niedziela, 22 kwietnia 2018

[Zapowiedź premiery] "Dom Węży" Mateusz Lemberg. Premiera 09 maja 2018r.
Kochani!

Maj obfituje w wiele interesujących tytułów. Z propozycją ciekawej lektury wychodzi również Wydawnictwo Od Deski Do Deski. Co tym razem proponuje czytelnikom?Ilość stron: 360

Premiera: 09.05.2018
Zbrodnia nie/doskonała w Domu Węży 

Tomasz zwany Wężem jest łowcą, Alicja - wymarzoną ofiarą. Oficjalnie – osobą zaginioną. Od pierwszych stron kibicujemy jej w ucieczce, a właściwie ucieczkach dwóch. Z jednej strony śledzona przez psychopatę, z drugiej - przez wściekłego męża - policjanta, musi ukrywać się przed obydwoma. Jednocześnie na myśliwego, który z dewiacyjną dokładnością śledzi każdy jej ruch, zastawia pułapkę. Polowanie trwa. 

Wąż jest zabójcą doskonałym, znakomicie znającym anatomię ludzkiego ciała, wie jak zadać śmiertelny cios. Lemberg na kolejnych kartach kreśli nam świat zły, pełen odrażających ludzi, dla których znęcanie się nad słabszym jest formą najlepszej rozrywki. Za tę - płaci się niemałe pieniądze. 

Powieść dla oczekujących mocnych wrażeń, spisanych sugestywnym, jędrnym językiem. Jest jak głęboki sen, z którego próbujemy się obudzić, jednak jakaś niewytłumaczalna siła ciągnie nas w otchłań. Zlani potem, wstrząsani spazmami, będziemy próbowali się obudzić. Bezskutecznie. 

Mateusz Lemberg po znakomicie przyjętej serii z komisarzem Witczakiem (Zasługa nocy, Patron, Mennica) ponownie straszy, tym razem Domem Węży. Debiutuje na łamach Wydawnictwa Tomasza Sekielskiego Od Deski Do Deski. Lemberg, z wykształcenia weterynarz, drugoplanowymi bohaterami czyni zwierzęta, uwypuklając ich przerażające umiejętności i cechy, dzięki którym buduje atmosferę napięcia i grozy. Dom Węży ukaże się już 9 maja br. zapoczątkowując tym samy nową serię ZBRODNIA NIE/DOSKONAŁA. 

MATEUSZ LEMBERG - Z zawodu lekarz weterynarii, z ducha artysta. Rysował komiksy, także polityczne, zdobywał wyróżnienia na festiwalach filmowych dla amatorów. W 2013 roku jego opowiadanie zostało nagrodzone na słynnym wrocławskim Festiwalu Kryminałów, co zachęciło go do pisania. Usiadł więc i napisał serię cieszących się powodzeniem powieści z komisarzem Witczakiem w roli głównej. Zasługa nocy zdobyła nominację do nagrody głównej na najlepszą kryminalną powieść miejską (Piła, 2015), a pozostałe części cieszyły się sympatią czytelników. Dom węży, jego nowa powieść, to pełnokrwisty, rodzinny thriller z bohaterką w opałach. Jak to u Lemberga – dużą rolę w opowiedzianej historii odgrywają zwierzęta, groźne zwierzęta...2 komentarze:

  1. Brzmi ciekawie! Mogłaby mi się spodobać ta książka. ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jestem bardzo ciekawa, jak przypadnie mi do gustu :) Pozdrawiam :)

      Usuń