piątek, 8 czerwca 2018

„Anatomia człowieka” Zasław Adamaszek, z cyklu "Laboratorium w szufladzie" :)
Wydawnictwo PWN 

Ilość stron: 200 

Nowość wydawnicza 


Seria książek Wydawnictwa PWN „Laboratorium w szufladzie” to znakomita propozycja nie tylko dla osób uczących się, ale przede wszystkim świetna zabawa, bo autor zaproponował nieco inny rodzaj nauki przez zabawę – kreatywne zdobywanie umiejętności i wiedzy. Dlaczego? Oprócz solidnej porcji najistotniejszych informacji dotyczących budowy naszego ciała, autor pokazuje jak samemu stworzyć sobie swoje laboratorium badawcze i podpatrywać, jak funkcjonuje nasze ciało. 


Ciało człowieka to żywy organizm składający się z wielu elementów, idealnie ze sobą dopasowanych, współgrających ze sobą. I w tym wszystkim o to chodzi, aby je poznać, zobaczyć, jak one funkcjonują. Autor podsuwa mnóstwo ciekawych propozycji do wspólnych badań. Pokazuje, jak z łatwo dostępnych materiałów można wykonać modele organów, czy ciała, by zbadać ich działanie i współodpowiedzialność. Każdy bowiem element jest współodpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. 


Treść książki nie jest typowym materiałem naukowym, opatrzonym trudną terminologią. Merytorycznie dopasowana do każdego wieku. Przejrzyście, czytelnie, zrozumiale. Dodatkowo wzbogacona wyraźnymi ilustracjami, które ułatwiają jej odbiór i pozwalają na pewną płynność w jej recepcji. 

Myślę, że pozycja jest nie tylko znakomitą pomocą naukową, ale także zachęcającą do percepcyjnego poznawania naszego ciała. Jak dla mnie, rewelacja! Szczerze polecam! 


Za książkę dziękuję:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz