poniedziałek, 16 kwietnia 2018

[Rekomendacja okładkowa] „Anomalia” Morfeusz. Trudna opowieść o niejednoznacznych emocjach...

Wydawnictwo Novae Res 

Ilość stron: 258 

Nowość wydawnicza 


Dlaczego trudna, ktoś zapyta. Trudna, bo to nie jest książka na jeden raz. Nie ma lekkiej, infantylnej fabuły. Tutaj wiele jest życiowych doświadczeń, poruszonych trudnych tematów, o których nie mówi się często, jak o przysłowiowej pogodzie. Tutaj jest wielowarstwowa, niejednoznaczna opowieść o dojmujących afektach. Kiedy spotykają się dwaj mężczyźni i rozpoczynają zdawałoby się zwykłą konwersację, nic nie wskazuje na to, że w pewnym momencie dla jednego z nich ta rozmowa będzie jak swoista spowiedź, a dla drugiego ogromna próba określenia swoich światopoglądowych kierunków. 


Jan jest polskim księdzem, Paul zaś pasjonatem kina. Ta miłość i pasja wyczuwalna jest przy każdym nawiązaniu w rozmowie do postaci filmu, a nawet poglądów religijnych. Z pozoru to zwykłe rozmowy, jednak kiedy Paul daje do przeczytania Janowi historię swojego dotychczasowego życia, spisaną na pomiętych kartkach, w Janie budzi się dziwne odczucie. Czy jest osobą, która ma prawo, chociażby ze względu na drogę którą obrał, kogokolwiek osądzać, przybrać moralizatorski ton? Nie. Jan jest świadomy, że obudziło się w nim mnóstwo ukrywanych głęboko w sercu pytań, refleksji, a nawet wątpliwości. 
„Anomalia” to niejednoznaczna i zaskakująca powieść, w której problemy i sekrety głównych bohaterów pozwalają spojrzeć na wiele aspektów życia z nieco innej strony. Dynamiczna akcja, inspirujące konwersacje, tajemnicza otoczka fabuły. Autor zadbał o emocje, intryguje od pierwszych wersów, a lekkie pióro, filozofia życia i wyraźna estyma merytoryczna, stawiają czytelnikowi wiele pytań o sens egzystencjalny i rolę uczuć w życiu każdego z nas. 

Świetna, polecam! 

Na skrzydełku książki znajdziecie fragment mojej rekomendacjiZa książkę dziękuję: Brak komentarzy:

Prześlij komentarz