sobota, 7 kwietnia 2018

[Audiobook. Patronat medialny] „Humor z zeszytów szkolnych” zebrał Przemysław Słowiński


StoryBox.pl 

Czas trwania: 2 godz. 45 min. 

Czyta: Jacek Kiss 
Humor jaki może być, każdy wie. Wiedziałam, że przy tej pozycji nuda nikomu nie groźna. Każdy ma swoje specyficzne, indywidualne poczucie humoru, ale uczniowie, to także specyficzna grupa, której naprawdę nie potrzeba wiele, by nieświadomie popełniać błędy. Młodzież posługuje się innym typem humoru i coś co dla nich jest śmieszne, dla osoby dorosłej niekoniecznie. Przemysław Słowiński wykonał kawał dobrej roboty. Przyznam, że nawet nie pomyślałam, że tego typu humor może pojawić się nawet w matematyce, przysposobieniu obronnym, w-fie, plastyce, czy muzyce. Niemal w każdym z przedmiotów można poczytać o takich specyfikach. 


Czy wiedzieliście, że "Republika Czeska była Francuską? Czarnecki zebrał dużą kupę chłopską? Królów w dawnej Polsce wybierano na zasadzie erekcji", albo, że "straszne były te krzyżackie mordy"? No i okazuje się, że "pantofelki to takie organizmy, które pasożytują na kapciach." To tylko jedne z wielu. Uśmialiśmy się naprawdę niesamowicie. Jak nietrudno się domyśleć, takich kwiatków najwięcej jest oczywiście z języka polskiego. Nie wiem czy wiecie, ale można całe życie chodzić ze łzą w oku. Trudno przytoczyć więcej przykładów, ale ubaw będziecie mieli po pachy, bo pomysłowość uczniów nie zna naprawdę granic. Co niektórzy wykazali się ogromem pracy twórczej. Gafy językowe często wywołane przez kombinację szyku w zdaniach, gry słowne, a nawet dwuznaczne skojarzenia. 


W dwudziestu rozdziałach Jacek Kiss zawarł cały szyk i oczywiście specyficzny humor owych „dzieł”. Znakomicie oddał ich klimat, pozostawiając odpowiednią przestrzeń do naszej interpretacji i odbioru. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, szczególnie jeśli szuka oddechu i chwili na relaks z odpowiednią dawką śmiechu, którego jak wiadomo, nigdy za wiele. 


Szczerze polecam! 
Za audiobooka dziękuję:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz