środa, 8 sierpnia 2018

[Audiobook. Patronat medialny] „Córka Cieni. Obce matki” Ewa Cielesz

StoryBox.pl 

Czas trwania: 11 godz. 17 min. 

Czyta: Joanna Gajór 


Lubię wracać do znanych mi bohaterów, z którymi przy pierwszym spotkaniu poczułam więź emocjonalną. Tak było w przypadku Magdaleny i jej córeczki Juliany w pierwszej części. Cieszę się, że autorka kontynuuje przygodę Adama z pamiętnikami Magdaleny, bo byłam dalszych losów bardzo ciekawa. W tej części czeka na czytelników niespodzianka. Tym razem poznamy wersję Juliany. Przyznam, że wersja audio w wykonaniu Joanny Gajór, jednej z moich ulubionych lektorek jest esencją, która znakomicie oddaje treść książki. Z ogromnym zainteresowaniem słuchałam lektorki, która modulowała głos dopasowując do każdej roli, odpowiednio oddając emocje jakie towarzyszyły bohaterom. 

A tych było co niemiara. Obok warstwy dotyczącej poszukiwań Juliany i retrospekcyjnych, niezwykle wzruszających i poruszających wspomnień, mieliśmy współczesne problemy Adama i Toffi. Pewne wątki i oczekiwania bohaterów zaczną się ze sobą przeplatać, a nawet przesłaniać prawdziwość intencji. Postaci nakreślone przez autorkę przez pryzmat swoich decyzji będą pokonywali drogę wspólnie z małą Julianą, która zmuszona do opuszczenia swojego domu w Bieszczadach trafia pod opiekę różnych rodzin i kobiet. W tle przewijają się społeczno – gospodarcze przemiany powojennej Polski, ciężkie, szare lata komuny pełne biedy i podziałów. 

Druga część losów Juliany to przede wszystkim opowieść o nadziejach i wielkich staraniach, szukaniu domu, rozdartym emocjonalnie wyalienowaniu. To powieść o bólu i tęsknocie za utraconą matczyną miłością. O różnych krętych drogach, sentymentalnych powrotach w przeszłość. Trudnych wyborach, afektywnych decyzjach i jeszcze bardziej refleksyjno – ekspresywnej warstwy uczuciowej. Taka epicka powieść, która niesie pewne przesłanie. Joanna Gajór spisała się po raz kolejny na medal. Uwielbiam jej interpretacje. Szczerze polecam! Za audiobooka dziękuję:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz