środa, 4 kwietnia 2018

„Twoja mapa marzeń. Przewodnik dobrego i mądrego życia” Karina Sęp. Poukładaj swoje życie, odpowiadając sobie na pytanie, co jest dla ciebie ważne...

Wydawnictwo Edipresse Książki 

Ilość stron: 340, oprawa twarda 

Nowość wydawnicza 
Ci z Was, którzy znają mój gust czytelniczy doskonale wiedzą, że do tego rodzaju książek podchodzę z ogromnym dystansem, żeby nie powiedzieć, jak jeż strosząc swe igiełki na moralizatorstwo, które często dominuje w poradnikach i przewodnikach dotyczących mądrego życia. No bo kto, jak nie my sami, wiemy czego i w jakich ilościach w życiu nam potrzeba. I po raz kolejny powtórzę, że tego rodzaju książki powstają z myślą o tych, którzy ewidentnie się pogubili, przyjęli na siebie za dużo obowiązków, zobowiązań. To swoista domena naszych czasów. 


Żyjemy w biegu, zapracowani, za bardzo obciążeni często nawet dodatkowymi obowiązkami, pragnąc uporządkować swoje życie, skupiając się na wartościach dla nas najważniejszych, ta pozycja będzie idealna! Często jest tak, że otoczeni ogromną ilością ludzi, nadmiarem przepychu, dążeniem do tego co podrzędne, nie zwracamy uwagi, jak oddalamy się sami od siebie, od naszych pragnień, marzeń, tego, co zwykliśmy nazywać meritum, ideą napędzającą nasz byt. I tu wcale nie chodzi o dobra materialne. Każdy ma marzenia. Istotne jest to, w jaki sposób przystąpimy do ich spełniania. I tutaj z pomocą ma przyjść właśnie autorska koncepcja Kariny Sęp – mapa marzeń – mapa celów. To przede wszystkim obrazowe określenie tego, co chcemy osiągnąć w swoim życiu. Autorka jest przede wszystkim mentorką, coachem pracującym z ludźmi. Tworzenie takich map, to dla niej codzienność. Książka zaś zwieńczeniem wielu lat doświadczeń. 


Dla kogo taka mapa? Szczególnie dla tych, którzy czują mentalne pogubienie, dla tych którzy pragną rozwoju osobistego, a także, jak pisze autorka w swojej publikacji dla tych, którzy poszukują kształtu swojego życia. Merytorycznie książka jest dopracowana w każdym calu. Jest przejrzysta, czytelna, ciekawie poprowadzona, nie pozbawiona obrazowego przedstawiania i określania swoich priorytetów, których potrzebujemy w danej chwili, na danym etapie życia. Autorka tłumaczy, jak ważne w jej tworzeniu są kolory, z których każdy ma określone zadanie oraz jak elementarne jest samoświadomość siebie. „Twoja mapa marzeń” Kariny Sęp to książka, która wskazuje kierunek, pomagając dojść do obranego celu. To książka, która pokazuje pewne możliwości ogarniające rzeczywistość. Inspiruje, dostarcza motywacji, ale przede wszystkim utwierdza w przekonaniu, że można naprawdę wiele. 
Polecam! 


Za książkę dziękuję:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz