„Pierwsza pomoc. Książka na wszelki wypadek” Barbara Żołądek


Wydawnictwo Jedność 

Ilość stron: 40, oprawa twarda 

Ilustracje: Ola Makowska 


Jestem za tym, aby ta książka gościła w każdej szkole, przedszkolu, a nawet w domowej biblioteczce małych czytelników. Od najmłodszych lat powinniśmy uczyć dzieci prawidłowego zachowania podczas wszelkiego rodzaju sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu innych. W książce bowiem znajdują się nie tylko praktyczne wskazówki, ale i konkretnie opisane sytuacje, czy zdarzenia. A zagrożenie takie, jak się okazuje, może być wszędzie - na placu zabaw, czy leżąc na plaży w pełnym słońcu. 

Jak reagować na różne sytuacje, skąd wiedzieć, że coś jest nie tak i trzeba zawiadomić pomoc? Tego między innymi dzieci dowiedzą się z książki. O skaleczeniach, ugryzieniach, ukąszeniach, zakrztuszeniu. Obok krótkiej opowieści, znajdują się w niej uwagi oraz wszelkiego rodzaju wskazówki. Dodatkowo ostatni rozdział poświęcony jest wyposażeniu apteczki. Jak ważna jest to pozycja, niech każdy z dorosłych odpowie sobie sam. Nie będę ukrywała, że nawet ja czytając ją, dowiedziałam się kilku dodatkowych, ważnych aspektów podczas kryzysowych momentów i podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zanim przyjedzie do nas fachowa pomoc. I na to powinniśmy zwracać dzieciom uwagę. Nasz pierwszy krok jest tym, który może uratować komuś po prostu zdrowie, a nawet życie. 


Bardzo interesujące i świetnie oddające treść książki są ilustracje. Całość dopracowana w najdrobniejszym szczególe. Czytelnie, zrozumiale, ciekawie i zajmująco! 

Szczerze polecam! Za książkę dziękuję:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

„Piłeczki w palcach żonglerów. Opowieść oparta na faktach z życia pracowników korporacji farmaceutycznych” Artur Zygmuntowicz. O korporacjach prawdziwie...

„Lustro i inne opowieści” Lucyna Mijas

„Przed wyrokiem” Wiesław Hop. Los i przeznaczenie rzucają nami w miejsca, w których jesteśmy najbardziej potrzebni...