poniedziałek, 2 lipca 2018

[Audiobook] „Biuro M” Magdalena Witkiewicz i Aleksander Rogoziński

Wydawca: Filia/Storyside 

Czas trwania: 6 godz. 14 min. 

Czyta: Katarzyna Zielińska Interpretacja Katarzyny Zielińskiej to możliwie najlepszy wybór. Aktorka świetnie oddała treść książki, przy której miałam ubaw po pachy. Znam twórczość i pióro Magdaleny Witkiewicz, nie miałam okazji poznać wcześniej pióra Aleksandra, jednak w płynności fabuły nie ma żadnych podziałów, czy różnic wyraźnie podkreślających, kto jaką pisał sekwencję. A opowieść sama w sobie przynosi chwilę oddechu. Polecam szczególnie teraz, w okresie wakacyjno – urlopowym. 


Barbara to kobieta po przejściach, niezbyt udanych związkach z mężczyznami. Jacek to typowy lowelas, który lubi szybkie numerki i piękne, młode kobiety. Oboje spotkają się w biurze, w którym Barbara pracuje już ładnych parę lat, a Jacek dopiero rozpoczyna swoją karierę zawodową. Zabawna komedia pomyłek z aktywną akcją, w której bez przerwy się coś dzieje. Ale, to tylko pozornie taka prosta i lekka opowieść, bowiem jeśli przyjrzeć się sugestywnie nakreślonym sylwetkom bohaterów, dostrzeżemy, że każdy z nich kryje w swoim sercu jakieś zadry, postanowienia, marzenia, uczucia. Każdy z nich nakłada przed wyjściem z domu pewien rodzaj pozorności skrzętnie maskując prawdziwość okazywanych afektów. 


„Biuro M” to przede wszystkim pełna humoru opowieść, w której nie brakuje zabawnych, wręcz komicznych sytuacji oraz pewnych tajemniczych, zagadkowych wątków, które skutecznie odsłaniają uknute przez autorów intrygi. Lekko i przyjemnie, do zaczytania w letnie wieczory. Jeśli wybierzecie wersję audio, interpretacja Katarzyny Zielińskiej świetnie oddaje treść. Aktorka zadbała o wszystko. O balans głosem, podział na role, napięcie, ale i charakterystyczne, wyczuwalne poczucie humoru. 

Szczerze polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz