Posty

Wyświetlanie postów z września 24, 2017

„Wiesz co Basiu, ty lepiej sobie już mów te swoje wierszyki, tylko już nie śpiewaj”... O tym, jak mieszkanka niewielkiego miasteczka została pisarką. Relacja ze spotkania autorskiego z Barbarą Kosmowską w gostycyńskiej Bibliotece :)

Obraz
Cieszy mnie, kiedy mam możliwość uczestniczyć w tak interesujących i inspirujących spotkaniach, gdzie pisarz nie stawia barier czytelnikowi, tylko daje mu do zrozumienia, że tak naprawdę bez niego praktycznie by nie istniał. 

Tak bez wątpienia swoje spotkanie zaakcentowała Basia Kosmowska, znana w Polsce i nie tylko pisarka, która nota bene pochodzi z niewielkiego Bytowa, można by rzec - zza miedzy, bo Kaszuby i Bory to tereny blisko ze sobą sąsiadujące. Pani Basia, jak zwykła o sobie mawiać, często podkreślała, że największe inspiracje przynosi jej życie.
Gostycyńska Biblioteka na spotkanie wybrała sobie miniony wtorek. Dla pierwszych dwudziestu pięciu uczestników czekała nagroda w postaci darmowego egzemplarza wybranej przez siebie książki. Cudowne i miłe zaskoczenie. Do mnie trafiła „Gorzko”

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, że tak licznie na spotkanie przybyła młodzież, w różnym wieku i tak kreatywnie, aktywnie w nim uczestniczyła. Pytania mądre, przemyślane, wyważone sypały s…

Wyniki konkursu z książką "Dziewcak. Dziewczyna z puszczy" Małgorzaty Urszuli Laski :)

Obraz
Kochani!
Czas ogłosić wyniki konkursu z książką "Dziewcak. Dziewczyna z puszczy" Małgorzaty Urszuli Laski. Trochę to trwało, bo nie mogłyśmy się z Gosią zdecydować, ale wreszcie są. 
Dziękujemy wszystkim za kreatywny udział. Odpowiedzi nam się bardzo podobały i najchętniej obdarowałybyśmy wszystkich. Niemniej, jednak, nagrody otrzymują:

Egzemplarz papierowy z autografem autorki:
IdęCośWszamaćDwa e-booki trafiają do:
Panna X oraz Karolina MarekSerdecznie gratuluję! 
W wiadomości e-mail na adres stokrotka954@wp.pl czekam na Wasze adresy do wysyłki nagród przez 48 godz. Osoby, które wygrały e-booki proszę o adres inny niż gmail. Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Literackie Białe Pióro i to ono rozsyła nagrody :)

„Druga runda” Lissner Caren

Obraz
Wydawnictwo: Harper Collins Publishers
Ilość stron: 352

Długo nie zawiodłam się na książce, przeważnie trafiam na same perełki, książki, które mnie w jakiś sposób porywają, odkrywają coś nowego, podpowiadają w życiowych dylematach. Tutaj jestem zaskoczona zupełnym brakiem emocji z mojej strony, nie było niczego, żadnego punktu zaczepienia, który by mnie w jakiś sposób ujął, porwał, oczarował. Kompletna pustka emocjonalna. Ale, śmiało mogę stwierdzić, że gdybyście mieli książkę wybierać po okładce, kierując się wizualizacją, na pewno byście po nią sięgnęli. Ja zresztą też. O czym zatem ta książka?

Fabuła skupia się na takim wewnętrznym roztkliwianiu się głównej bohaterki Gert, której los odebrał półtora roku temu, w wypadku samochodowym męża. Nie byłoby może w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że ten wątek przewija się przez całą książkę. Ja rozumiem jej tragedię, pustkę, ogromną samotność, tęsknotę za ukochanym, ale... no właśnie. Nie wiem, ale mnie ta książka kompletnie nie porwał…

[Audiobook] „Blisko chmur” Sylwia Trojanowska. Jak można odkrywać po kawałeczku samego siebie próbując zagłuszyć rozsądkiem głośno krzyczące serce...

Obraz
StoryBox.pl
Czas trwania: 10 godz. 16 min.
Czyta: Joanna Domańska

Nad interpretacją w wykonaniu Pani Joanny nie będę się po raz kolejny rozprawiała, bo zdanie co do Jej ogromnego profesjonalizmu i zaangażowania podtrzymuję i będę o nim przypominała za każdym razem, kiedy audiobook w Jej wykonaniu wpadnie mi tylko w ręce. Polecam lektorkę wyróżniającą się pasją i w pełni fachowym podejściem do swojej pracy. Znakomity podział na role, a nawet dostosowywanie barwy głosu do każdej postaci, sympatyczny i przyjemny odbiór pozwalający w pełni odebrać przesłanie treści.

Sylwię Trojanowską odkryłam poniekąd przypadkiem. W mediach społecznościowych pełno świetnych recenzji Jej książek i kiedy tylko nadarzyła się okazja, by poznać Jej twórczość, skorzystałam. Spotkanie oczywiście, przez moje gapiostwo, rozpoczęłam od środka. Jednak muszę przyznać, że Sylwia pisze zrozumiale, nawiązując pośrednio do poprzedniej części i wielu rzeczy można się domyśleć o co chodzi. Mimo, iż jako głównych bohaterów w…

Zapowiedź patronatów medialnych pod skrzydłami Recenzji Agi :)

Obraz
Kochani!
Jesień przekroczyła już nasze progi, dlatego warto nie tylko pomyśleć o sobie, ale przede wszystkim dzieci zaopatrzyć w ciekawe i mądre tytuły. Dzisiaj dwie odsłony moich najbliższych patronatów medialnych, które dodatkowo na okładkach wyposażyłam w kilka słów rekomendacji.Pani Wanda słynie z tego, że umiejętnie łączy w swoich opowieściach wiele uczuć i emocji, czego nie zabraknie i w "Zainie" :)To bez wątpienia mądra i ważna książka. Istotny głos o emigracji, nauce szacunku, tolerancji i akceptacji innej kultury, czy tradycji. Zaina to piękna, wrażliwa dziewczynka, która czasami estymą i mentalną mądrością przerasta nie tylko rówieśników, ale i dorosłych. Czytajcie z dziećmi i uczcie ich szacunku dla innych ludzi. Polecam!
Tutaj przyznam, że najnowsza pozycja Michała Matuszaka zaskoczyła mnie totalnie. Chociaż autor słynie ze swej niesztampowości, nie da o sobie długo zapomnieć. No i co ważne, do książek Michała nie da się przypisać jednej łatki.„Bez wytchnienia”…

„Uzależniona” Agata Duma. Poezja sensualna, odważnie pytająca, budująca więź...

Obraz
Ridero
Ilość stron: 58„Dziś wiem, że zawsze po każdym upadku
Nie można rozpaczać tylko wstać i dalej walczyć,
Dziś wiem, że trzeba posłuchać rozsądku,
Aby znaleźć w sobie siłę i nie przegrać ze słabościami.”

Trzecia część poetyckiej twórczości artystki należącej do młodego pokolenia wyróżnia się niezwykłą dojrzałością i wrażliwością, łączące w sobie nie tylko zręczność powiązanych ze sobą fraz, ale też emocjonalność, sugestywność wybudzającej się z serca perspektywy. Poetka ma już za sobą debiut (2014r.) i dzisiaj serwuje nam wiersze, które w swej prostocie dotykają bardzo dojrzałych tematów. Młoda poetka nie wstydzi się swoich uczuć i daje temu wyraz w wersach przemyślanych, odsłaniających wiele jej osobistych emocji, odczuć, przeżyć.

Cieszę się, że w swej czytelniczej przygodzie trafiam na twórców wyjątkowych, którzy za każdym razem pokazują mi coś nowego, uczą na nowo odkrywać siebie, budują ze mną osobliwe więzi, ale przede wszystkim odczytują w telegraficznym skrócie kłębiące się na …

Premiera powieści Natalie C. Anderson "Miasto świętych i złodziei"

Obraz
Już dziś ukazała się debiutancka powieść Natalie C. Anderson "Miasto świętych i złodziei" Recenzenci są zgodni – to bardzo zręcznie zaplanowana, budująca napięcie historia. Szybkie tempo akcji osadzone w kontekście międzynarodowej tajemnicy. Jak pisze „New York Times”, „(…) to pełna zwrotów akcji i zaskakujących tajemnic powieść, której nie będziesz w stanie odłożyć, póki nie przeczytasz ostatniej strony”.

Aby czytelnik mógł sam się przekonać, że recenzenci mają rację, wydawnictwo Initium udostępnia bardzo obszerny fragment tej powieści. Zapraszamy do zapoznania się z tą wyjątkową książką, której akcja rozgrywa się w fikcyjnym mieście Kenii − Sangui. Tina, główna bohaterka, wraz z matką ucieka z Kongo, licząc na rozpoczęcie nowego, spokojnego życia. Matka szybko znajduje pracę w charakterze pokojówki w domu bardzo wpływowej rodziny, której głową jest Roland Greyhill, jeden z najbardziej szanowanych biznesmenów w mieście, z czasem ojciec przyrodniej siostry Tiny − Kiki. Pan…

Wyniki konkursu patronackiego z książeczką "Wakacje u starożytnych" Joanny Baran :)

Obraz
Kochani!
Dzisiaj przypada ostateczny termin, by ogłosić wyniki konkursu z książeczką Joanny Baran "Wakacje u starożytnych". Dziękuję wszystkim za kreatywny udział w konkursie. Tym razem laureatów wybierał wydawca. Nagrody wędrują do:
Serdecznie gratuluję!
Zwycięzcy mają 48 godz., by przesłać mi na adres e-mail: stokrotka954@wp.pl swoje adresy do wysyłki nagród, które rozsyła wydawca - sponsor. Osoby, które wygrały e-booki, proszę o inne adresy niż gmail. 

Gratuluję i pozdrawiam :)

W zakładce - konkursy - trwają jeszcze inne, w których macie możliwość wygrać równie ciekawe tytuły.

„Klątwa Nawii” Pati Maczyńska

Obraz
Wydawnictwo Psychoskok
Ilość stron: 166
Nowość wydawnicza„Nawia to słowiańska kraina umarłych, a Nawie albo Nawki to złośliwe mieszkanki tej krainy. No wiesz, duchy zmarłych przedwcześnie kobiet. Zdarzało się, że porywały dzieci...”
Ciekawy i bardzo ostatnimi czasy modny temat podjęła autorka tej nietypowej pozycji. Coraz częściej słyszy się o powrocie do korzeni, do słowiańskich wierzeń czy mitów, tworząc w ten sposób nowy trend w literaturze. Nie szufladkowałabym tej książki określając ją mianem – tylko dla dzieci. To nie jest łatwy temat, zmierzyć się z legendami, czy wierzeniami etymologicznie przypisanym prasłowiańskim ludom. Trudną sztuką jest również wplecenie legend w fabułę opowieści, ściśle osadzając ją we współczesnym świecie, odbiegając również od typowych zapisów, by czytelnika zaintrygować od pierwszych wersów i skłonić do dalszej lektury.

Pati Maczyńska szczególnie upodobała sobie przypowieść o Nawii, której to jedna z mieszkanek postanowiła wcielić się w różne postaci, b…

[Konkurs ambasadorski] Odpowiedz na anons z jednego opowiadania i wygraj "Mroczne Postscriptum" Karoliny Wiaczewskiej :)

Obraz
Kochani!
Lubię dzielić się z Wami konkursami. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że książkom patronuję i mogę podzielić się kilkoma egzemplarzami :) Dzisiaj przyszedł czas na "Mroczne Postscriptum" Karoliny Wiaczewskiej. Pozycję objęłam patronatem ambasadorskim. Dzisiaj zadanie konkursowe będzie dosyć ciekawe, mam nadzieję ;)
Zapoznajcie się proszę z zasadami konkursowymi.
Zasady konkursu:
• Organizatorem konkursu jestem ja, zaś sponsorem nagród jest autorka - Karolina Wiaczewska 
• Konkurs przeprowadzany jest na terenie Polski 

• Konkurs trwa od momentu opublikowania postu konkursowego do 15.10 b.r. do godz. 23:59 :) 

• Konkurs przeprowadzany jest na podstawie niniejszego Regulaminu 
• Uczestnikiem może być każda osoba pełnoletnia, która w razie wygranej będzie mogła podać polski adres do wysyłki 

• Należy w komentarzu pod postem kreatywnie odpowiedzieć na pytanie zadane w poście konkursowym. Odpowiedzcie na treść anonsu z jednego opowiadania. Możecie użyć do tego celu maksymalnie…

[Recenzja ambasadorska] „Mroczne Postscriptum” Karolina Wiaczewska. Nigdy nie wiesz, co czeka na Ciebie tuż za rogiem...

Obraz
Wydawnictwo MaMiKo
Ilość stron: 98

Autorka pojawiła się u mnie na blogu ze swoją debiutancką pozycją „Kalecznicy”. Już wtedy dała się poznać jako twórczyni niesztampowo podchodząca do obranego przez siebie tematu. Nie inaczej jest i tym razem. „Mroczne Postscriptum” to odrębne historie, opowiedziane prostym, nieskomplikowanym językiem, zakończone mrocznym, bądź zupełnie nieoczekiwanym zwrotem akcji. Jestem też przekonana, że każde z nich jest świetnym preludium do tego, by rozwinąć je na dłuższą opowieść. 

W swych krótkich opowiadaniach autorka zawiera całą gamę emocji, wyrazistych bohaterów, których ulokowała w skrajnie różnych sytuacjach. Wszelkie wydarzenia z ich życia mają sugestywny wpływ na ich charakter, zmienność nastrojów oraz co najważniejsze na ich bliskich, czy otoczenie, w jakim przyszło im żyć. Pod względnym obrazem skupiającym uwagę na głównym bohaterze, autorka odziera nasze wady, dopisując w ten sposób postscriptum Wiaczewska, jako swoich bohaterów, o których chce nam…

"Małe tęsknoty. Marzenia Kaliny" Anety Krasińskiej już w październiku na rynku wydawniczym :)

Obraz
Premiera: październik 2017

W powieści przypominającej konstrukcją fragment dziennika przeplatają się ze sobą losy trzech bohaterek, które na pozór nie mają ze sobą nic wspólnego. Są w różnym wieku i z odmiennym bagażem doświadczeń, mają zupełnie inne zainteresowania oraz usposobienie. Tym, co je łączy, jest pragnienie posiadania rodziny, którą utożsamiają ze szczęściem.
Kalina uwielbia dzieci, dlatego zdecydowała się podjąć pracę w przedszkolu. Ma kochającego męża i własny dach nad głową. Wydawać by się mogło, że nic więcej nie potrzeba młodym ludziom do szczęścia. Nic bardziej mylnego… Lena to nastolatka poturbowana emocjonalnie przez los, jaki zgotowali jej rodzice. Aktualnie przebywa w rodzinie zastępczej, gdzie próbuje się zaaklimatyzować, jednak to wcale nie jest łatwe. Skrzywdzona przez najbliższych i osamotniona, staje się łatwym celem dla człowieka, który zdaje się odczytywać i rozumieć jej potrzeby emocjonalne, choć w rzeczywistości chce wykorzystać jej niewinność… Elżbieta j…

„Czy my się znamy?” Danuta Pasieka. Poetycka podróż w rewiry ludzkiego losu...

Obraz
Wydawnictwo Psychoskok
Ilość stron: 86
Nowość wydawnicza***
co jakiś czas
życie bierze mnie za rękę
prowadzi na skraj przepaści
i mówi
patrz
i choć zapewnia że nie puści
oszukuję
przymykam oczy
ale zawsze zostaje pod powieką
jakiś ślad

Bardzo lubię tę poetycką podróż, w jaką zabiera mnie po raz drugi Pani Danuta Pasieka. Lubię poezję, która zmusza mnie do głębszej refleksji, taką, przy której moje myśli wędrują po duszy, sercu, zakręcając w rewiry tajemnic i życiowych mądrości. Taka jest bez wątpienia poezja Pani Danuty. Poetka posługuje się prostym poetyckim środkiem, nieskomplikowanym słownictwem, ale budując metaforę i morał sugestywnych aspektów, skupiając naszą uwagę na ważności i emocjonalnej wrażliwości. Drugie spotkanie z poezją Pani Pasieki uważam za absolutnie udane i polecam każdemu, kto ma ochotę na poezję wyjątkową i wysublimowaną.

Wiersz otwierający tomik ściśle odnosi się do jego tytułu. Pośród milionów twarzy codziennie mijanych na ulicy, jest ta jedna, którą gdzieś wcześniej już …