sobota, 28 kwietnia 2018

„Czy to pierdzi? Sekretne (gazowe) życie zwierząt” Nick Caruso, Dani Rabaiotti. Nietypowa, niesztampowa, wywołująca co rusz uśmiech na twarzy...

Wydawnictwo Insignis 

Ilość stron: 144, oprawa twarda 

Nowość wydawnicza Muszę przyznać, że pozycja nietypowa, niesztampowa i wywołująca co rusz uśmiech na twarzy. Pewnie niewielu z Was miało książkę w ręku, albo ją posiada. Myślą przewodnią w opisie zwierząt jest ich życie gazowe, czyli po prostu to, czy dane zwierzę pierdzi, czy nie. Czy to coś zdrożnego? Ależ oczywiście, że nie, przecież to część naszej fizjonomii. Jeśli się posilamy, jak również większość istot na ziemi, to musimy gdzieś i w jakiejś formie to wydalić. A puszczanie bąków, czyli wydalanie gazów trawiennych, to jeden z elementów procesu trawienia. 


Czy ryby pierdzą? Być może. Oprócz gatunków, które są nam powszechnie znane, znajdziecie tu przykłady bardzo niecodziennych, nieznanych zwierząt. Ale, oprócz dogłębnego objaśnienia flory jelitowej danego zwierzaka, znajdziecie również najważniejsze, elementarne opisy danego gatunku, a w publikacji jest ich osiemdziesiąt. Czyli gdzie żyje, czym się żywi, gdzie najczęściej można go spotkać. 


Intrygująca pozycja od Wydawnictwa Insignis tylko pozornie może wydawać się nudną. Z dystansem, humorem, dużą dawką szczegółowych informacji. Obok opisów znajdują się zabawne ilustracje w wykonaniu Ethana Kocaka. A wszystko podparte naukowymi badaniami. I zaznaczę, że czytaliśmy ją wszyscy. Chłopaki mieli niesamowity ubaw. Wspólna lektura, przy której można fajnie i radością spędzić czas, bez spiny. Przecież pierdzenie to naturalny odruch. 


Książka zaś intryguje i zapada w pamięć. Jest świetnym pretekstem do szerszych dyskusji w bliższym i dalszym towarzystwie. Świetna! Szczerze polecam! 


Za książkę dziękuję:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz