sobota, 7 lipca 2018

[Audiobook. Patronat medialny] Z cyklu Bzik & Makówka „Ucieczka z Tajemniczego Ogrodu” Rafał Witek

StoryBox.pl 

Czas trwania: 2 godz. 1 min. 

Czyta: Joanna Pach 


To nasze pierwsze spotkanie z tą niesamowitą parą przyjaciół, jaką jest Gabrysia Bzik i Nilson Makówka. Dziesięciolatkowie z mnóstwem pomysłów, jak to dzieci. Jako że wakacje sprzyjają książkowym podróżom, z przyjemnością odsłuchaliśmy wersji audio i mieliśmy ubaw po pachy. A to za sprawą świetnej interpretacji Joanny Pach, której głosik, niczym małej dziewczynki wprawiał nas po prostu w śmiech. Ale, muszę przyznać, że lektorka znakomicie odegrała każdą rolę, poświęcając jej mnóstwo swoistego uroku. Profesjonalnie oddzielała opisy od dialogów, fabułę wprawiając w odpowiednią atmosferę i klimat. 


Co zaś z naszymi bohaterami? Ano, za sprawą pewnej tajemniczej istotki, przeniosą się w zamierzchłe czasy. I tutaj mocno zaakcentuję, iż taka podróż przydałaby się każdemu współczesnemu nastolatkowi. Co rzuciło się Gabrysi w oczy już na samym początku? Brak śmieci. I tutaj też wielkie brawa dla autora, który znakomicie odwzorowując tamte czasy, wysupłał z nich takie aspekty i ważne szczegóły, które szybko zapadają nam w pamięci oraz budują specyficzne napięcie. Poza tym, przygoda – bohaterowie spędzają czas aktywnie, poznając przeszłość i jej tajemnicze elementy. 


Jednym słowem, polecamy! Młodszy syn, jako rówieśnik bohaterów szybko odnalazł z nimi więź. Tutaj nie ma czasu na nudę, a dodatkowych atrakcji dostarcza interpretacja Joanny Pach. Warto! Za audiobooka dziękuję:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz