„Ksiądz, który zabił. Historia prawdziwa” Eryk Sill

Warszawska Firma Wydawnicza 

Ilość stron: 240 

Nowość wydawnicza Powołanie, o którym mówi się w przypadku księdza, to przede wszystkim stan świadomości. Ile znacie przypadków, w których ksiądz rezygnuje z kapłaństwa na rzecz wielkiej miłości do kobiety? Słyszy się o tym i owym. Jednak wszelkie tego typu zdarzenia są utrzymywane w wielkiej tajemnicy przez Kościół. Bohaterką owej powieści jest kobieta zaradna, charyzmatyczna, śpiewaczka operowa, Izabella. Kobieta ma dorastającą córkę. Swoje życie dzieli między życiem zawodowym, a samotnością, która w pewnym momencie zaczyna jej zwyczajnie uwierać. Na jednym z portali randkowych poznaje pewnego mężczyznę. Zaufanie połączone z uczuciem i oczarowaniem zaczynają Izabelli przysłaniać pełną prawdę o kimś, kogo zdążyła już pokochać. Jak się okaże, z biegiem czasu zaczną wychodzić na jaw pewne, niewygodne fakty. 


Autor doskonale pokazuje pewne zależności. Serce, które pragnie być wreszcie kochanym nie myśli racjonalnie. Miłość, która ukrywa szczerość, swoje prawdziwe intencje, karmi fałszywymi obrazami z góry skazana jest na niepowodzenie. Izabella przez przypadek odkrywa, że mężczyzna z którym się związała okłamuje ją i buduje wokół siebie ochronną otoczkę, odsuwa od bliskich. Narastające niepokoje i napięcia budują szereg wątpliwości. 

Powieść dosyć specyficzna. Pisana prostym językiem, obnażająca słynne powiedzenie, że ksiądz też człowiek. Ma też charakter, nie zawsze żyje w zgodzie z odgórnie przyjętymi zasadami. Zastanawiałam się, jak tytuł ma się do treści. Chyba, że chodzi o miłość. Powieść, która budzi pewne refleksje i pytania, z autentycznie nakreślonymi bohaterami. Polecam! 

Za książkę dziękuję:

Komentarze

  1. Pierwszy raz czytam o tej książce. Brzmi ciekawie, więc chętnie po nią sięgnę. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo lubię sięgać po literaturę faktu, więc zapisuję sobie tytuł. 😊

    OdpowiedzUsuń
  3. Książki na faktach są interesujące. A szczególnie taka tematyka może zaciekawić.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

[Przedpremierowo] „Wierszyki dla dzieci” Jakub Narloch

„Przed wyrokiem” Wiesław Hop. Los i przeznaczenie rzucają nami w miejsca, w których jesteśmy najbardziej potrzebni...

[Audiobook. Patronat medialny] „W maratonie życia” Anna Harłukowicz-Niemczynow. Życie to rodzaj maratonu, w którym tylko od nas zależy, jak rozłożymy sobie jego oddechy, gdzie poszukamy właściwych proporcji, by odnaleźć samego siebie i poczucia własnej godności...