środa, 25 kwietnia 2018

[Audiobook. Patronat medialny] „Tajemnica Neptuna” Dariusz Rekosz. Urzekają wyjątkową atmosferą, specyficzną fabułą, aktywną akcją, lekkim piórem...

StoryBox.pl 

Czas trwania: 2 godz. 49 min.

Czyta: Wojciech Masiak 


Tajemnicza forma życia na Księżycu, trupy w firmie, intrygująca wygrana w totolotka, to tylko niektóre wątki z opowiadań Dariusza Rekosza, które urzekają wyjątkową atmosferą, specyficzną fabułą, aktywną akcją, lekkim piórem autora, które aż się proszą, aby je rozwinąć na dłuższa formę. Kryminalne zagadki, różni podejrzani. Dariusz Rekosz po raz kolejny udowadnia, że znakomicie kreśli wyrazistych bohaterów, którzy nie szczędzą ciętego języka, mają swój nośny charakter, w efekcie zostają nam długo w pamięci. Namawiam do napisania czegoś w tym kimacie, ale w dłuższej formie. 


Każda fabuła opowiadania ma swój nośnik emocjonalny, napina nić naszej czytelniczej ciekawości do największych granic. Bardzo intrygują, a jednocześnie przyciągają swoją swoistością, bo każde z nich ma to coś. Autor kreśli bardzo frapujące sylwetki bohaterów, których stawia w różnych sytuacjach, często tzw. podbramkowych, kładąc na nich cień podejrzeń o nietypowe, niecodzienne zachowania, czy chwiejąc ich poczuciem bezpieczeństwa, osacza jak kat swoje ofiary. Autor dał wyraźny sygnał do tego, że nigdy nie możemy być pewni ludzi, którzy nas otaczają, że prędzej czy później wydarzy się coś, co obudzi w nas nawet najmroczniejsze strony serca. 


„Tajemnica Neptuna” to mini zbiorek opowiadań, którym uroku dodaje Wojciech Masiak. To moje pierwsze spotkanie z lektorem, ale zdecydowanie udane. Pan Masiak spisał się znakomicie. Balansował głosem w taki sposób, że z niecierpliwością oczekiwało się rozwoju sytuacji. Świetnie sobie poradził i zdobył moje zaufanie. Interpretacja na bardzo wysokim poziomie. Szczerze polecam! Nie zawiedziecie się! 


Za audiobooka dziękuję: 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz