[Audiobook. Patronat medialny] „Czarny Maciek i tunel grozy” Dariusz Rekosz. Jak zawsze, zagadka goni zagadkę...

StoryBox.pl 

Czas trwania: 3 godz. 50 min. 

Czyta: Piotr Borowski 


Jak zawsze, tak i tutaj zagadka goni zagadkę, znikające przedmioty, znikający człowiek. Czarny Maciek i jego przyjaciele będą zmuszeni rozwikłać kolejną zagadkę. Podróż do Suchej Beskidzkiej miała być przyjemnością. Nagroda w postaci wycieczki, to połączenie pięknego z pożytecznym. Uczniowie mieli odpocząć rekreacyjnie, zażyć trochę wiedzy w zupełnie niecodzienny sposób, tymczasem już na miejscu okazuje się, że w hotelu, w którym się zatrzymali ktoś skradł robota i znika ich wychowawca. Czy Maćkowi i jego niezawodnej ekipie uda się rozwikłać tajemniczą zagadkę i odnaleźć zaginionego nauczyciela? 


Po raz kolejny Dariusz Rekosz łączy to co najlepsze. Naukę przez zabawę w detektywów. Zmusza swoich bohaterów do rozwikłania wcale niełatwej łamigłówki. Autor pokazuje w ten sposób, że wolny czas można spożytkować inaczej niż przed ekranami sztucznych komputerów. Jego bohaterowie przypominają trochę uczniów mojego pokolenia. My też przesiadywaliśmy w bibliotekach, wyciągaliśmy stare tomy encyklopedii, czy innych potrzebnych książek, by przygotować coś dodatkowego na lekcję, czy uzupełnić informacje. Kiedy opowiadam o tym swoim synom, nie umieją sobie tego wyobrazić. Podobnie było tutaj. 


Brawa dla autora za to, że po raz kolejny zmusza odbiorców nakreślonych historii do ewidentnej aktywności, nie szczędząc im przy tym zagadek matematyczno – historycznych. To też ciekawy impuls dla tych, którzy lubią zabawić się w młodych detektywów. Nagroda konkursowa okaże się mądrą i pouczającą wyprawą, a cała akcja wydarzy się w Tunelu Grozy. Brr... Będzie się działo. 


Nas ta opowieść porwała. W dużej mierze dzięki charakterystycznemu, znanemu nam głosowi, i jak zawsze świetnej interpretacji Piotra Borowskiego, który umiejętnie oddaje treść książki. To czysta przyjemność i radość. Lektor balansuje głosem i ubarwia go tak, że napięcie czuje się na swojej skórze. 


Szczerze polecam! 
Za patronat i audiobooka dziękuję: 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

„Piłeczki w palcach żonglerów. Opowieść oparta na faktach z życia pracowników korporacji farmaceutycznych” Artur Zygmuntowicz. O korporacjach prawdziwie...

„Lustro i inne opowieści” Lucyna Mijas

[Audiobook. Patronat medialny] „W maratonie życia” Anna Harłukowicz-Niemczynow. Życie to rodzaj maratonu, w którym tylko od nas zależy, jak rozłożymy sobie jego oddechy, gdzie poszukamy właściwych proporcji, by odnaleźć samego siebie i poczucia własnej godności...