czwartek, 11 października 2018

[Przedpremierowo] Kolorowe uśmiechy – Krystyna Hammele, Małgorzata Kaczmarek

Wydawnictwo Novae Res 

Ilość stron: 36 


Mądra i ważna opowieść, która bardzo obrazowo pokazuje, że w życiu bywają różnorodności, że nie ma ideałów, a wszelkie inności można nauczyć się akceptować. Autorki bardzo pomysłowo i intrygująco nakreśliły historię Słońca i Deszczu, których uczyniły głównymi bohaterami. To właśnie ci bohaterowie postawili sobie za cel poprawić humory narzekającym wokół. Wiadomo przecież nie od dziś, że raz słonce, raz deszcz, a nikomu we wszystkim się nie dogodzi. Nasi mali bohaterowie mieli dużo pomysłów. Jednak, jak każda historia i ta ma swój nietypowy finał. Jaki? Zajrzyjcie do książki. 


Jestem przekonana, że tą opowieścią zachwycą się młodsi i więksi czytelnicy. Ze szczególnym naciskiem na rodziców, którzy mieliby pretekst do konstruktywnej rozmowy z dzieckiem. Autorki bowiem nie skupiły się na standardowej historii. Z ich opowieści wypływa pewna mądrość i przesłanie. Mimo, iż używając personifikacji nadały niecodziennym postaciom życiowych, ludzkich form, każda z nich jest inna. Inne Słońce i inne Deszcz. Tym sposobem zwracają uwagę, że każdy jest indywiduum, jedyne i niepowtarzalne. Każde ma swoje zasady, inne ogląd na świat. Każdy otacza się odmienną rzeczywistością, co wcale nie oznacza, że jest złe. 


Chwila refleksji do przemyśleń przyda się każdemu. Uwagę przykuwają również niestandardowe ilustracje. Na ile ważne są w naszym życiu kolory? Okazuje się, że odgrywają istotną rolę. Bywają antidotum na różne stany serca i duszy. Autorki zadają również swoją opowieścią konkretne pytanie o ważności w naszym życiu. Poruszająca i dająca do myślenia książka, która swą prostotą ujmuje za serce niejednego czytelnika. Bez moralizatorstwa, ale bardzo przemyślanie. Niby tak zwyczajnie, ale chwytliwie i ujmująco. Polecam wszystkim, bez względu na wiek! Szczerze! 


Za książkę dziękuję:


2 komentarze: