środa, 6 czerwca 2018

[Przedpremierowo. Patronat medialny] „Indiańską ścieżką. Z pamiętnika...” Katarzyna Georgiou

Wydawnictwo EUROSYSTEM 

Ilość stron: 100 

Premiera 8.06.2018 
„Moja ziemia obiecana obróciła się pył… Ot, życie. Musiałam odbyć podróż w głąb siebie, by zrozumieć, co mnie spotkało i co to doświadczenie niesie na przyszłość.” 

Dopowiedzeniem wielokropka w tytule jest określenie – emigrantki. Katarzyna Georgiou nie ukrywa swej fascynacji kulturą Indian. Książka zaś stanowi epistolarny zapis wspomnień i doświadczeń autorki, która z głową pełną marzeń i wyobrażeń, jako młoda dziewczyna wyruszyła w podróż życia, by zasmakować jego różnorodności. Kiedy ma się dwadzieścia jeden lat, świat wydaje się otwarty dla nas z wszelką swą wielowymiarowością. Często jednak życie weryfikuje nasze wyobrażenia i oczekiwania dając w zamian prawdziwość swojej bytności. 

Zdj. nadesłane przez autorkę
Autorka szczerze i sugestywnie opowiada nam o sobie, o tej części egzystencji, która wzmocniła Jej charakter, nauczyła patrzeć na życie z innej perspektywy. Ujęły mnie wspomnienia odkrywania duchowych ścieżek, wsłuchiwania się w Naturę, koegzystencji człowieka z naturą, bo taką jasność właśnie przekazuje kultura indiańskich rytuałów i tradycji. Wszystko ma swój zalążek w przyrodzie, a my jako ludzie powinniśmy jej dziękować codziennie za to, co nam podsuwa. Matka Natura jest cierpliwa i tego powinniśmy się od niej uczyć. Znacie symbolikę słynnego łapacza snów? Czym w ogóle są nasze sny? 
Zdj. nadesłane przez autorkęKatarzyna Georgiou pisze o istocie życia. Nie używa pompatycznych, szablonowych słów, by przekonać o swoistości i wyjątkowości, jakiej doznała. Ta książka jest znakomitym znakiem przystankowym w pędzącej, chaotycznej współczesności. Wywołuje wiele refleksji, głębszych chwil zadumy, przypomina o tym, co ważne. Wyprawy wiele wnoszą w nasze światopoglądy i perspektywy widzenia otaczającej rzeczywistości. Czasami wywołują masę sprzeczności, ale też pozwalają na wybudzenie się uśpionych, zablokowanych przez psychikę pragnień i marzeń. Wystarczy impuls, wsłuchanie się w siebie, by doświadczyć wielu nienazwanych doznań, często mistycznych. 
Zdj. nadesłane przez autorkę


Inspirująca książka „Indiańską ścieżką” Katarzyny Georgiou znajdzie wielu odbiorców. Z tej opowieści o prawdziwym życiu wypływa plastyczny obraz sentymentu, emocje, sugestywne afekty przeplecione poetycką nutą, jaka drzemie w autorce. Książka, której treść zachęci do zreflektowania się. Warto, naprawdę warto! Szczerze polecam! 


Za książkę dziękuję autorce
Pod poniższym linkiem znajdziecie konkurs, w którym do wygrania jest jeden egzemplarz książki:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz