niedziela, 15 kwietnia 2018

Najbliższe premiery Wydawnictwa Psychoskok, w tym patronaty medialne Recenzji Agi :)


Kochani!

Wiosna, wiosna, a co za tym idzie, wspaniałe nowości książkowe. Dzisiaj propozycje Wydawnictwa Psychoskok, wśród których znajdziecie tytuły, które objęłam patronatem medialnym.


"Wichrowe opowieści"
Barbara Wrzesińska, Magdalena Wrzesińska


Premiera książki – 16.04.2018 r.
Ilość stron: 174


Kiedy błądzę w ciemnej nocy
szukam Światła aureoli
a przekleństwo co mnie mroczy
w Jego cieniu, już nie boli.
Wszystkie światła tego świata
przy Nim gasną wśród zamieci,
gdzie mrok zabija, jak brat brata
tylko Ono prawdą świeci.
Tym co wyjdą z dolin płaczu
i co spadną z wysokości
razem staną bosi, nadzy i zapłacą
za życia smutki i radości.

W moich wierszach opisuję rymami- życie to dobre i to złe. Czasem się z niego naśmiewam i krytykuję głupotę, śmieszność, w której jest zawarte również moje życie. Bo często człowiek uczy się na własnych błędach. Nie mogę się pogodzić ze złym traktowaniem i bestialstwem człowieka nad słabszymi ludźmi i zwierzętami, którzy bezgranicznie nas kochają i ufają nam.

Barbara Wrzesińska"Inny"
Aleksandra J. Starostecka


Premiera książki – 18.04.2018 r.
Ilość stron: 90


Tomik zawiera utwory poetyckie. Zgromadzono je w czterech podtytułach: KOLORY, ODDECHY, ZMARSZCZKI, ZAPISKI Z KALENDARZA.

W każdym odnajdziemy pełne refleksji wiersze. Dotykają one życia, miłości, przemijania, starości. Wielokrotnie również nawiązują do przyrody i ukochanych gór. Ostatnią, czwartą część zbioru tworzą zapisy w formie aforystycznej oraz interesujące „Lęk i dotyk” i „Nadzieja”.

Ten najnowszy, piąty zbiór utworów poetyckich autorki, zaciekawia już samym tytułem. Inny czas, świat, dzień, kochanek a może po prostu inny, niż poprzednie… ?"Inna legenda. Rejestr artefaktów"
Adam Kadmon


Premiera książki – 20.04.2018 r.
Ilość stron: 104


Epos związany dość luźno z historią Kaszub. Wewnątrz znajdziemy także pozostałe teksy, oznaczone jako SPIS ARTEFAKTÓW.

Fabuła nie ma charakteru linearnego. Dostosowana została do obecnie obowiązujących trendów w literaturze takiej, jaką jest twórczość samego autora.
"Ponadwymiarowy zasięg umysłu"
Maksymilian Wójtowicz


Premiera książki – 13.05.2018 r.


Jestem Ogniem …

… Po prostu zostałem tym, kim zawsze być chciałem, czyli wielką siłą z ogromnymi zdolnościami i mocą przenikania. Teraz już pora tylko na to, by robić swoje, być tam, gdzie być chciałem i tam, gdzie potrafię się dostać.

(… ) Ja drogę znam, znam też grunt, po którym idę, wiem, gdzie idę i kogo za rękę trzymam.


Trzeba mieć ogromną odwagę, by podobnymi słowami sformułować dzieło o wymowie ”listu otwartego do społeczeństwa”. Odznaczać się niebywałą pewnością siebie, by zdradzić, że posiadło się moc pozwalającej wznosić się na inną płaszczyznę istnienia. Niezłomną wiarę i nadzieję, by zapraszać innych do podróży ujawniającej tajemnice, które mogą mieć fundamentalne znaczenie dla każdego człowieka.


Nagrodą dla cierpliwych będzie zrozumienie tajemnic duszy i jej zgodnej koegzystencji z potrzebami ciała oraz oddalenie śmiertelności. Autor ostrzega jednak przed niebezpieczeństwem i konsekwencjami. Nie każdy bowiem „ma zdolności i siłę, by przejść przez tę mglistą drogę”. A czy posiadasz ją Ty?PATRONAT MEDIALNY


"Wyjątkowi są wśród nas"
Maja Chmiel


Premiera książki – 23.05.2018 r.W świecie magicznych opowieści podobnie jak w tej książce wszystko jest możliwe. Wewnątrz zajdziemy zbiór opowiadań z przesłaniami dla dzieci i rodziców. Dzięki formie bajek – nie-bajek, w ciekawy sposób poruszony został temat wyjątkowości oraz niepowtarzalności. Doświadczają ich ludzie, których życie wplata się w codzienność każdego z nas.

Jest to książka niebanalna oraz pełna bajkowości, momentami wzruszająca, często wywołująca uśmiech na twarzy. Poznamy m.in. wychowanego świerszcza, cudacznego Pomaludka, misia Grizliego, czy bałaganiarę Tosię. Bohaterów, którzy nawet nie wiedzą, jak wiele mają ze sobą wspólnego.

Pozycja w nietypowy sposób podchodzi do problemu tolerancji oraz akceptacji. Wartości, które w pośpiechu codzienności, gdzieś nam umykają, schodząc na dalszy plan.

Zaskoczy nas forma, treść i tematyka.


Patronat medialny nad książką objęli: Poligon Domowy, Molinka Książkowa, Kulturalne rozmowy, Recenzje Agi, Halmanowa"Skarb Szeptuchy"
Pati Maczyńska


Premiera książki – 23.05.2018 r.


Po śmierci ciotki Leokadii do domu Sjenów trafia tajemnicze pudełko. Jedyną spadkobierczynią po zmarłej jest Oriana. Czy magiczna skrzyneczka ciotki jest bezpieczna? Jak z niej korzystać? I co stanie się, gdy trafi w dziecięce ręce?

Rodzinnej harmonii znów zagrożą pradawne demony. Wiele tajemnic, wiele zwrotów akcji, a wszystko w malowniczych, pełnych legend okolicach.

Fragment recenzji:

„Szeptuchy, barstuki, miedzniki, przepastne jeziora, opuszczone dworki, budzące niepokój artefakty, lecznicze zioła, gusła, zabobony, szeptane zaklęcia, Noc Kupalna, Facet w Deszczu, niezdobyty kwiat paproci… to wszystko i jeszcze więcej spotykamy w kolejnej magicznej opowieści autorstwa Pati Maczyńskiej pt. Skarb Szeptuchy. Tak jak w dwóch poprzednich książkach (Południca ze Świątyni Słońca i Klątwa Nawii), tu także wtapiamy się w świat wierzeń słowiańskich, poznajemy mądrości ludowe dawno zapomnianych plemion i możemy zbliżyć się mentalnie do naszych korzeni”. 
Anna Rychter, historyk, bibliotekarka, autorka powieści: „Żyjąc w Polsce i inne stany nieważkości”, „Trener Duszy”, „Łzy nocy”.

PATRONAT MEDIALNY"Pierścionek z cyrkonią"
Krzysztof Piotr Łabenda


Premiera książki – 23.05.2018 r.


Czy można całe życie szukać jednej kobiety? „Pierścionek z cyrkonią„ to opowieść o młodzieńczej miłości, która swoje spełnienie znajduje dopiero po wielu latach. Historia zaczyna się w Gdańsku w roku 1967, gdy bohaterowie pobierają nauki w liceum, a potem przeskakuje do Paryża w roku 2008, kiedy spotykają się przypadkowo, już — jak to się mawia — jako osoby po przejściach.

„Pierścionek z cyrkonią” to niezwykle intrygująca, a przez to także ekscytująca powieść o poszukiwaniu miłości.

Patronat medialny nad książką objęli: Kulturalne rozmowy, Recenzje Agi, Molinka Książkowa, W szponach literek, Książkowe podróże AnnyPATRONAT MEDIALNY


"Na pożółkłym papierze"
Aleksandra Bartosik


Premiera książki – 01.06.2018 r.
Ilość stron: 75


Opowieść niezwykła z dwóch powodów. Poznajemy w niej zaskakującą historię dojrzałej już kobiety, której doskwierają konsekwencje decyzji, jaką podjęła przed siedemnastoma laty. Mimo upływu czasu nadal żałuje swojego młodzieńczego, odważnego kroku, który na zawsze zmienił jej dotychczasowe życie. Tego chciała – być wolna i niezależna, ale nie była świadoma, że nigdy nie przestanie kochać mężczyzny, od którego odeszła. Książka Aleksandry Bartosik jest niezwykła również ze względu na specyficzny sposób prowadzenia narracji. Opowieść ma formę listów, które po 17 latach bohaterka pisze do dawnego narzeczonego. Ułożone są one w porządku chronologicznym i zawierają relację z wydarzeń składających się na akcję. Kluczową rolę w książce odgrywają przeżycia wewnętrzne głównej bohaterki – 47-letniej kobiety, której praca zawodowa zastępuje życie prywatne, a samotność doskwiera tak bardzo, że szukając bliskości drugiego człowieka, otwiera się przed mężczyzną, który przed laty był jej bliski. To z myślą o nim podejmuje krok, na który nigdy by się nie zdecydowała…

Patronat medialny nad książką objęli: Poligon Domowy, Kulturalne rozmowy, Recenzje Agi


1 komentarz: