poniedziałek, 18 czerwca 2018

[Audiobook. Patronat medialny] „Kłamca” Tomasz Białkowski
StoryBox.pl

Czas trwania: 6 godz.

Czyta: Andrzej Hausner


Miałam problem z tą książką. Ewidentnie braki przyciągania treści nadrabiał lektor. Świetna interpretacja Andrzeja Hausnera nadrabiała klimat powieści, który utrzymany w gatunku kryminału powinien być bardzo wymagającą konfiguracją intrygi i aktywnie prowadzonego śledztwa. Tymczasem w „Kłamcy” mamy nieco inaczej. Para starszego małżeństwa ginie w bardzo nietypowy sposób, śledztwo toczy się dosyć typowo, a cały myk polega na tym, by odkryć intencje zabójcy.


I właśnie owe intencje stają się żmudną pracą dla dziennikarza śledczego Pawła Werensa. Nota bene, zamordowani to jego stryjostwo. Tajemnice odkrywają się dość specyficznie. Autor pokusił się o retrospekcyjne wspomnienia sięgające drugiej wojny światowej. Nic, co istotne i najważniejsze nie może umknąć uwadze wnikliwego dziennikarza, który zrobi dosłownie wszystko, by dowiedzieć się prawdy. Białkowski nie szczędzi nam emocji. Dodatkowym elementem kryminalnej rozgrywki stają również symbole religijne i zagadkowe słowo: szadrak.


„Kłamca” to ciekawa i intrygująca pozycja, która w interpretacji Hausnera jest znakomicie nakreślonym kryminałem. Wszelkie elementy tajemniczej układanki dają się dopasować żmudnie i bez wyczucia, jednak seria kolejnych morderstw przyspiesza akcję i nadaje jej specyficznego tempa. Wszystko zgrabnie, z polotem i wyczuciem. Polecam!Za audiobooka dziękuję:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz