zdziwi mnie chyba nic i nikt. Mój apetyt na takie „perełki” wzrasta w miarę natknięcia się na pozycje o podobnej tematyce. Szokuje, prowokuje. Podobnie, jak Vera …

Nowości i zapowiedzi Wydawnictwa Psychoskok na wrzesień/październik :)

Obraz
Nowości i zapowiedzi Wydawnictwa Psychoskok (wrzesień, październik) Co chcielibyście przeczytać? Która pozycja Was interesuje? 
Miłość do trzech zuckerbrinów - Wiktor Pielewin DATA PREMIERY20.10.2017 http://www.psychoskok.pl/produkt/milosc-trzech-zuckerbrinow
Wiktor Pielewin kolejny raz do głębi porusza pokolenie konsumentów i wywraca ich świat na nice. Autor nie obawia się dotykania najbardziej bolesnych zjawisk naszego życia – niewolnictwa informacyjnego, różnego rodzaju uzależnień. Topowy, trendowy, uznany i podziwiany, przekorny fantasta, satyryk i wizjoner na tle szalenie popularnej gry komputerowej „Angry Birds” dynamicznie ukazuje społeczeństwo internetu, konsumeryzmu, seksu i… terroryzmu. Główny bohater powieści szamocze się w sztywnych ramach społeczeństwa, z których chciałby się wydostać, lecz zastane warunki tak naprawdę go satysfakcjonują, dzięki czemu staje się postronnym obserwatorem. Dynamiczne rozważania przeplatane są mało radosnymi wnioskami, które tworzą dobry grunt dla …

Wyniki konkursu z książką "Rana" Aleksandry Berkowskiej :)

Obraz
Kochani!
Dzisiaj przypada już ostateczny termin ogłoszenia wyników konkursu z "Raną" Aleksandry Berkowskiej. Na samym początku chciałabym podziękować wszystkim za udział w konkursie, liczny i bardzo kreatywny. Dzisiaj wyjątkowo przypadają cztery nagrody. 

Żeby nie przedłużać - słowo od Autorki:
"Podziękowania za udział kieruję do wszystkich uczestników, których z wielką chęcią obdarowałabym nagrodami. Jednak zasady konkursu są jasne. Dlatego też:
Książka papierowa wędruje do Zaczytana - za różnorodność plastrów 
E-booki wędrują do:
Grażyna W. - za zwrócenie uwagi na analizę przyczyny bolącego serca 
oraz AniaB31 - za różnorodność plastrów 

Nagroda dodatkowa w postaci zakładki i kolczyków wędruje do Oli Sz. za formę wypowiedzi, różnorodność plastrów.
Dziękuję i pozdrawiam"

Gratuluję serdecznie! 
Czekam na wszystkie adresy do wysyłki nagród na: stokrotka954@wp.pl bądź na FB w wiadomości prywatnej. Nagrody rozsyła wydawca i autorka :)

Wywiad z autorką książki „Czesław Miłosz. Inspirujące pragnienie Boga” Panią Krystyną Hoła

Obraz
„Literatura ma być lustrem rzeczywistości, ale obiektywnym, powinna też być wartościowa i przekazywać to, co dobre.”Krystyna Hoła

Pani Krystyna Hoła to osoba bardzo sympatyczna, która umie słuchać i sugestywnie pisać. Jej druga książka traktuje o duchowej wartości życia wielkiego Noblisty, Czesława Miłosza. Sama nie ukrywa, że jest głęboko wierząca i wiara jest dla niej wartością nadrzędną. W dzisiejszych czasach to dosyć rzadkie, urastające do rangi odwagi i otwartości na świat, ludzi. To ją inspiruje, napędza do tworzenia i przede wszystkim odsłania wiele interesujących tajemnic, które często skrupulatnie lokuje w swoich książkach. Wykształcenie wiele pomaga Jej w poprawnym pisaniu. 


Zapraszam Was na stronę autorki: http://krystynahola.pl/ i zachęcam do przeczytania wywiadu, jakiego Pani Krystyna mi udzieliła, i który odsłania nie tylko Jej literackie inspiracje, ale też niektóre ciekawostki z życia. 
Zaś poniższy wiersz pochodzi ze strony Autorki i niech będzie takim preludium do w…

[Recenzja premierowa] „Kwiatki znane i nieznane fraszkami przyodziane” Mira Białkowska i Agnieszka Kazała

Obraz
Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
Ilość stron: 34


"Lilak 
Nieważne czy go nazwiesz bzem,
czy lilakiem.
Zawsze kojarzy się z majem,
zakochaną dziewczyną i chłopakiem." 

Fajne? Ta książeczka nie tylko „pachnie” i bucha kolorami, ale nade wszystko jest dźwięczna w swych rymach stanowiąc przyjemny spacer po najpiękniejszym ogrodzie świata, bądź leśnej polanie, gdzie między drzewami, polami, gęstwinie dzikiej roślinności wychylają się pachnące - każde na swój sposób – główki kwiatów, o których Mira Białkowska napisała lekkie, szybko wpadające w ucho fraszki, a Agnieszka Kazała nadała im odpowiedniej wizualizacji. Oczywiście słowo – pachnie – celowo użyłam w cudzysłowie, bo przecież papier nie pachnie, ale przy użyciu wyobraźni, może.

Fraszki o kwiatkach są melodyjne i mądrze przechwytują różne o nich ciekawostki. Jak chociażby o dobrze znanym nam maku, który potrafi wyrosnąć dosłownie wszędzie:
MakWyrosłeś tam, gdzie trwa budowa, tak więc nie czerwona, lecz siwa twoja głowa.” Nie wsp…