sobota, 26 maja 2018

[Zapowiedź patronatu medialnego + fragment] "Indiańską ścieżką" Katarzyny Georgiou - 8 czerwca oficjalna premiera :)


Kochani!

Zafascynowana życiem Indian - ich kulturą, dziedzictwem, kontaktem z naturą Katarzyna Georgiou, w swej najnowszej książce pisze o tej części swojego życia, które miała miejsce w czasach Jej młodości. Autorka nie ukrywa, że podziela tę fascynację cały czas. Najnowsza pozycja autorki jest wycinkiem pamiętnika, fragmentem bytu, który trwa, zaś jego bohaterka dzieli się życiowym doświadczeniem i pasją z innymi.

Zdj. nadesłane
Z prywatnego albumu autorki"Indiańską ścieżką" swoją oficjalną premierę W Dolinie Baryczy będzie miało 8 czerwca 2018r. o godz. 18:00 "W Starym Młynie" w Niesułowicach, którą poprowadzi Bolesław Grobelny.Bolesław Grobelny z zawodu nauczyciel wychowania fizycznego i trener sportowy, z zamiłowania plastyk, poeta, regionalista, przyrodnik, animator kultury z Ziemi Ostrzeszowskiej jest autorem tomików wierszy – „Skorynki twardogórskie” (Ostrzeszów 2014), „Polonez sędziejowicki”(Ostrzeszów 2016), „Listy z Kocich Gór – Piosenki z pierwszej ręki”(Ostrzeszów 2018), wyboru wierszy z konkursu poetyckiego im. Stanisława Czernika w Ostrzeszowie w l. 1986-2007 zatytułowanego „Podglebie ducha”, wierszy do Kalendarza 2017 - „750 Lat Miasta Zduny (Zduny 2016) i do Kalendarza „Twardogóra 2018 - „725 Lat Nadania Praw Miejskich”(Twardogóra 2017), katalogów wystaw plastycznych m. in. „Śladami Mońka” (Ostrzeszów 2003), współautorem monografii „Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Ostrzeszowskiej na tle przeszłości i przyszłości Ostrzeszowa”(Ostrzeszów 1996) oraz folderu „Powiat ostrzeszowski AD 2000”(Ostrzeszów 1999); jest także pomysłodawcą konkursu poetyckiego im. St. Czernika i pleneru malarskiego im. A. Mazurkiewicza (Mońka) w Ostrzeszowie, projektantem 2 boisk sportowych, pomnika żołnierzy AK w Wygodzie Tokarskiej i znicza w ZS nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie oraz okładek do sześciu książek, a nadto ilustratorem 4 tomików wierszy. Członek zespołu redakcyjnego gazety „Czas Ostrzeszowski” w l. 1993-97 i Ostrzeszowskiej Kroniki Regionalnej w l. 2001-2005. Publikował w prasie lokalnej w Ostrzeszowie i Kobylinie (od 1994 nadal), w Kronice Wielkopolski (Poznań 2003), Informatorze KODRiK (Ciechanów 1997) i innych. 
Laureat kilkudziesięciu konkursów plastycznych, poetyckich i fotograficznych (prace publikowano w katalogach wystaw lub przeglądów artystycznych a wiersze w zbiorkach pokonkursowych). Obrazy, rzeźby, grafiki, intarsje i rysunki prezentował w wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce oraz w Erfurcie (NRD). Część znajduje się w zbiorach muzealnych w kraju oraz w rękach prywatnych w Polsce, Niemczech, Francji, USA, Rosji i Japonii. Juror lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich konkursów poetyckich, plastycznych, historycznych, sportowych, recytatorskich i innych. Od kilkudziesięciu lat spotyka się z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi ilustrując gawędy przyrodnicze, historyczne i inne swoimi wierszami, rysunkami oraz intarsjami etc… Marian Pilot, laureat nagrody literackiej Nike 2011, uważa, że „Skorynki twardogórskie” to „świetne wiersze familijne”, zaś Kinga Czechowska z UMK w Toruniu stwierdza, iż „tomik ten tylko pozornie opiewa rejon Twardogóry - tak naprawdę stanowi hołd dla wszystkich pozytywnych wartości w życiu człowieka. Z kolei Beata Magdziak recenzentka „Poloneza sędziejowickiego” pisze, że B. Grobelny w swoich utworach prezentuje „renesansowy sposób widzenia świata i człowieka (…) śmiało porusza problemy ludzkie, obywatelskie, a także sprawy związane z naturą cielesną, miłością, potrzebami, wyglądem”. Za swoją działalność pedagogiczną, sportową, artystyczną, ochronę przyrody itp. autor „Listów z Kocich Gór” otrzymał szereg wyróżnień i odznaczeń m. in. Krzyż Kawalerski OOP, Złoty Krzyż Zasługi, Medal KEN, Złoty Medal Ministra Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej a także Srebrny Medal „LABOR OMNIA VINCIT” (Praca zwycięża wszystko) za krzewienie idei pracy organicznej. 


Zapraszam w imieniu autorki. Kto zaś nie zdąży na premierę, autorka zaprasza na wrocławską prapremierę w dniu 18 czerwca. Szczegóły na plakacie poniżej.Cieszę się, że mam możliwość patronować pozycji medialnie. Tymczasem fragment tekstu dla Was poniżej:
"Marzenia rosną jak nasiona. Muszą się ukorzenić, wzejść i wspinać się w stronę słońca. Dojrzewają powoli, lubią być pielęgnowane, a czasem nawet i podlane szarymi kroplami rozczarowań. I jeszcze jedno - by marzenie wzrastało, potrzeba trzech rzeczy. Zadziwiająca ta cyfra 3. Przejawia się w trzech magicznych słowach: proszę, dziękuję, przepraszam; w trzech fazach księżyca, w kole życia od narodzin poprzez dorosłość ku śmierci. Prawo Trzech w pełnej synchronizacji otwiera Krainę Nieskończonej Wyobraźni poprzez:
- dziecięcą wiarę,
- siłę młodości,
- myślenie zrodzone z doświadczenia.
Podobno, a tak mówią Starsi, zwani też Spoglądającymi w Gwiazdy, gdy będziemy już bardzo wiekowi, to również będziemy marzyć i śnić…
Lecz te sny będą inne, niż do tej pory. Nie będą osobistymi marzeniami, lecz życzeniami dla tych, którzy nadejdą.
Spójrz w gwiazdy… I śnij dla siebie, dla innych i dla swoich dzieci.
Jak ja…"A jak tam u Was z marzeniami?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz