wtorek, 22 maja 2018

[Przedpremierowo. Patronat medialny] „Pierścionek z cyrkonią” Krzysztof Piotr Łabenda. Aktualne problemy, emocje i dramaty...

Wydawnictwo Psychoskok 

Ilość stron: 278 

Premiera: 28.05.2018 


Los bywa przewrotny i potrafi łamać na swojej drodze szczęście, niczym przysłowiowe zapałki. W życiu bywa wiele sytuacji, które wymuszają na nas decyzje wbrew naszym przekonaniom, czy założeniom. Kiedy kocha się miłością absolutną, świat może nie istnieć, jednak w jego progi często wraca trudna rzeczywistość. Krzysztof Łabenda smaga swoich bohaterów trudną przeszłością i pozwala na to, by w najmniej spodziewanym momencie odłożyła zasady, czy sztywne morały i otworzyła ich serca na nowo, na uczucie pozostawione wiatrowi przeznaczenia. Książka opowiada o bolesnych momentach, szczerości, odbudowywaniu zaufania, samotności w związku, braku zrozumienia, ale przede wszystkim trudnym rodzicielstwie i jego skutkach, ale też porzuconej w czeluści zapomnienia nadziei i miłości. 


Piotra i Małgosię los potraktował wyjątkowo nieufnie, drąc ich głębokie uczucie na maleńkie kawałeczki. Po wielu, wielu latach powraca na dawne szlaki i bohaterowie odnajdują się. Chciałoby się zanucić melodię znanej piosenki o kobiecie z przeszłością, mężczyźnie po przejściach. To, co kiedyś tak trwale zespalało ich związek nagle ożywa ze zdwojoną siłą. Autor w swej powieści, w retrospekcyjnych wspomnieniach pozwala nam poznać historię tej wielkiej miłości, która mimo napływu lat, kolein losu, zagmatwanych uczuć, powraca skrawkami. Wydawałoby się, że nie ma nic piękniejszego niż zwrot akcji, tymczasem przeznaczenie ma dla bohaterów jeszcze wiele goryczy i chwil zwątpienia. Jakby przyszło im płacić za szczęście, które przypłynęło do nich z ciemnych zakamarków życia. 


Krzysztof Łabenda nakreślił nie tylko emocjonalną opowieść o głębokiej, szczerej miłości, którą czas szarga przeciwnościami, ale przede wszystkim pokazuje, że obok szczęścia przelatuje często dramat i krzywda, jakby wpisane w ich kod. Autor nie raczy nas tylko słodko-gorzką opowieścią. To powieść o dramatach, samotności w związku, trudnych wyborach, świadomych decyzjach z niezwykle autentycznymi bohaterami i aktualnymi problemami, które dosyć często dotykają współczesnych ludzi, pchając ich do działań sprzecznych z ich oczekiwaniami, nadziejami, czy wewnętrznym spokojem ducha. Polecam! Za książkę dziękuję:

2 komentarze: