wtorek, 3 lipca 2018

„Pierwsza pomoc. Książka na wszelki wypadek” Barbara Żołądek


Wydawnictwo Jedność 

Ilość stron: 40, oprawa twarda 

Ilustracje: Ola Makowska 


Jestem za tym, aby ta książka gościła w każdej szkole, przedszkolu, a nawet w domowej biblioteczce małych czytelników. Od najmłodszych lat powinniśmy uczyć dzieci prawidłowego zachowania podczas wszelkiego rodzaju sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu innych. W książce bowiem znajdują się nie tylko praktyczne wskazówki, ale i konkretnie opisane sytuacje, czy zdarzenia. A zagrożenie takie, jak się okazuje, może być wszędzie - na placu zabaw, czy leżąc na plaży w pełnym słońcu. 

Jak reagować na różne sytuacje, skąd wiedzieć, że coś jest nie tak i trzeba zawiadomić pomoc? Tego między innymi dzieci dowiedzą się z książki. O skaleczeniach, ugryzieniach, ukąszeniach, zakrztuszeniu. Obok krótkiej opowieści, znajdują się w niej uwagi oraz wszelkiego rodzaju wskazówki. Dodatkowo ostatni rozdział poświęcony jest wyposażeniu apteczki. Jak ważna jest to pozycja, niech każdy z dorosłych odpowie sobie sam. Nie będę ukrywała, że nawet ja czytając ją, dowiedziałam się kilku dodatkowych, ważnych aspektów podczas kryzysowych momentów i podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zanim przyjedzie do nas fachowa pomoc. I na to powinniśmy zwracać dzieciom uwagę. Nasz pierwszy krok jest tym, który może uratować komuś po prostu zdrowie, a nawet życie. 


Bardzo interesujące i świetnie oddające treść książki są ilustracje. Całość dopracowana w najdrobniejszym szczególe. Czytelnie, zrozumiale, ciekawie i zajmująco! 

Szczerze polecam! Za książkę dziękuję:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz