wtorek, 6 marca 2018

[Audiobook. Patronat medialny] „Czarny Maciek i wieża śmierci” Dariusz Rekosz. Podróż w czasy PRL? A jakże...

StoryBox.pl

Czas trwania: 3 godz. 35 min.

Czyta: Piotr BorowskiAutor przyzwyczaił nas do przebojowości swoich bohaterów. Za każdym razem czujemy emocjonujące, wyraziste przygody na swojej skórze. Zarówno seria o Morsie, jak i Czarnym Maćku dostarcza niezapomnianych wrażeń, wielkiej przygody i tajemnicy, za którą podążają bohaterowie. Czarny Maciek zdobył już nasze zaufanie i cieszymy się, że możemy ją kontynuować. Tym razem akcja owiana sekretną zawartością skrytki jeszcze z czasów PRL.


Kiedy wychowawca Maćka, pan Barszczykowski otrzymuje od swojego przyjaciela tajemniczy list, z pewnymi wskazówkami o ukrytym skarbie, bez wątpienia do jej rozwikłania przyczyni się znana czwórka młodych detektywów. Oczywiście nie obejdzie się bez kłopotów, jednak rezolutni członkowie klubu Herkules nie pozwolą sobie w kaszę dmuchać. Ślady i wszelkie poszlaki prowadzą do Domu Partii, w której za czasów PRL funkcjonował Komitet Partii. Rzeczy będą się tu działy niesamowite, nawet z użyciem pewnego wahadełka.


Cieszę się, że w tej części autor większą ilość miejsca poświęcił postaciom drugorzędnym oraz pozytywnym relacjom chłopaka z rodzicami, że nie ma tutaj jakichś pokrętnych sytuacji rodzinnych, czy dramatów. To seria o dzielnych detektywach i jest ona niezwykle inspirująca, motywująca młodych odbiorców do swego rodzaju aktywności, działania, odciągnięcia się od wirtualnego świata.


Profesjonalną oprawę i szyku całej opowieści dodaje lektor Piotr Borowski, do którego już przywykliśmy i słuchamy jego interpretacji z wielką przyjemnością. Mistrzostwo w każdym calu. Głos dostosowany do każdej postaci, odpowiednie akcenty, podział na dialogi i opisy. Słuchaliśmy, jak zawsze z ciekawością. 


Szczerze polecamy!


Za audiobooka i możliwość patronatu dziękuję:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz