środa, 4 lipca 2018

[Audiobook] „Czereśnie zawsze muszą być dwie” Magdalena Witkiewicz. Miłość, strata i tajemnicza przeszłość...

Wydawca: Filia/Storyside 

Czas trwania: 10 godz. 10 min. 

Czyta: Paulina Holtz 


Ostatnio pisałam Wam, że testuję aplikację Storytel. Póki co, rewelacji nie ma. Niestety, ale coraz częściej przerywa odtwarzanie, a kiedy klikam, wraca do punktu wcześniejszego. Ech... Korzystam jednak z okazji i audiobook Magdy Witkiewicz jest czwartym, który miałam okazję odsłuchać w pakiecie 14 dni za darmo. Klimatyczna interpretacja Pauliny Holtz jest wszystkim, czego życzyłabym sobie w wersjach audio. W ogóle nie miałam pojęcia, że aktorka jest również świetnym, profesjonalnym lektorem. Przyjemnie słuchało się jej głosu, tym bardziej, że treść książki wypełniona po brzegi specyficzną atmosferą, wprawia nas w odpowiedni klimat już od pierwszych wersów. Trafiła w mój gust czytelniczy idealnie. Pod płaszczykiem pozorności, czy zwykłości kryje się wiele wyjątkowości. 


Pisarka nakreśliła opowieść, w której obok pięknej miłości jest wiele tragicznych wyborów, decyzji. Kiedyś już to pisałam, że stare domy, kamienice kryją w sobie mnóstwo tajemnic. Los zaś przygotowuje dla nas różne niespodzianki. Zosia nie była typem rozrywkowej nastolatki. Zawsze gdzieś z boku, cichy obserwator. Kiedy trafia do starszej pani Stefanii, nawet nie wie, jak wiele ta znajomość wniesie zmian do jej życia. Stary dom, który odziedziczy stanie się nie tylko jej ostoją. Po raz kolejny przypomnę, że dom to nie tylko ściany. Wspomnienia i retrospekcyjne podróże w przeszłość odkryją prawdziwy obraz rodzinnych tragedii. Nowe miejsce, współczesne problemy, fałszywe uczucie, prawdziwe emocje i afekty oraz nadzieje na lepsze jutro. 


Opowieść, która pewne dramaty podnosi jako pryzmat złożoności intensyfikacji przeżyć. Dzięki specyficznej atmosferze zatapiamy się w jej płynności z wielką przyjemnością. Pisarka podkreśla ważność międzyludzkich relacji, prostotę, spokój, prawdziwość uczuć. Zmusza do głębszych refleksji. Przywołuje z pamięci bliskich. Kreśli autentycznych bohaterów, którzy szybko zdobywają naszą sympatię. Wykonanie interpretacji Pauliny Holtz jest po prostu mistrzostwem i szczerze, z całym przekonaniem polecam! Urzekająca i poruszająca!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz