Posty

Wyświetlanie postów z grudnia 31, 2017

[Przedpremierowo. Rekomendacja] „Cień przeszłości” Grzegorz Gołębiowski. Trzymająca w napięciu powieść o przeszłości, która kładzie się cieniem tu i teraz...

Obraz
Wydawnictwo Novae Res
Ilość stron: 272
Przedpremierowo

Uwielbiam stare, klimatyczne fotografie, noszące w sobie jakieś tajemnice, obce, a zarazem bliskie, nieodgadnione, konfrontujące się z rzeczywistością swoją majestatycznością, stąd wątek starej mapy ilustrującej fragment Dolnego Śląska był niezwykle intrygujący i sprawił, że całą czytelniczą uwagę poświęciłam na odkrywanie z Adamem jej przekazu i aspektu, jaki w sobie nosiła. Autor wykazał się precyzją w kreowaniu psychologicznym swoich bohaterów, co nadaje powieści jeszcze większej nieprzeciętności i pobudza naszą wyobraźnię. 

Główny bohater Adam jest genealogiem. Swoim klientom oferuje usługi na wysokim poziomie, bo do każdego zlecenia podchodzi z pracowitością i młodzieńczą zaciętością, która doskonale wpasowuje się w przewodni element jego pasji. Kiedy będąc w archiwum starszy pan poprosi go o pomoc, Adam nawet się nie spodziewa, że to przypadkowe spotkanie wywoła lawinę tajemniczych sytuacji, które wyposażą go we wspomniany fra…

"Oblicza miłości" Agnieszki Moniki Polak - PROPOZYCJA PROMOCYJNA!

Obraz
"OBLICZA MIŁOŚCI"  AGNIESZKA MONIKA POLAK 

WYD. 1. 2017 Seria: Beletrystyka/Opowiadania  Stron 118 Rok wydania: 2017Książka OBLICZA MIŁOŚCI będąca zbiorem opowiadań jest opisem życia codziennego ludzi - przyjaciół, znajomych, sąsiadów. Ich bacznym obserwatorem jest autorka Agnieszka Monika Polak. Swoimi celnymi spostrzeżeniami, zwięzłymi opisami ludzkich postaw, dramatów, ale i szczęścia, historii prawdziwych, wziętych z życia, zaobserwowanych bądź zasłyszanych nawiązuje do tradycji wybitnych pisarzy tego gatunku, jakim był między innymi Marek Nowakowski.
Jak sama pisze, jej wrażliwość na otaczający świat i ludzkie sprawy, niczym w twórczości Balzaca, natychmiast zmusza ją do chwycenia za pióro.
Tym sposobem, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami stara się uwrażliwić czytelnika. Autorka jest jednocześnie poetką, dodatkowo obdarzoną talentem muzycznym ( skrzypaczka ) toteż cechuje ją wielka nadwrażliwość. Krzywda innych boli ją tak, jakby sama jej doświadczała.
OBLICZA MIŁOŚCI można…

[Przedpremierowo. Patronat medialny. Rekomendacja] „Oj, Nellka, Nellka!” Ewa Woźniak – Ostrowski. Opowieść o prawdziwej przyjaźni między człowiekiem a psem

Obraz
Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
Ilość stron: 160
Przedpremierowo„Nella” 
Ile dobra można zdziałać,
Kiedy taka psinka mała,
Ciut przez innych skaleczona,
Do nas samych się przekona.
Co za radość, miłość wielka,
Kiedy nasza mała Nellka,
Pyszczek wsadzi, wyda głosik,
Gdy ją o to się poprosi.
Do niedawna mały szczeniak,
Tak ogólnie szczęścia nie miał.
Teraz serca nasze cieszy,
Z psotek każdy ją rozgrzeszy.
[...]”


To fragment wiersza, który otwiera tę wzruszającą i poruszającą historię pięknej przyjaźni, której początki były w ogóle niezaplanowane, takie po drodze. Początki przyjaźni bywają niepewne, trudne, a nawet nieprzewidywalne, bo kiedy jest się wrażliwym na krzywdę wobec zwierząt, nie przechodzi się obok obojętnie. Nelly w życiu autorki pojawiła się spontanicznie, jak niezaplanowane „dziecko”, które po trosze wypełniło pusty, cichy dom po dorosłym synu Marcinie, który przyjął pod swój dach brata Nelly, Rio.

Ta historia jest jak ciastko z kremem. Delektujesz się na początku, bo nie wiesz, co Cię…

Zapowiedzi premier i nowości książkowych Wydawnictwa Insignis :)

Obraz
Kochani!
Dzisiaj propozycje od Wydawnictwa Insignis. Szczególna gratka dla czytelników, którzy uwielbiają fantastykę - "World of Warcraft: Fala ciemności". Ponieważ nie gustuję w fantastyce, bardzo zaintrygowała mnie druga pozycja. Coś z literatury faktu. To może być coś, co przeczytam z wielką przyjemnością. Wam również polecam!


Aaron Rosenberg "World of Warcraft: Fala ciemności"

Premiera: 17.01.2018 Ilość stron: 328

Wyjątkowa opowieść o magii, sztuce wojennej i bohaterstwie, oparta na bestsellerowej, wielokrotnie nagradzanej serii gier firmy Blizzard Entertainment.
Orgrim Zgładziciel pokonał niegodziwego Czarnorękiego i natychmiast przejął po nim władzę nad Hordą Orków. Teraz niestrudzenie dąży do podbicia kontynentu Azeroth – pragnie, by jego lud znów miał swój dom.
Anduin Lothar, były czempion Wichrogrodu, porzucił ruiny i zgliszcza po swoim królestwie i powiódł poddany mu lud przez Morze Wielkie ku brzegom Lordaeronu. Tam z pomocą szlachetnego króla Terenasa stwor…

Zapowiedzi premier i nowości książkowych Wydawnictwa Edipresse Książki :)

Obraz
Kochani!
Nowy Rok, nowe kuszące premiery i nowości, na które czekam z wielką ciekawością i utęsknieniem, bo saga pani Krystyny Mirek intryguje, niedokończone wątki aż proszą się, by je wreszcie poznać :) Zerknijcie :)

"Troje na huśtawce"  Natasza Socha


Premiera 31.01. 2018


Koralia ma czterdzieści dwa lata i czterdzieści dwa powody, by zmienić swoje życie. Oraz jeden dodatkowy, który wywraca jej świat do góry nogami. Tytus jest osiemnaście lat młodszy. Kiedy ona zdawała maturę, on właśnie się rodził. I jeszcze jedno – jest synem jej najlepszej przyjaciółki. Co w życiu jest ważniejsze? Przyjaźń czy miłość? Czy naprawdę trzeba wybierać? „Troje na huśtawce” to współczesny romans obyczajowy, spisany w formie pamiętnika, opowiedziany z dystansem, ironią i dużą dawką emocji.
Jeśli przyjmiemy, że życie jest windą, która zatrzymuje się na każdym piętrze, a potem jedzie dalej, to wszystko można sobie bardzo prosto wytłumaczyć. Piętro z napisem małżeństwo zostało przeze mnie opuszczone, a…

[Przedpremierowo. Rekomendacja] „Prawdy. Tom I. Człowiek z blizną” Janusz Kamil Gajdemski. Nie zawsze miłość jest najlepszym lekarstwem na zranioną duszę...

Obraz
Wydawnictwo Novae Res
Ilość stron: 488
Przedpremierowo„Życie tworzą zazwyczaj z pozoru nic nieznaczące wydarzenia, które połączone w jedną całość, dają obraz wyjątkowy, bo niepowtarzalny. Sztuki, która polega na dobrym wyborze, w znacznej mierze nie da się wyuczyć, a tym samym w logiczny sposób wyjaśnić. Podejmując decyzje, opieramy się zazwyczaj na intuicji, nazywanej często „szóstym zmysłem.”
Są takie momenty w życiu, kiedy nasz poukładany, stabilny świat zostaje wywrócony do góry nogami, a przeszłość swoje niedomknięte drzwi zaczyna otwierać jeszcze szerzej, by stanąć tuż obok nas i swym oddechem przypominać nam o swojej obecności, bo od niej nie można się odciąć, jak kuponu z ekstra bonusem na teraźniejszość. Janusz Kamil Gajdemski świetnie pokazał, że wystarczy jeden tajemniczy telefon, by stanąć twarzą w twarz z dawnymi demonami i niezdecydowaniem, które chwiejnie przekreśla to, na co można pracować całe życie. Autor nie szczędzi nam kaskady emocji, które na przykładzie głównego b…

„Kobiety Afryki. Obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały. Cz. II” Jadwiga Wojtczak – Jarosz. Jeśli myślisz, że kobiety mają w życiu lekko, to jesteś w dużym błędzie...

Obraz
Wydawnictwo Psychoskok
Ilość stron: 255

Po lekturze pierwszej części, którą miałam przyjemność czytać prawie rok temu, mój apetyt czytelniczy rósł w oczekiwaniu na drugą część, bo nie ukrywam, że książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Afryka jest kontynentem specyficznym, mieszanką kultur, świadomości, gdzie przyroda w niektórych miejscach jest nieskażona ingerencją człowieka, a ludzie żyją w zamkniętych, hermetycznych społecznościach, kierując się przekazywanymi przez pokolenia obrzędami, tradycjami. My – ludzie cywilizacji odkrywamy Afrykę z jej całym potencjałem, ogromnym bagażem, dziwiąc się jej innością, specyficznym klimatem, mentalnością. Afryka, to też ludzie – mężczyźni, kobiety, dzieci. Różne jej oblicza pokazał mi już Marcin Kydryński w książce „Biel”, a Jadwiga Wojtczak – Jarosz, odkryła prawdziwe obrazy Afrykanek, zatrważające rytuały związane z życiem w danym plemieniu, często graniczące z absurdem i obojętnością, spowszednieniem mężczyzn na tego typu ekscesy, noszące …

Zapowiedzi nowości i premier książkowych Wydawnictwa Szara Godzina :)

Obraz
Kochani!
Nowości, pachnące premiery, wydawcy szykują naprawdę garści wspaniałych książek. Dzisiaj pora na kolejne, jedno z moich ulubionych Wydawnictw, Szara Godzina :)
Ach, te okładki... urzekają :)


"Kruchość jutra" Ewa Bauer

Premiera: 19.01.2018

Czy jeden mail może uruchomić lawinę nieszczęść? Anna przeżywa szok. Postanawia się wyprowadzić i ułożyć sobie życie na nowo u boku mężczyzny, któremu może zaufać. Podczas sprawy rozwodowej wychodzą na jaw zaskakujące fakty. Kobieta musi chronić i siebie, i dzieci. Czy zdoła się uwolnić od cieni przeszłości?
Kruchość jutra to nowe, zmienione wydanie drugiego tomu cyklu Kolory Uczuć.
„Czasami wydaje się nam, że wybaczyliśmy, ale pokłady żalu drzemią uśpione jak wulkan. Wystarczy jedna iskra… Ewa Bauer przeprowadza wiwisekcję na organizmie małżeństwa. Niezwykle realistycznie ukazuje stany emocjonalne zdradzonej kobiety. Powieść zabarwiona jest też tajemnicą, a to zawsze wciąga. Serdecznie polecam!”
Agnieszka Walczak-Chojecka, pisarka

"…

„Nieperfekcyjna mama” Anna Dydzik. Jak zdać egzamin z macierzyństwa z wyróżnieniem :)

Obraz
Wydawnictwo MUZA
Ilość stron: 238„Dystans przyda ci się zawsze i wszędzie. Najgorzej jest zacząć. Nie jesteśmy robotami, naszych emocji nie da się po prostu wyłączyć albo zaprogramować. Jesteśmy ludźmi i mamy uczucia. Nawet jeśli tego nie chcemy. Zupełnie normalne jest więc, że czasem kierujemy się tylko sercem, mimo że rozum podpowiada całkiem coś innego.”
Jak sama autorka pisze, ta książka to nie skarbnica złotych rad, czy wskazówek, jak być mamą na medal, perfekcyjną w każdym calu. Czytając ją miałam ochotę podpisać się pod każdym zdaniem, myślą autorki, bo nie ma chodzących doskonałości, każdy z nas jest tylko człowiekiem, który ma prawo do słabości, chwili załamania, emocjonalnej huśtawki. Obraz mamy nakreślony przez Annę Dydzik odbiega od pastelowego portretu matki doskonałej, pokazanej w reklamie: zadbanej, uśmiechniętej, której dziecko jest grzeczne, czyste, pachnące, wesołe. Autorka pokazuje, że macierzyństwo to nie tylko walka ze swoimi przyzwyczajeniami, ale też świadomość z…

KONKURS PATRONACKI! Stwórz wymyślony portret i wygraj :)

Obraz
Kochani!
Tak, jak wczoraj obiecałam, zapraszam Was na pierwszy w tym roku konkurs patronacki, w którym macie okazję wygrać jeden egzemplarz papierowy książki "Niepoznany Nieznajomy" Ryszarda Wojnowicza i dwa e-booki :)
Zaczynamy nasze zabawy konkursowe, a jednocześnie już zapowiadam, że rozpocznie się cykl zabaw literackich z Anitą Scharmach :)
Zanim przystąpicie do zadania konkursowego, zapoznajcie się z zasadami konkursu.
Zasady konkursu:
• Organizatorem konkursu jestem ja, zaś sponsorem nagrody Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
• Konkurs przeprowadzany jest na terenie Polski


• Konkurs trwa od momentu opublikowania postu konkursowego do 14.01 b.r. do godziny 23.59

• Uczestnikiem może być każda osoba pełnoletnia, która w razie wygranej będzie mogła podać polski adres do wysyłki
• W komentarzu pod postem należy kreatywnie odpowiedzieć na pytanie zadane w poście konkursowym. Stwórzcie własny, wymyślony portret niepoznanego nieznajomego i opiszcie go w kilku zdaniach
* Poza tym…

„Baj-o-dużenie” Patrycja Prochot – Sojka. Gdzieś zawsze pisze się tajemnicza historia naszych miejsc...

Obraz
Wydawnictwo MaMiKo
Ilość stron: 205Ta książka z całą pewnością należy do nurtu książek, które zapadają w pamięć, ale co najważniejsze budują obrazy tak magiczne, że aż niemożliwe. Tylko, kto powiedział, że literatura jest niemożliwa? Możliwa, o ile nasza wyobraźnia, dystans i pewien rodzaj powściągliwości religijnej nam na to zdecydowanie pozwolą. Patrycja Prochot – Sojka napisała książkę, która wieńczy zbiór bardzo wymownych i sugestywnych opowiadań, które z kolei tworzą jeden wyrazisty obraz miejscowości, w której autorka żyje i tworzy.

Już od pierwszych wersów opowieści autorki porywają swym lekkim, a jednocześnie intrygującym stylem. Nie brak tu charakterystycznych postaci i typowych dla tego miasta miejsc, w których autorka obsadziła akcję i fabułę tła społecznego i obyczajowego. Każdy z bohaterów jest postacią wyrazistą, która wyróżnia się innymi cechami charakteru, wokół której autorka nakreśliła specyficzny klimat, dzięki plastycznym opisom możemy odczuć je na własnej skórze i…