poniedziałek, 18 czerwca 2018

„Skąd się wzięły małpy w Internecie?” Artur Janicki. Ciekawie i interesująco...


Wydawnictwo Widnokrąg 

Ilość stron: 97, oprawa twarda 

Ilustracje: Przemek Surma 


Jestem ciekawa, czy wiecie, kto i w jakich okolicznościach wymyślił połączenia sieciowe, zwane dzisiaj Internetem? Ha! Pewnie niewielu z Was będzie w stanie udzielić konkretnej odpowiedzi. Okazuje się, że Internet wymyślono już w 1969 roku i to na potrzeby naukowców. Dwa lata później w świat wysłano pierwszy e-mail. Dzisiaj to niepojęte i dla wielu nie do wiary. Współcześnie, przyklejeni do ekranów smartfonów, telefonów buszujemy po internecie, coraz częściej podsuwając naszym małym pociechom. 


Książka Artura Janickiego jest doskonałą pozycją dla młodszych czytelników. Dzięki niej, dowiedzą się, jak to było z Internetem od samego początku. Przejdą teoretycznie przez gąszcz trudnych terminów, dowiedzą się, jak to wszystko dzisiaj działa i dlaczego tak ważne jest nasze bezpieczeństwo w sieci, nieujawnianie swoich danych personalnych itp. Ważne, by dzieci od młodych lat uczyć nie tylko korzystania z dobrodziejstw internetowych, ale spojrzeć na to zagadnienie od technicznej i bezpiecznej dla nas strony. Uwrażliwiajmy dzieci, że nikt nie jest bezpieczny, a anonimowość wcale nie oznacza, że wszystkim wszystko wolno. 


A na tytułowe pytanie „Skąd się wzięły małpy w Internecie?” otrzymacie absolutnie wyczerpującą i wieloaspektową odpowiedź. Treść książki napisana bardzo przystępnie, zrozumiale dla młodszego czytelnika do samodzielnego czytania. Szyku i atmosfery dodają intrygujące ilustracje Przemka Surmy. Szczerze polecam! Za książkę dziękuję: 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz