Posty

Wyświetlanie postów z października 1, 2017

[Konkurs patronacki] Napisz, dlaczego książka ma trafić właśnie do Ciebie i wygraj :)

Obraz
Kochani!
Jako jeden z patronów medialnych książki "Nigdy nie poddam się. Tom I Udomowiona" Heleny Waszniewskiej mam przyjemność ogłosić konkurs, w którym macie okazję wygrać dwa egzemplarze powieści. Zadanie konkursowe nie jest trudne, jednak zanim przystąpicie do jego realizacji, zapoznajcie się proszę z zasadami konkursu.
Zasady konkursu:
• Organizatorem konkursu jestem ja, zaś sponsorem nagród jest Wydawnictwo Novae Res, które rozsyła nagrody
• Konkurs przeprowadzany jest na terenie Polski

• Konkurs trwa od momentu opublikowania postu konkursowego do 22 października b.r do godziny 23.59

• Konkurs przeprowadzany jest na podstawie niniejszego Regulaminu
• Uczestnikiem może być każda osoba pełnoletnia, która w razie wygranej będzie mogła podać polski adres do wysyłki
• Należy w komentarzu pod postem kreatywnie odpowiedzieć na pytanie zadane w poście konkursowym. Napiszcie, dlaczego książka ma trafić właśnie do Was. Interpretacja dowolna.
• Wygrywa osoba, której odpowiedź najba…

„Zamordować dziecko” Violetta Domagała. Trudna, sugestywna, wzbudzająca wiele emocji, ale też poruszająca wciąż aktualny temat

Obraz
Wydawnictwo Novae Res
Ilość stron: 432Wokół książki narosło wiele dyskusji i domniemań klasyfikując ją jako książkę historyczną. Ja osobiście tej klasyfikacji bym nie użyła. Czytałam ją mając na uwadze wątki, jakie autorka poruszyła w swej publikacji używając ich na tle przewijającej się historii, a która jasno pokazuje, że w dalekiej przeszłości, jeszcze w czasie epoki za panowania Jagiellonów dochodziło do podobnych czynów i wykroczeń, i które w dodatku mają miejsce i dzisiaj, bo czy od czasu do czasu nie przewija się w mediach temat sadystycznych rodziców doprowadzających do śmierci swoich dzieci? Słychać i to jest nawet dzisiaj, z perspektywy człowieka współczesnego, żyjącego w epoce, w której dostęp jest do wszelkiego rodzaju instytucji wspomagających, czy w których można najzwyczajniej zostawić dziecko, temat wzbudzający wzburzenie, żeby nie powiedzieć kontrowersję. Autorka zaś skupiła się na tragedii matek, kobiet przecież podobnych do nas, których wcale nie pytano się o zdanie…

Wyniki cyklu zabaw literackich w związku z patronatem ambasadorskim "W sieci uczuć" Anety Krasińskiej :)

Obraz
Kochani!
Dziękuję za tak pięknie kreatywny udział w zabawach literackich jakie dla Was przygotowałam w związku z moim patronatem ambasadorskim "W sieci uczuć" Anety Krasińskiej :) Mam nadzieję, że większe grono czytelników do niego się przekona, bo na następny zaproszę Was już za dosłownie kilka dni i będzie dotyczył twórczości Anny Kasiuk :) Szykujcie się. Formuła oczywiście się nie zmieni.
Podsumowując. 
Każdy z Was miał szansę na nagrodę, wystarczyło z listy zadań wybrać dwa. Jesteśmy z Anetą zgodne co do Waszego talentu. Podziwiamy i dziękujemy, że zechcieliście się nimi podzielić. A oto nagrodzone osoby i ich prace, udostępnione w ramach tzw. galerii pokonkursowej, za ich zgodą i wiedzą.

1. MAŁGORZATA
Z PAMIĘTNIKA BEATY: 
Na wczorajszy wieczór miałam zaplanowaną randkę z Pawłem. Jak zwykle nie mogłam się doczekać. Wystrojona w seksowną, jedwabną sukienkę zapalałam właśnie świece, aby stworzyć nastrój, gdy usłyszałam dzwonek. Uśmiechnęłam się radośnie i pobiegłam do drzwi.

„Niczemu winne” Anna Krzyczkowska. O miłości, prawdzie i niegasnącej nadziei...

Obraz
Wydawnictwo Szara Godzina
Ilość stron: 320
Nowość wydawnicza„Świat się od smutku nie kurczy. Na cierpienie zawsze znajdzie się miejsce pod ludzkim dachem, gdzie powinno pachnieć radością. W czterech ścianach najczęściej zapada ciemność, którą rozświetlić mogą tylko niewinne promyczki. Czasem to złudzenie, zwykła iluzja.”
Absolutnie jestem zauroczona najnowszą powieścią Anny Krzyczkowskiej, która debiutuje w roli autorki. Zauroczona specyficzną formą treści, niebanalnym pomysłem, autentycznymi problemami Laury, głównej bohaterki, tłem opowieści, mieszaną kakofonią emocji, które wywołują, że kiedy spoglądam za każdym razem na okładkę, nachodzą mnie niesamowicie głębokie refleksje. Ileż w niej mądrości, poruszających wątków, życiowych przesłań. Takie powieści czyta się z przyjemnością i z jeszcze większą poleca się czytelnikom.
Anna Krzyczkowska pod warstwą pięknego, urzekającego języka splotła wątki przejmująco wzruszające i emocjonalne, że czytelnik śledzi opowieść Laury, która jest takż…

[Zapowiedź wydawnicza] 25.10 nakładem Wydawnictwa Insignis ukaże się książka „Nie mamy pojęcia. Przewodnik po nieznanym wszechświecie”.

Obraz
Jorge Cham & Daniel Whiteson
"Nie mamy pojęcia. Przewodnik po nieznanym wszechświecie"
Już za chwilę dowiecie się o wszystkim, czego nie wiemy o naszym dziwnym i tajemniczym wszechświecie!
Wiedza człowieka o otaczającym świecie pełna jest luk. I nie są to luki małe – takie, które można by bez obaw zignorować. Mowa tu raczej o ziejących pustką otchłaniach!
Tak! Aż do tego stopnia nie mamy pojęcia, jak działa wszechświat!
Jorge Cham, robotyk i twórca znanej serii pasków komiksowych PHD, oraz Daniel Whiteson, fizyk cząstek elementarnych, połączyli siły, by zbadać stan naszej wiedzy – a raczej ogromnej niewiedzy! – o wszechświecie.
Za pomocą zabawnych rysunków komiksowych, przemawiających do wyobraźni infografik i niezwykle humorystycznych, a przy tym bardzo klarownych wyjaśnień naukowych Jorge i Daniel przedstawiają cały wachlarz zdumiewających pytań, które wciąż wprawiają naukowców w zakłopotanie, i próbują szukać najlepszych możliwych i zgodnych z obecnym stanem wiedzy odp…

[Przedpremierowo. Patronat medialny] „Zaina” Wanda Szymanowska. Uczmy dzieci tylko dobrych wartości...

Obraz
Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
Ilość stron: 51

Jestem ciekawa, jaką wiedzę mają Wasze dzieci na temat emigracji, innej kultury, nota bene temat dzisiaj niezwykle aktywny i przewijający się niemal codziennie w mediach. Na ile interesują je aktualne sprawy? Może nie mówmy tutaj o kwestiach politycznych, bo to akurat nie jest tak istotne, ale ciekawi mnie, czy Wasze dzieci wiedzą, kim są emigranci, czym się różnią od nas? Ja zapytałam swoich synów. Młodszy nie miał nawet zielonego pojęcia o co go pytałam i nawet nie wykazał krzty zainteresowania w tym temacie, starszy wiedzy jako takiej nie miał, ale słuchał mnie z chęcią. Tłumaczyłam dzieciom, że emigracja działa w obie strony. Nie tylko ci, którzy przyjeżdżają do naszego kraju są emigrantami, ale jeśli kiedyś w przyszłości wyjedzie któryś z nich, by próbować ułożyć sobie życie daleko od Polski, emigrantami staną się sami. Pytałam, czy może w szkole ktoś poruszał z nauczycieli ten temat. Niestety nie.

Zaina rozpoczyna naukę w polskie…

[Zapowiedź] Premiera "2 w 1. Z podróży do świata retro" Skarlet :)

Obraz
Tytuł: "2 w 1. Z podróży do świata retro" 215 stron (cz 1+ cz 2)
Autor: Skarlet Wydawnictwo Ridero


Kochani! Skarlet znacie już z przepięknych, inspirujących podróży po Bałkanach. Dzisiaj mam dla Was cudowną wiadomość. Książka, której patronuję "Z podróży do świata retro" doczekała się wznowienia, tym razem w wersji 2 w 1, obejmującą część pierwszą i drugą wyprawy do świata retro :) Książkom mam przyjemność nie tylko patronować medialnie, ale przedmowy z obydwóch części są mojego autorstwa. Zachęcam do zakupu i wybrania się w podróż po niesamowite wrażenia.  Poniżej znajdziecie fragmenty przedmów oraz wybrane fragmenty z książek.Przedmowa do części 1
„Książki są najlepszą inspiracją podróżujących!” 
Na ten cytat natknęłam się kiedyś zupełnie przypadkiem, nie pamiętam gdzie, u kogo, ot tak po prostu. Skarlet znam z innych podróży. Wspólnie z mężem, napisała cykl książek o Bałkanach, odkrywając w każdej z nich zupełnie inny zakątek, zachęcając do wojaży po krainie pełnej s…

[Zapowiedź wydawnicza] Bullet Journal od Wydawnictwa Insignis. Niebawem premiera :)

Obraz
Zapanuj nad swoim życiem. Nadchodzi rewolucja w sposobie organizowania czasu. 
Jest wiele aplikacji i gotowych terminarzy przeznaczonych do organizowania czasu. Niestety żaden z gotowych produktów nie jest na tyle elastyczny, uniwersalny i modyfikowalny, aby w pełni dopasować się do Twojego życia. 
Jedynym sposobem znalezienia terminarza idealnie odpowiadającego indywidualnym potrzebom jest stworzenie go samemu od podstaw. 

Pomoże Ci w tym metoda BULLET Book.

BULLET Book to analogowy sposób organizowania teraźniejszości i planowania przyszłości. Opiera się na kilku prostych zasadach, dzięki którym szybko stworzysz własny notatnik do zarządzania czasem i swoimi sprawami. A ponieważ dokonasz tego samodzielnie i „od zera”, będzie on całkowicie spersonalizowany. 
Wydawnictwo Insignis przygotowało dwie pozycje książkowe, które wprowadzą cię w zorganizowany świat rewolucyjnego systemu BULLET Book, integrującego dziennik, organizer i notes. 
Pierwsza z nich to Twój rok z bullet journalem. Jes…