niedziela, 10 czerwca 2018

„Mateusz i zapomniany skarb” Magdalena Witkiewicz. Świetna zabawa, dobry humor i zeszyt prawd życiowych Mateusza :)

Wydawnictwo Od Deski Do Deski 

Ilość stron: 192 

Ilustracje: Joanna Zagner - Kołat 

Nowość wydawnicza 


Książkę czytałam razem z młodszym synem i cieszę się, że to była jedna z pierwszych, po jaką sięgnął po bardzo, bardzo długim czasie. I chociaż bohater książki jest trochę młodszy, to syn nie miał trudności, by nawiązać z nim bratnią więź. Polubił Matewkę, tak jak ja, za jego poczucie humoru, bezpośrednie postrzeganie świata, specyficzne pojmowanie rzeczywistości. Przed nami wakacje, więc tym prościej i łatwiej było synowi zatopić się w fabułę opowieści podzielonej na wyraźne rozdziały, jednak każdy następny był wynikiem poprzedniego. 

Mimo, iż jest to trzecia część serii, szczerze przyznaję, można ją czytać bez znajomości poprzednich. Jak to właśnie miało miejsce w naszym przypadku. 


Już wiem też, jakie mój syn ma mniej więcej plany wakacyjne. Oczywiście podstawowym elementem będzie Zeszyt prawd życiowych. Całości książki uroku dodają niesztampowe ilustracje Joanny Zagner – Kołat. Nietypowe, ale świetnie oddające treść książki. Zaś wizja nudnych wakacji w Amalce na Kaszubach odchodzi w cień. Tam nikt nie narzeka na nudę, zawsze jest coś ciekawego do zrobienia, czy posłuchania o niezapomnianych doświadczeniach cioci Franki, czy też odkrycia zakopanego przed wieloma laty skarbu swoich rodziców. Jesteście ciekawi, co to takiego? My też byliśmy i już wiemy, a Was zachęcamy do sięgnięcia po książkę! 


Warto! My mieliśmy nie tylko świetny ubaw. W opowieści Mateusza jest dużo aktywnej akcji, wątki szybko po sobie następują. Dzieci mogą w bardzo ciekawy (niekoniecznie naukowy) sposób dowiedzieć się wielu interesujących ciekawostek, podpatrują razem z bohaterami świat przyrody. No i jak to w rodzeństwie bywa, bo Mateusz ma przecież starszą siostrę Lilkę, są pewne niesnaski, nieporozumienia. „Pewne rzeczy trzeba znosić. Takie jest życie” - jak pisze Mateusz w swoim Zeszycie prawd życiowych. To także piękna opowieść o przyjaźni, która sprawdza się na każdym etapie, co dzisiaj jest szczególnie ważne. 

Szczerze polecamy! 


Za książkę dziękuję:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz