piątek, 6 lipca 2018

„Tajemnica zapomnianych podziemi” Magdalena Lewańska


Wydawnictwo Novae Res 

Ilość stron: 140 

Nowość wydawnicza Witaj przygodo! - chciałoby się krzyknąć po przeczytaniu tej książki. Tym bardziej, że wakacyjny nastrój świetnie się udziela przy podążaniu śladami bohaterów. Okazuje się, że rodzinne spotkania są znakomitym pretekstem do tego, by przypadkiem wpaść na pewien trop starych podziemi. Co najważniejsze, akcja tej opowieści wcale nie dzieje się w Polsce. I, jak się również okazuje, nic nie musi być wcale jakieś strasznie skomplikowane. 


Nie przy pierwszym zetknięciu się z wejściem do tajemniczych korytarzy dojdzie do oględzin miejsca. Jednak młodzi bohaterowie nie dadzą za wygraną. Wrócą i przeżyją wiele niezapomnianych godzin. W książce poruszonych jest kilka ważnych kwestii. Mowa jest o prawach fizyki oraz alkoholu, oczywiście kwestie te nie są połączone, ale ukazane jako odrębne sceny i co najważniejsze, warto podkreślić, w dwóch kwestiach, po których autorka dokonuje konkretnego objaśnienia, co jest dobre dla dorosłych, niekoniecznie nadaje się dla dzieci. 


Ogólnie książkę czyta się szybko i z zainteresowaniem. Napięcie towarzyszące bohaterom udziela się i nam. A wszystko czytelne, konkretne, zrozumiałe. Momentami jest groźnie, ale intrygująco. Tajemniczo i zaskakująco. Szczerze polecam! Za książkę dziękuję:


2 komentarze: