Posty

Wyświetlanie postów z listopada 26, 2017

Spotkanie świąteczne z Katarzyną Georgiou :)

Obraz
Kochani!
Postanowiłam wprowadzić Was w przedświąteczne wyczekiwanie i reaktywować cykl spotkań świątecznych z autorami. Wielu się do niego zgłosiło, dlatego tym chętniej będę codziennie publikowała ich wspomnienia Świąt dzieciństwa, a teraz. Każdy z autorów miał za zadanie napisać, jak to bywało u niego kiedyś, a ile z tradycji i więzi zostało dzisiaj. Zaczynamy!

Katarzyna Georgiou to dla mnie wielka artystka i twórczyni, która szczególnie dała mi się poznać dzięki tomikowi „Drzewa kochać potrafią. Bajędy”, którego recenzję mogliście poznać TU.


O sobie autorka pisze: „Piszę i dzielę się moją pasją z czytelnikami. Świat Wyobraźni to jedno z miejsc, gdzie przebywam by odetchnąć, wyciszyć się i czerpać inspirację do życia w naszej rzeczywistości. Jestem czarownicą w służbie dzieci - dla nich opisuję w wierszowanych strofach świat poezji, który na co dzień jest obecny w niedocenianej sztuce dziecięcej. Moje książki "Dziecięcy Świat - wiersze dla Smyków z wyobraźnią", Strefa Balag…

[Patronat medialny] „Smaki życia” Anita Scharmach. Wzruszająca powieść o tym, co w życiu najważniejsze...

Obraz
Wydawnictwo Lucky
Ilość stron: 240
Nowość wydawnicza„Czasem warto być na samym dnie, aby docenić to, jak wiele się ma.”
Anita Scharmach dała swojej bohaterce Marcie szansę na normalne życie i wszystko wskazuje na to, że nic nie jest w stanie tej harmonii i stabilizacji zburzyć, jednak życia nie da się oszukać, od czasu do czasu wstrząsa nami, byśmy nie zatracili się w złudności i powierzchowności. „Smaki życia” są kontynuacją „Zaraz wracam” i należą do równie emocjonalnych, co część pierwsza. Muszę przyznać, że autorka skutecznie wyzwala wszelką gamę uczuć, bo można się tu nieźle najeść strachu, wzruszyć, ale i pośmiać, czyli jak to w życiu – kalejdoskop emocjonalny.

W pierwszej części poznaliśmy Martę wyrachowaną, ale wyraźnie zmieniającą się na naszych oczach. Teraz wracamy do niej, jak do najlepszej przyjaciółki, którą chcielibyśmy mieć na wyciągnięcie ręki. Marta zmieniła się o trzysta sześćdziesiąt stopni. Ma u swego boku kochającego Artura i rozsmakowuje się w urokach macierzyństw…

„Wieczór taki jak ten” Gabriela Gargaś. Bo Święta to magiczny czas...

Obraz
Wydawnictwo Czwarta Strona
Ilość stron: 375 + dodatek 
Nowość wydawnicza„Jak wygląda prawdziwa miłość? Dziś, gdy szukamy jej w rzeczach, prezentach i namiętnościach, nie dostrzegamy, że prawdziwa miłość objawia się w prostych gestach, które robimy z myślą o drugim człowieku. Przychodzi do nas tylko przez drugiego człowieka.”
Ciepła, klimatyczna powieść, w której najważniejsze są więzy rodzinne, pragnienie bycia kochanym, uczucia bliskości. Powieść, w której pachnie piernikami, magia przeplata się z nadzieją, a do codzienności zaczyna przedzierać się wyjątkowość i niepowtarzalność. To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, którą chciałam poznać już jakiś czas temu. Nie żałuję tego spotkania i powiem więcej, będę wracała po książki Gabrieli Gargaś przy możliwie najbliższej okazji, bo warto. Autorka zachwyca prostotą języka, przemyślaną fabułą, skrupulatną historią, znakomicie nakreślonymi bohaterami oraz pięknym, sentymentalnym przesłaniem.

Bohaterką książki jest Michalina samotni…

Bullet Booki, czyli zaplanuj swój rok z plannerami od Wydawnictwa Insignis

Obraz
Wydawnictwo Insignis
Nowości wydawnicze

Przed nami okres przedświąteczny, myślimy o prezentach, więc dzisiaj chciałabym przedstawić dwie propozycje idealne na świąteczne prezenty. To dwa rodzaje plannerów, które Wydawnictwo Insignis wypuściło na rynek wydawniczy całkiem niedawno. Pięknie oprawione, piękna szata graficzna i pomysłowość, którą autorzy wykazali się wręcz na medal. To rodzaj organizerów, plannerów, dzienników i czego można sobie jeszcze zapragnąć.


Pierwszy „Bullet Book. Bądź pięknie zorganizowana” David Sinden
Ilość stron: 224
„Bądź pięknie zorganizowana i żyj życiem, jakiego pragniesz”
To pozycja, od której nie można wręcz oderwać oczu. Zachęca nie tylko ciekawą oprawą, ale i grafiką wewnątrz. Założeniem Bullet Booka jest uporządkowanie życiowych celów i priorytetów. Niekiedy taka segregacja jest nam potrzebna, bo często w tym codziennym chaosie można nieźle się pogubić. Dzięki temu dziennikowi zaplanujecie sobie najbliższe cele, rozplanujecie kolejność ich zdobywania, ale t…

„Nie mamy pojęcia. Przewodnik po nieznanym wszechświecie” Jorge Cham & Daniel Whiteson. Fizyka nie taka straszna, jak ją malują...

Obraz
Wydawnictwo Insignis
Ilość stron: 384
Nowość wydawnicza


Świetna propozycja dla tych, którzy chcą w zupełnie niesztampowy sposób zgłębiać tajniki fizyki. Przy niej, nikt nie będzie się nudzić. Autorzy bardzo zaczepnie podchodzą do czytelnika, intrygując pytaniami, czy na każdym kroku udowodniając, że niemal każda dziedzina naszego życia zahacza o teorie, które da się wytłumaczyć również z perspektywy fizyki. O, ile ja jestem racjonalistą i formułki o „czarnych dziurach” nie robią na mnie jakiegoś porywającego wrażenia, o tyle dla osób, które uwielbiają tę tematykę, książka będzie idealnym dodatkiem do zgłębiania go w sposób bardzo niecodzienny. A to za sprawą wywołujących na twarzach uśmiech, rysunków.


Autorzy starają się z dystansem, ale dbałością o szczegóły przybliżyć Kosmos, Wszechświat w możliwie przystępny sposób, by wszelkie teorie wkuwane na lekcjach fizyki nie były nudnymi, suchymi informacjami, a popartymi konkretnymi przykładami, których tutaj znajdziecie całe mnóstwo, gdzie w…

[Zapowiedź] Herve Tullet wraca z kolejnymi tytułami książeczek dla dzieci z serii "Gry i zabawy", nakładem Wydawnictwa Insignis :)

Obraz
W ubiegłym tygodniu miała miejsce premiera kolejnych tytułów Herve Tulleta z serii "Gry i zabawy" nakładem Wydawnictwa Insignis. Ukazało się kolejnych pięć ciekawych i intrygujących tytułów."Gra w kolory"
Wiek 3-5


Fioletowy kwadracik, zielone kółeczko i pomarańczowy trójkącik szukają rodziców… Pomóż im ich odnaleźć i dowiedz się wszystkiego o mieszaniu kolorów!
"Paluszkowa wyprawa"

Wiek 3-5Szykuj się: paluszkowe robaczki wyruszają w podróż! Chcesz im towarzyszyć? Do zabawy potrzebny ci tylko palec. Weź długopis, narysuj na opuszku oczy, buzię i już: Twój własny paluszkowy robaczek gotowy!
"Zabawa liniami"

Wiek 3-5Paski, kreski, szlaczki wstążki wypełniają karty książki. Przewracaj strony, podziwiaj wzory, komponuj własne liniowe twory!
"Graj w piłkę"

Wiek 3-5


Zgnieć kawałek papieru w kulkę i zacznij grać. Sam wyznaczasz zasady. Możesz zdobywać gole, toczyć piłkę po ścieżce albo trafiać nią do wybranego celu. Graj w pojedynkę albo z kolega…

[Audiobook] „Drugie życie Matyldy” Magdalena Trubowicz. Poruszająca, przejmująca, emocjonalna opowieść o życiu i przywdziewaniu masek codzienności...

Obraz
StoryBox.pl
Czas trwania: 8 godz. 28 min.
Czyta: Joanna Gajór

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, ale któreś z kolei z interpretacją Joanny Gajór. Obie panie spisały się na medal. Autorka powieści trzyma w napięciu do ostatniego zapisanego słowa, a lektorka żongluje tembrem głosu, nadając mu odpowiedniej barwy i temperatury do każdej postaci oddzielnie, oddzielając po mistrzowsku opisy od dialogów. Joanna Gajór, jak zwykle wykazała się po mistrzowsku swoją precyzją i talentem. Magdalena Trubowicz porusza naszą emocjonalną nutą czytelniczą, uderzając w te najczulsze miejsca. Świetnie wykreowani bohaterowie, intrygujące sploty losu i oczywiście buzujące emocje. To zdecydowane atuty powieści o zwykłym życiu, która dzięki plastycznym opisom i lekkości pióra podnoszą jej walory, nadając wyjątkowego wydźwięku oraz budząc w nas refleksję.

Matylda wiedzie dosyć poukładane życie u boku męża i kilkuletniego synka. Właśnie całą rodziną przeprowadzają się do nowego domu, gdy w wyniku …

[Premierowo. Patronat medialny] „Niepoznany nieznajomy” Ryszard Wojnowicz. Epistolarna opowieść o życiu...

Obraz
Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
Ilość stron: 320
Premierowo

„Jestem wdzięczna losowi, że pozwolił łaskawie spotkać się nam po tylu latach i obojętnie, co zamiaruje na jutro, i jakie jutro gotuje dla nas w swoich planach, to, co dziś jest naszym udziałem jest wyjątkowe, jedyne i niepowtarzalne.”
Kiedy współcześnie sztuka pisania listów wypierana przez medialne środki urasta do rangi wyjątkowości, Ryszard Wojnowicz przypomina nam o tym, co dawniej było czymś najnormalniejszym. My, ludzie konsumpcjonizmu, współcześni ganiacze za czasem, zapomnieliśmy, czym jest epistolarna forma porozumiewania się, czym jest tradycyjna forma wymiany korespondencji. Autor dokonał czegoś bardzo swoistego. List – zapisana kartka papieru, a może przywołać tyle wspomnień, przyjąć mnóstwo emocji, odkrywać skrawek po skrawku zamkniętych na dnie serca tajemnic i uczuć.

Dwoje bohaterów – Radek i Jagoda. Nawet z perspektywy biegnącego czasu, ludzie odnajdują w sobie potrzebę rozmowy z drugim człowiekiem, pokrewną …