czwartek, 5 lipca 2018

„Przewodnik po Watykanie” - praca zbiorowa
Wydawnictwo JEDNOŚĆ 

Ilość stron: 480 Ci z Was, którzy gustują w publikacjach historycznych, uważnie śledząc nie tylko karty historii, ta publikacja będzie idealna. Ale nie tylko. Dla wszystkich, którzy wybierają się w podróż turystyczną do Watykanu oraz pasjonatów architektury. Rzadko spotykam tego typu publikacje, które zawierają masę informacji, których na pewno nie znajdziecie w żadnym przewodniku. Na pewno zauroczyły mnie muzea watykańskie – wieloaspektowe, wielowarstwowe, złożone z licznych form sztuki. Cudowne cykle fresków, rzeźby, arrasy, eksponaty muzealne z przełomu wieków. Imponująco, pod wielkim wrażeniem. 


Zaczynając od początku należy nadmienić, iż Państwo Watykan współcześnie określane jest mianem najmniejszego państwa w Europie. W swojej historii Watykan przechodził wiele burz. Najważniejsze obiekty Watykanu, wraz z planami, mapkami, ilustracjami graficznymi zostały w tej książce dopracowane do najdrobniejszych szczegółów. Przewodnik rozpoczyna swą wędrówkę od rysu historycznego, poprzez plan trasy i kierunku zwiedzania. Jeśli zamierzacie poznać Watykan od przysłowiowej podszewki, przegląd papieży, po miejsca mniej znane i uczęszczane przez pielgrzymów z całego świata, to ta książka jest najlepszym z możliwych wyborów. Zdjęcia obiektów i wybranych, poszczególnych eksponatów, dzieł sztuki, rzeźb, planów tras, map, rysunków oraz drobiazgowo opracowane dzieje i ciekawostki. 


Ciekawie, intrygująco i bardzo sugestywnie. Ostatni rozdział zawiera nie tylko praktyczne wskazówki, ale także ważne adresy oraz informacje dla zwiedzających, co znacznie ułatwia podział czasu przeznaczonego na wizytę w Watykanie. Całość pisana przystępnym, czytelnym językiem, prosto i co najważniejsze konkretnie. Dla miłośników historycznych nowinek to pasjonująca i zajmująca lektura. Kto zaś historią interesuje się mniej, też znajdzie coś dla siebie. Urzekające muzea watykańskie aż proszą się o wizytę. Cuda tam można zobaczyć. 

Polecam! 


Za książkę dziękuję:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz