sobota, 7 kwietnia 2018

„Wombat Maksymilian i rodzina w tarapatach” Marcin Kozioł. Inspirująco i intrygująco ulicami Chin...

Wydawnictwo Edipresse Książki 

Ilość stron: 210 + dodatek, oprawa twarda 

Nowość wydawnicza 
Taka podróż to kopalnia inspiracji, cennych informacji, ale przede wszystkim niezwykła przyjemność, która w połączeniu ze znakomitymi zdjęciami i wskazówkami tworzy rodzaj niecodziennej zabawy. Autor zabiera nas nie tylko w tajemne miejsca wschodnich Chin, ale na końcu tej podróży przygotował dla swoich małych towarzyszy moc atrakcji i niespodzianek. 


Maksio to nie jest zwyczajny wombat. Ciekawy świata mały podróżnik wykopał kiedyś tunel, dzięki któremu może odbywać za każdym razem wyprawę w zupełnie inne, ale jakże interesujące miejsce, przekazując swym towarzyszom mnóstwo cennych wskazówek. Maksio opowiada o każdej podróży w taki sposób, że zapartym tchem oczekuje się kolejnego rozdziału i kolejnego nowego miejsca. Ta wyprawa to mnóstwo intrygujących nowinek. Mur chiński, nauka kaligrafii (co uważam za coś wspaniałego), podziemni wojownicy, mistrz kung-fu, Zakazane Miasto, największe metropolie świata – to tylko niektóre atrakcje, o których opowiada nam ten mały i bardzo aktywny przewodnik. A wiecie, co to takiego hutongi? No właśnie. 


Do opowieści Maksia dołącza przyjaciółka Zuzia i tata Wombata, którzy w swoich komentarzach dokonują uzupełnienia i wyjaśnienia pewnych informacji. Autor zaś przygotował dla swoich małych czytelników wspaniałe, dodatkowe atrakcje. Znajdziecie na końcu książki dwie niespodzianki oraz bezpłatną aplikację, która przekieruje Was do filmików, map, zdjęć oraz wirtualnego spaceru. Z tą pozycją nikt nie będzie się nudzić. Dla nas był to czas aktywny, którego spędziliśmy na wspólnych dyskusjach o podróżach. A Chiny to morze inspirujących historii, tworzące mozaikę niesamowicie ciekawej kultury. 

Szczerze polecamy! Naprawdę warto!


Za książkę dziękuję:


1 komentarz: