wtorek, 20 marca 2018

[Audiobook. Patronat medialny] „Mors, Pinky i ostatnia przesyłka” Dariusz Rekosz

StoryBox.pl 

Czas trwania: 2 godz. 17 min. 

Czyta: Piotr Borowski 


Znamy już Morsa i Pinky, znamy świetną interpretację Piotra Borowskiego, który serię książek Dariusza Rekosza przekazuje w iście mistrzowski sposób, no i znamy ten dreszczyk napięcia, jaki towarzyszy nam od samego początku. Autor nie pozwala nikomu na nudę. Już od pierwszych wersów swojej kolejnej, niezapomnianej historii stosuje ćwiczenia matematyczne, w postaci obliczeń procentowych. Taka gimnastyka umysłu na samym początku to tylko preludium do tego, co tych małych bohaterów spotka tuż za drzwiami, w wolny od szkoły weekend. 


No właśnie, zamiast cieszyć się urokami wolnego czasu, dwójka małych detektywów wpadnie w nie lada kłopoty. Świat małych detektywów zacieśni się na rozpracowaniu międzynarodowej afery przemytniczej. Jak to możliwe? Sąsiad Morszalów okaże się nie lada gagatkiem, skoro interesować zaczęła się nim już policja, to raczej afera grubymi nićmi szyta. A wszystko zacznie się od zaszyfrowanej wiadomości. Jak w kryminalnej zagadce autora bywa, tu nic nie jest do końca jednoznaczne. 


Cała akcja i fabuła osnuta wokół jednego dnia. Tyle zajmie Ali i Leszkowi rozszyfrowanie tajemniczej zagadki. Autor skutecznie manewruje między uczuciami i emocjami swoich bohaterów i odbiorców. Co ważne, to dzieciaki jak każde inne. Nie odznaczają się super wymyślnymi zdolnościami. Mają swoje wady i zalety, ale przede wszystkim są dowodem na to, że wolny czas można spędzić naprawdę ze wszech miar aktywnie, bez elektronicznych gadżetów. Wystarczą informacje i wiadomości zaczerpnięte z życia i w szkole. Ruszyć się, bo faktycznie przygoda często czeka za drzwiami naszych domów. 


Głos Piotra Borowskiego często towarzyszy nam w tych wędrówkach detektywistycznym szlakiem młodych bohaterów, którzy wyróżniają się ewidentną charyzmą, odwagą i odpowiednim wyczuciem chwili. Lektor dzielnie, z pasją i przyjemnością oddaje treść książki, dzięki czemu jest to mile spędzony czas. Polecamy wszystkim, bez wyjątków! 

Sprawdźcie się w roli detektywa! 


Za audiobooka dziękujemy:
1 komentarz:

  1. Jakoś nie mogę się przekonać do audiobooków, ale może mojemu dziecku spodobałaby się ta historia. :)

    OdpowiedzUsuń